Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw ogrzewania podłogowego - Sprzedam

DAREK4444 29 Gru 2010 11:34 1581 1
 • #1 29 Gru 2010 11:34
  DAREK4444
  Poziom 19  

  Do sprzedania mam komplet podzespołów pozwalających na montaż ogrzewania podłogowego w Waszym domu.


  Kilka słów na temat takiego ogrzewania...


  Tradycyjne grzejniki oddają ciepło w większości przez konwekcję, która polega na ogrzewaniu powietrza opływającego grzejnik - ciepłe unosi się, a na jego miejsce napływa chłodniejsze powietrze od dołu. W tak ogrzewanym pomieszczeniu najcieplej jest pod sufitem, a najchłodniej przy podłodze, natomiast w poziomie - najcieplej przy samym grzejniku i tym chłodniej, im dalej od niego. Znacznie mniej ciepła grzejniki przekazują do otoczenia w wyniku promieniowania - ciepło odbija się od sufitu, podłogi i przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu, a następnie łagodnie i równomiernie rozchodzi się po wnętrzu.


  W ogrzewaniu podłogowym jest odwrotnie - element grzejny stanowi cała podłoga, która łagodnie wypromieniowuje ciepło nagromadzone w grubej, kilkucentymetrowej warstwie wylewki. Udział konwekcji w przekazywaniu ciepła jest znacznie mniejszy, bez porównania słabsze są także prądy konwekcyjne, które wywołują cyrkulację powietrza i unoszenie się kurzu (bo temperatura wody krążącej w rurach ogrzewania podłogowego jest z reguły co najmniej o połowę niższa niż temperatura wody zasilającej grzejniki). O wyborze ogrzewania podłogowego decyduje najczęściej to, że uwalnia wnętrze od widocznych i nie zawsze estetycznych elementów grzejnych. A to czyni wnętrze ładniejszym i zapewnia swobodę jego aranżacji. Równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniach. Dzięki temu, że grzejnikiem jest cała powierzchnia podłogi, ciepło dochodzi wszędzie równomiernie i nie ma stref przegrzania. Jak wynika z badań fizjologów i higienistów, rozkład temperatury w ogrzewanym w ten sposób pomieszczeniu jest najbardziej zbliżony do idealnego dla organizmu człowieka - powietrze jest najcieplejsze w okolicy stóp i chłodniejsze w wyższych partiach pomieszczenia - na wysokości głowy. Oszczędność ciepła. Następną ważną zaletę ogrzewania podłogowego stanowi to, że komfort cieplny jest odczuwany w niższej temperaturze powietrza niż w pomieszczeniach z ogrzewaniem grzejnikowym. Projektując grzejniki, przyjmuje się zazwyczaj temperaturę powietrza na poziomie 20 st. C (w środku pomieszczenia), gdy tymczasem w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym do uzyskania komfortu cieplnego wystarczy temperatura 17-18 st. C. Ta kilkustopniowa różnica może być źródłem znacznych oszczędności (obniżenie temperatury powietrza w pomieszczeniu o 1 st. C powoduje około 6-procentowe zmniejszenie zużycia energii w ciągu całego sezonu grzewczego). Zdolność do samoregulacji. Jeśli wskutek intensywnego nasłonecznienia czy wizyty licznych gości w pomieszczeniu wzrośnie temperatura, wówczas wydajność cieplna podłogi samoczynnie się obniża (np. wzrost temperatury o 3 st. C powoduje obniżenie się wydajności cieplnej grzejnika podłogowego o blisko 50%). Uwaga! Dzięki możliwości obniżenia temperatury w pomieszczeniach o 2-3 st. C - bez obniżania komfortu cieplnego - a także dzięki zdolności samoregulacji ogrzewania podłogowego ilość zużywanej przez nie energii może być nawet o 50% niższa w porównaniu z tradycyjnymi grzejnikami.

  Rodzaj podłogi. Ogrzewanie podłogowe wymaga wykończenia podłogi materiałem dobrze przewodzącym ciepło. Warunek ten dobrze spełniają płytki ceramiczne i kamień. Na temat wykładzin i drewna zdania są podzielone. Kto chce pokryć "ciepłą podłogę" wykładziną, powinien poszukać takiej, która jest specjalnie do tego przeznaczona (oznaczone są odpowiednim piktogramem). Kto chce na takiej podłodze położyć drewno, musi pamiętać, że pokrycie nie powinno być zbyt grube - a więc może to być np. mozaika grubości 8 lub 10 mm albo parkiet lamelowy (czyli z niewielkich deszczułek) grubości 11 lub 14 mm bez piór i wpustów; mogą też być specjalne panele drewniane.

  Uwaga! Nie ma sensu montowanie ogrzewania podłogowego tam, gdzie na podłodze chcemy położyć grubą wykładzinę lub jakikolwiek dywan.


