Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWF 12040W- dziwny dźwięk tj. cykanie

Edson 28 Gru 2010 23:39 1865 2
  • #1 28 Gru 2010 23:39
    Edson
    Poziom 9  

Witam. Pralka ma około 1,5roku. Po ostatnim wirowaniu (1200 obrotów), usłyszałem dziwne dźwięki, trudno mi określić rodzaj. Występują one tylko podczas kręcenia bębnem w lewo i na wolnych obrotach. Podczas wirowania wszystko jest dobrze. Średnio piore 5-6razy w tygodniu ustawiając wirowanie na 700-900 obrotów, 1200 używałem może 6razy odkąd posiadam pralkę. Nie wiem czy to w czymś pomoże, ale co tydzień staram sie włączać pusty cykl prania w 90st i co maksymalnie pół roku wsypuje kamixa. Dodam też że np. gdy pralka nie była włączana 24h to ten dźwięk pojawia sie dopiero, gdy kilka razy zakręce bębnem i tylko podczas kręcenia w lewo. W niczym on mi nie przeszkadza bo jest cichy, ale warto poznać przyczynę tego dźwięku. Pozdrawiam

0 2
  • Pomocny post
    #2 29 Gru 2010 00:01
    axxx
    Specjalista AGD

Moim skromnym zdaniem to szczotki silnika ale nie ma obawy te silniki tak mają.

0
  • #3 29 Gru 2010 00:10
    Edson
    Poziom 9  

Czyli mam rozumieć że ten typ tak ma i poprostu nie zwracać na to uwagi?! Gdybym teraz zawołał sąsiada to pewnie nie zauważyłby różnicy między kręceniem bębnem w lewo i prawo, ale gdy przyłoże ucho do tylnej części pralki to słychać takie cykanie przy kręceniu ręką w lewo. Dla mnie to trochę dziwne że w lewo coś słychać a w prawo normalny dźwięk obrotu, ale widocznie tak musi być.

1
  Szukaj w 5mln produktów