Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwna sprawa z przeglądarkami.

skarpy 29 Gru 2010 15:06 791 6
  • #1 29 Gru 2010 15:06
    skarpy
    Poziom 9  

Cześć,

Pominę fakt wieku swojego lapa (gdzieś już o tym pisałem) ale zastanawia mnie fakt coraz cięższej jego pracy. I nie mam tu na myśli obciążenia w porównaniu dzisiaj do sytuacji sprzed 3 lat ale krótszy okres. Np. instaluję sobie Google Chrome i jestem zdumiony jak szybko mi wszystko śmiga na necie. Ale mijają 3/4 miesiące i wydaje mi się że albo to net mam wolny (a od dwóch lat ciągle przyspieszam) albo coś nie tak z przeglądarką.

Innym razem wywaliłem Chrome i zainstalowałem Safari na PC. "OOOŁ SZIT" - powiedziałem. Bo tak szybko mi wszystko śmigało. Ale znowu po jakimś czasie wszystko muliło. Może to ja wykonywałem szybsze ruchy...? :) Teraz znowu mam Chrome i znowu wszystko jest mega git.

Dodam, że usuwam często historię, cookies itd.

Ktoś coś wie na ten temat?

0 6
  • #2 29 Gru 2010 15:33
    Oryginal_DekeR
    Poziom 17  

Podałeś mało szczegółów - piszesz o przeinstalowaniu przeglądarki, ale nie o ogólnej "higienie" komputera. W przypadku windows'a [bo podejrzewam, iż go używasz] z czasem zbiera się mnóstwo śmieci, choćby starych wpisów w rejestrze, a także sama przeglądarka może gromadzić swoje łatki-niekoniecznie potrzebne.
    Może w międzyczasie robiłeś format, albo zainstalowałeś jakieś programy, które dołączają swoje np."paski wyszukiwania" do przeglądarki i chociaż niekoniecznie byly widoczne, gdzieś tam zajmowały zasoby.

0
  • #3 29 Gru 2010 15:36
    skarpy
    Poziom 9  

To znaczy tak, na pewno po usunięciu safari i przed zainstalowaniem ponownym chrome nie miałem reinstalacji systemu. Wcześniej, nie pamiętam. Możliwe.

0
  • #4 29 Gru 2010 15:55
    TomaszC.
    Poziom 29  

Witam. Po deinstalacji dowolnej aplikacji polecam :
    -restart systemu
    -wyczyścić rejestr i dysk (np. Wise Disk Cleaner, Wise Registry Cleaner itp.)
    -restart systemu
    -instalacja nowej aplikacji
    Powodzenia.

0
  • #5 30 Gru 2010 10:52
    skarpy
    Poziom 9  

witam,

A czy coś mi da takie czyszczenie rejestru teraz gdy nic nowego nie instaluję ani nic starego nie usuwam? Innymi słowy czy muszę to robić w tych momentach o których pisałeś? Czy tylko wtedy to ma sens?

dzieki

0
  • #6 30 Gru 2010 15:06
    TomaszC.
    Poziom 29  

Witam. Systemy operacyjne Windows mają taką cechę, że zapisują w rejestrze informację o wszelkich zmianach (instalacje, deinstalacje itp.). Moim zdaniem regularne czyszczenie rejestru ma zawsze sens, nie tylko w sytuacji opisanej przez Ciebie. Do tego istnieje wiele narzędzi. Oprócz wymienionego w poprzednim poście polecam też "Eusing Free Registry Cleaner". Warto też od czasu do czasu wykonać defragmentację rejestru (funkcja wbudowana w "Wise Registry Cleaner").
    Powodzenia.

0
  • #7 30 Gru 2010 23:49
    piotrekmisk
    Poziom 11  

Proponuje zainstalować program ccleaner

Jest prosty lekki i przyjemny.Nie trzeba nic ustawiać praktycznie.
    Wyczyści z komputera to co powinnie.Głownie śmieci z explorera firefox opery i inne temp.
    Prosty w obsłudze

Przed użyciem programu:
    Wejdz sobie do folderu temp w folderze windows.Zobaczysz ile masz śmieci.Z tamtego folderu można śmiało wszystko usunąć bez obaw.
    A żeby usunąć śmieci z pamięci przeglądarek lepiej użyć programu tego co podałem wyżej.(każda przeglądarka ma folder temp gdzie indziej)

0