  Zestaw, który Państwu oferuję pozwala na ogrzanie powierzchni do ok 100mkw przy odległości przewodów od siebie 15cm. Wszystkie materiały, które oferuję są nowe, zapakowane w oryginalne opakowania. Przywiozłem je z Holandii, gdzie właśnie od 2 lat zakładam taki rodzaj ogrzewania. Oczywiście istnieje taka możliwośc, że mogę osobiście zaprojektowac i założyc takie ogrzewanie w Państwa domu.


  Teraz kilka słów na temat tego, co wchodzi w skład zestawu...

  1. Dwa rozdzielacze z tworzywa sztucznego firmy Komfort SBK. Jeden 4-segmentowy, drugi 6-segmentowy. Pozwala to na stworzenie 10 tzw. grup. Grupa to zamknięty odcinek przewodu przez który przepływa woda lub płyn grzewczy... Aby ogrzewanie zdawało egzamin grupa nie powinna byc dłuższa niż 110-120m. Zaleca się jednak aby w rozdzielaczach bez pomp montowac grupy do 100m.

  2. Przewód lub potocznie rura z tworzywa sztucznego, przez którą płynie ciepła woda. Posiadam nową, zafoliowaną rolkę z przewodem o długości 600m. 16mmx2mm. Oznacza to że przekrój rury to 16mm a grubośc ściany 2mm.

  3. Złączki do podłączenia rury do rozdzielacza. Posiadam 1 opakowanie (10szt) czyli komplet do podłączenia 10 grup.

  4. Rant-izolacja- izolacja, którą daje się na ściany przy podłodze. Ogranicza ona straty ciepła, które pochłaniają ściany. Posiadam 2 rolki (100m).

  5. Skrzynka sterująca zaworkami na rozdzielaczach (24V) Dzięki tej skrzynce możemy za pomocą termostatów w pokojach regulowac temperature w poszczegolnych pomieszczeniach bez konieczności ingerowania przy rozdzielaczu. Bez tej skrzynki trzeba by było za każdym razem zakręcac lub odkręcac pokrętła na rozdzielaczach co jest raczej kłopotliwe. Dlatego taka skrzynka sterująca to duże ułatwienie, gdyż to ona reguluje poziom zamknięcia/otwarcia siłowników na zaworach rozdzielacza. Posiadam 1 taką skrzynkę, która obsługuje do 12 termostatów i 14 siłowników.


  6. Termometry do rozdzielaczy. Rozdzielacze posiadają specjalne wejścia na termometry w celu kontroli temperatury ciepłej wody, która wpływa do obwodu i zimnej wody który wraca z obwodu.. Mam 4 termometry (po 2 na rozdzielacz).  Oto numery katalogowe ww części:

  Rozdzielacz 6-grupowy: 41000006
  Rozdzielacz 4-grupowy: 41000004
  Przewód (rura) ROLKA 600m: 10000032
  Rant-izolacja: 1000080
  Złączki: 1000115
  Termometry: 1034524
  Skrzynka sterująca: 1000533  A poniżej średnie orientacyjne ceny poszczególnych elementów:


  Rozdzielacz 6-grupowy: http://www.badpunt.nl/verwarming/vloerverwarming/regel-unit/verdeler-6-groeps.html

  Rozdzielacz 4-grupowy: http://www.badpunt.nl/verwarming/vloerverwarming/regel-unit/verdeler-4-groeps.html

  Rolka przewodu 16x2 600m: http://www.badpunt.nl/vloerverwarmingsleiding-16-x-2-mm-rol-a-600-mtr.html

  Termometry: http://chomikuj.pl/Hary4484/Dokumenty/Termometry,402220078.jpg

  Skrzynka sterująca: http://chomikuj.pl/Hary4484/Dokumenty/Skrzynka,402220075.jpg


  Złączki: http://www.q1shops.nl/qx?SITE=3&SRC=Z&ART=48318

  Rant-izolacja: http://www.online-sanitair.nl/uponor-randisol...meter-prijs-per-meter-1000080-pi-7460093.html


  Jak można łatwo policzyc taki zestaw kosztuje ok. 6000zł. Wiadomo, że u mnie cena będzie o wiele niższa, gdyż mam te rzeczy po cenie hurtowej. Dlatego też wszelkie propozycje mile widziane. Interesuje mnie 2800zł ale zawsze możemy się dogadac...


  W razie pytań proszę o kontakt pod nr 669413189 lub PW.

  a oto zdjęcia mojego zestawu:

  Zestaw ogrzewania podłogowego - Sprzedam Zestaw ogrzewania podłogowego - Sprzedam Zestaw ogrzewania podłogowego - Sprzedam Zestaw ogrzewania podłogowego - Sprzedam

  A ja zapraszam do zmiany, zgodnie z:
  :arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4488325#4488325 :arrow: 002.
  Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
  Nie kasować wpisów moderacyjnych!
  Proszę to poprawić, inaczej post trafi do kosza!
  [_P_]

 • #2 29 Gru 2010 13:08
  _PREDATOR_

  VIP Zasłużony dla elektroda

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4488325#4488325 :arrow: 004
  Poprzez edycję postu!