Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston MBA 3832 C głośna praca..długi czas mrożenia 2-3 dni

ebola2 29 Dec 2010 03:03 2571 3
    ebola2
    Level 10  
    Witam wszystkich

Problem, z którym się właśnie spotkałem jest następujący:
    Lodówka zaczęła nagle głośno pracować cały czas coś buczy przedtem była absolutna cisza. Pomyślałem,że może długo nie była rozmrażana (3-5 miesięcy) i postanowiłem ją po prostu rozmrozić. Po ponownym uruchomieniu zamrażalnik praktycznie nie chłodził a przycisk szybkiego mrożenia też nic nie pomógł. Dopiero po 3 dniach temp zeszłą do -14.Wezwałem fachowca, który stwierdził bez zaglądania gdziekolwiek, że układ się zaoliwił lub lodówka się rozszczelniła a wtedy tylko do wyrzucenia.Za sprawdzenie czy układ się nie zaoliwił robotę wycenił na 150 zł i że trzeba zrobić,ale nie ma żadnej gwarancji, że się naprawi. Nie chodzi mi o te 150zł tylko o sam fakt czy w ogóle tak się robi i czy to nie jest naciąganie Zaznaczę, że w chłodziarce słyszę jakby cały czas woda wirowała a przedtem tego zjawiska nie było. Proszę o poradę lub ewentualną wskazówkę.
    ebola2
    Level 10  
    Witam ponownie.

Zbliża się weekend może ktoś z nudów podejmie się wyzwania i coś doradzi?

Z góry dziękuję
    ja-kenaj
    Level 26  
    Po pierwsze "fachowiec" za dużo powiedział a ty nie kwestionowałeś - błąd.
    Po drugie istnieje możliwość ulatniania się czynnika chłodzącego po rozmrożeniu urządzenia.
    Odnośnie "zaoliwienia układu" pierwsze słyszę. W sprężarce cały czas jest olej.
    ebola2
    Level 10  
    Witam

Dziękuję za zainteresowanie.
    Osobiście wychodzę z założenia ,że w takich sprawach serwisant powinien mieć odpowiednie przeszkolenie i wie jak zabrać się za zaistniały problem.W tym jednak przypadku zdziwiony byłem stwierdzeniem,że głośna praca lodówki to dla niego normalne zjawisko (wcześniej błoga cisza tylko przełączanie w nocy było słychać ) stąd moja rezygnacja z jego usług.Mija 1.5 miesiąca i wszystko działa normalnie oprócz głośnej pracy i po otwarciu lodówki słychać jakby woda cały czas wirowała w kółko .Może nie jest to fachowe określenie za co z góry wszystkich przepraszam.