Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nieprecyzyjny (przesunięty) dotyk - LG GD510

_k0w4L_ 28 Gru 2010 23:04 5824 5
  • #1 28 Gru 2010 23:04
    _k0w4L_
    Poziom 10  

Witam,
    mam problem z moim LG. Zawilgotniał lekko na deszczu, przez co przestał działać dotyk. Wysuszyłem go, wyczyściłem. Efekt był raczej mizerny - dotyk po złożeniu dalej nie działał, ale jak poleżał to czasami któryś przycisk menu załapał. Postanowiłem wymienić Digitizer, kupiłem na miejscu, niby oryginalny. Miał klej i logo LG. Po wymianie, dotyk co prawda działa, ale nie do końca tak jak powinien. Strefa dotyku jest jakby przesunięta o 1cm w górę. Dolne przyciski (poniżej połowy ekranu) działają raczej dobrze, a napewno lepiej niż górne. Górnego paska praktycznie nie da się użyć. Skalibrować telefonu również się nie da - muszę celować nad wskaźniki, aby przeszedł kalibrację. Factory reset też nie pomógł.

W czym może tkwić problem? Dostaję szału już przez ten telefon, bo digitizer kosztował mnie 50zł i kupę czasu spędzonego przy nim. Przeszukałem google i elektrodę, ale niestety nie znalazłem rozwiązania podobnego problemu.

Pozdrawiam!

1 5
  • #2 28 Gru 2010 23:14
    runelis
    Poziom 10  

Spróbuj wpisać kod 1809#*510# i "factory reset", z tym, że uwaga! Telefon przywraca ustawienia fabryczne i tracisz absolutnie wszystko. Najlepiej skopiuj kontakty i ważne pliki na kartę pamięci i wyjmij kartę przed wykonaniem "factory reset".
    Pozdrawiam.

1
  • #3 28 Gru 2010 23:31
    _k0w4L_
    Poziom 10  

Dokładnie tak robiłem, i nic nie pomogło :cry:

2
  • #5 03 Sty 2011 22:55
    _k0w4L_
    Poziom 10  

Dotyk (Digitizer) został właśnie wymieniony, i pojawił się ten problem.
    Element został wymieniony na oryginalny,

1
  • #6 03 Sty 2011 23:17
    jever 23
    Moderator - GSM

To że jest nowy- wcale nie oznacza że nie może być uszkodzony.

1