Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmiana systemu w laptopie ??

marfco248 29 Dec 2010 13:30 1630 4
    marfco248
    Level 11  
    Posiadam laptopa Fujitsu Siemens Amilo Pro V3505 z zainstalowanym windows XP sp 1 . Niestety po raz kolejny się "sypnął" . Ciągle wyskakują jakieś problemy , wifi nie chce odbierać , raz nawet dysku nie widział , no i przy okazji formatu chciałbym zmienić XP na jakiś lepszy , tylko :
    1. Czy laptop pociągnie jakiś nowszy system ?
    2. Jaki byłby najlepszy pod jego możliwości ?
    3. Zastanawiałem się nad MAC os , czy to w ogóle jest dobre (jeszcze nigdy nie miałem z nim styczności) ?
    Laptopa mam od 3 lat , był w nim wymieniany RAM (na 2gb) i coś tam jeszcze , nie pamiętam co ;P .

Z góry dzięki za pomoc , wesołych świąt ;)

To co Ty chcesz masz obowiązek przedstawiać w sposób zgodny z normami języka - pkt 15 Regulaminu się kłania. Bezzwłocznie popraw błędy. [M]
  • Helpful post
    Oryginal_DekeR
    Level 17  
    Jeśli nie jesteś graczem to polecam Ubuntu Linux - darmowy i w pełni funkcjonalny system operacyjny, który ma małe wymagania sprzętowe.

Jeśli chodzi o mac os to mogę polecić jedynie ze świetny mechanizm wyszukiwania. No i wygląd.
  • Helpful post
    fascynat
    Level 24  
    Najprościej, to sprawdź w internecie jakie wymagania sprzętowe są odpowiednie dla wybranych przez Ciebie systemów operacyjnych i porównaj uzyskane dane z parametrami Twojego laptopa.
    Jak już będziesz świadom tego co masz i co ewentualnie sprzętowo może Ci brakować do instalacji wymarzonego systemu, zastanów się jeszcze czy jest możliwa i opłacalna rozbudowa Twojego laptopa, a jeżeli nie, to wybierzesz ten system, który będzie dla Ciebie jako użytkownika i możliwości technicznych posiadanego przez Ciebie sprzętu najlepszy.
    To raczej wszystko.
    marfco248
    Level 11  
    Jednak wezme chyba ubuntu , tylko mam jedno pytanie , bo chciałbym sobie go pobrać z internetu , znalazłem coś takiego : Linux Ubuntu 8.04 PL Hoża Hawajka , czy to jest normalny system operacyjny , czy tylko dodatego , bo nie chce ściągać na darmo ;)(
  • Helpful post
    Oryginal_DekeR
    Level 17  
    Linux Ubuntu 8.04 PL Hoża Hawajka
    to polska edycja systemu Ubuntu, pamiętam tą wersje i miło wspominam, ale poleciłbym najnowszy czyli 10.10 także w polskiej wersji Malinowa Mandarynka