Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 32LD550 + kino domowe Panasonic SC-PT22 + dekoder polsatu

29 Gru 2010 01:16 4001 3
  • Poziom 2  
    Witam,

Zwracam się z prośbą o poradę przy podłączeniu ww. sprzętu. Chciałbym, aby dźwięk przy oglądaniu filmów (z dysku zewnętrznego podpiętego bezpośrednio do TV przez USB), bądź przy oglądaniu Cyfrowego Polsatu, leciał z głośników kina domowego.

Złącza:

TV LG 32LD550:
    AV In 2x
    HDMI 3x
    USB 2.0 2x
    Headphone Out 1x
    Component Video In (Y, Pb, Pr) + Audio 2x
    Digital Audio Out (Optical) 1x
    EURO 1x

Kino domowe - Panasonic SC-PT22
    Euro 1x
    Wejście Audio (AUX) 1x
    Złącze USB 1x
    (też się zdziwiłem, że to tyle...)

Cyfrowy Polsat - Dekoder Familijny F300
    RCA Audio/Video 1x
    Euro 1x
    Optyczne SPDIF 1x

Jeśli był już podobny temat, to sorrka. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam.
  • Admin grupy audio
    Cóż, podłączyć to się tego za bardzo nie da. Masz dwa urządzenia, a tylko jedno wejście w kinie domowym, na dodatek stereo, a nie 5.1.

Najlepszym rozwiązaniem jest wyjście optyczne, zarówno TV jak i CP mają takowe, ale co z tego jak Ty nie masz takiego wejścia w KD.
    Nie pozostaje chyba nic innego, jak dokupić przełącznik AV z dwoma wejściami, a wyjście podłączyć do AUX KD, tylko wtedy ręcznie będziesz musiał zmieniać TV/CP.

Zapytam jeszcze, jak masz podłączone kino z TV?
  • Poziom 2  
    Dziękuję za zainteresowanie się tematem.
    Problem w tym, że kino domowe mogę podłączyć z tv tylko przez EURO. Dlatego też, dobrą jakością dźwięku mogę się cieszyć tylko, gdy film leci z płytki dvd lub przez USB kina. Natomiast nie potrafię podpiąć dekodera z kinem i, co mnie najbardziej martwi, nie uzyskam audio z głośników kina, gdy odtwarzam filmy z HDD podpiętego przez port USB telewizora.
    Odnośnie przełącznika tv, to nigdy się z tym nie spotkałem. Czy masz na myśli coś takiego: h**p://www.dipol.com.pl/przelacznik_sygnalu_a-v_E0530.htm ,lub coś takiego h**p://www.hollex.pl/akcesoria/rozdzielacze-av-i-adaptery/1235-przelacznik-av-automatyczny ??? (jeśli złamałem regulamin wklejając te linki, to proszę admina o ich usunięcie). Jeśli tak, to co się z tym robi?:)
    Dzięki.
  • Poziom 11  
    Witam
    Jestem zainteresowany zakupem tego urządzenia i poszukując info na jego temat trafiłem tutaj.
    Problem jest hmm.. dziwny. Na pewnym znanym, serwisie aukcyjnym znalazłem cytuje: Po podłączeniu telewizora do systemu SC-PT22 za pomocą przewodu audio można korzystać z dźwięku odtwarzanego przez głośniki kina domowego bez wykonywania jakichkolwiek dodatkowych operacji. [Funkcja Auto ON Link] Po włączeniu telewizora SC-PT22 wykrywa sygnał audio pochodzący z telewizora i włącza się automatycznie (wybrane zostaje wejście „AUX”). [Funkcja Auto OFF Link] Po wyłączeniu telewizora i przy braku sygnału przez 30 min, SC-PT22 wyłączy się automatycznie zapewniając ograniczenie zużycia energii.

Misie wydaje, że po prostu trzeba podłączyć w TV Audio-out do KD Audio IN
    Jeżeli TV nie ma wyraźnie oznaczonych cinchy AudioOut , trzeba kupić kabel euro/ cinch i podłączyc euro do euro w tv-magnetowid a cinch do KD.

Można też spróbować połączyć tylko jednym kablem - trzeba sprawdzić kable euro - powinien być "pełny" tzn wszystkie żyły, jak do magnetowidu, a często jest tylko w jedną stronę (do odtwarzacza).
    Nie wiem tylko czy w KD jest czynne WEJŚCIE sygnału audio z euro, tzn czy piny odpowiadające za dostarczenie dźwięku są i są podłączone. Proszę sprawdzic..

Ewentualnie można z euro "wyciągnąć" sygnał audio - potrzebna jest taka specjalna wtyczka / przelotka na cinch i ten sygnał doprowadzić do wejscia audio KD. Sygnał elektrycznie jest zgodny w 100%, tylko trzeba go fizycznie wyłuskać