Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lenovo y530 problem z matrycą dziwna plama

29 Gru 2010 14:01 2584 5
  • Poziom 9  
    Witam,

Jestem posiadaczem laptopa lenovo y530 z matrycą podświetlaną led. Na matrycy widoczne są położone blisko siebie punkty, które świecą jaśniej od tła. Widać je szczególnie na białym tle - im ciemniejsze tło tym słabiej, na czarnym tle praktycznie niezauważalne. Efekt taki występował od początku po zakupie laptopa jednak plamka była na tyle malutka, że nie zwracałem na to uwagi. Ostatnio po prostu sama z siebie powiększyła się i zaczyna mnie coraz bardziej irytować. Miał ktoś do czynienia z takim przypadkiem? Czy coś takiego kwalifikuje się do naprawy w ramach gwarancji?

Zdjęcia: (niestety w rzeczywistości widać to bardziej niż na poniższych zdjęciach...)

lenovo y530 problem z matrycą dziwna plama lenovo y530 problem z matrycą dziwna plama
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Popraw sposob wklejania zdjec.
    Widoczne slady to tzw. pressure marks - powstaja od naprezen meczanicznych w matrycy lub nacisku. Matryca jest wlasciwie do wymiany.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź. Ciekawe w jaki sposób potraktuje to serwis lenovo skoro taka usterka może powstać w wyniku nacisku. Nic takiego nie miało miejsca ale z tego co czytałem lubią wykręcać się tym, że wina leży po stronie użytkownika a wtedy każą sobie płacić za kuriera i diagnostykę.
  • Poziom 32  
    Bedzie problem to udowodnic.
    O ile sie nie myle ten laptop nalezy do tych "cienszych" gdzie grubosc klapy z ekranem jest dosc mala. Bardzo latwo uszkodzic matryce nawet przy zamknietej klapie. Nacisk nie musial nastapic od strony ekranu, rownie dobrze wystarczy nacisnac zamknieta klape. Bliskosc klawiatury do ekranu tez nie poprawia sytuacji.
    Ja bym reklamacji nie uznal, jakkolwiek IBM powienien poprawic design niektorych swoich wyrobow.
    P.S.
    Dlaczego nie reklamowales sprzetu od razu?
  • Poziom 9  
    Tak jak pisałem, na początku ślad był mały w postaci cienkiej kreski ok. 1mm. Nie przeszkadzało mi to zupełnie. Dopiero niedawno nie wiedzieć czemu powiększył się i to dość znacznie w ten sposób, że wygląda teraz jak znak ">". Ogólnie laptop pomimo 1,5 roku użytkowania jest w nieskazitelnym stanie. Mimo wszystko jeżeli serwis ma mnie odesłać z kwitkiem i rachunkiem to chyba nie ma sensu próbować i mieć nadzieję, że ślad nie zrobi się już większy.
  • Poziom 32  
    Zrobi sie wiekszy; zaatakuj serwis.