Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwna sprawa z przeglądarkami.

29 Gru 2010 15:06 857 6
 • Poziom 9  
  Cześć,

  Pominę fakt wieku swojego lapa (gdzieś już o tym pisałem) ale zastanawia mnie fakt coraz cięższej jego pracy. I nie mam tu na myśli obciążenia w porównaniu dzisiaj do sytuacji sprzed 3 lat ale krótszy okres. Np. instaluję sobie Google Chrome i jestem zdumiony jak szybko mi wszystko śmiga na necie. Ale mijają 3/4 miesiące i wydaje mi się że albo to net mam wolny (a od dwóch lat ciągle przyspieszam) albo coś nie tak z przeglądarką.

  Innym razem wywaliłem Chrome i zainstalowałem Safari na PC. "OOOŁ SZIT" - powiedziałem. Bo tak szybko mi wszystko śmigało. Ale znowu po jakimś czasie wszystko muliło. Może to ja wykonywałem szybsze ruchy...? :) Teraz znowu mam Chrome i znowu wszystko jest mega git.

  Dodam, że usuwam często historię, cookies itd.

  Ktoś coś wie na ten temat?
 • Poziom 17  
  Podałeś mało szczegółów - piszesz o przeinstalowaniu przeglądarki, ale nie o ogólnej "higienie" komputera. W przypadku windows'a [bo podejrzewam, iż go używasz] z czasem zbiera się mnóstwo śmieci, choćby starych wpisów w rejestrze, a także sama przeglądarka może gromadzić swoje łatki-niekoniecznie potrzebne.
  Może w międzyczasie robiłeś format, albo zainstalowałeś jakieś programy, które dołączają swoje np."paski wyszukiwania" do przeglądarki i chociaż niekoniecznie byly widoczne, gdzieś tam zajmowały zasoby.
 • Poziom 9  
  To znaczy tak, na pewno po usunięciu safari i przed zainstalowaniem ponownym chrome nie miałem reinstalacji systemu. Wcześniej, nie pamiętam. Możliwe.
 • Poziom 29  
  Witam. Po deinstalacji dowolnej aplikacji polecam :
  -restart systemu
  -wyczyścić rejestr i dysk (np. Wise Disk Cleaner, Wise Registry Cleaner itp.)
  -restart systemu
  -instalacja nowej aplikacji
  Powodzenia.
 • Poziom 9  
  witam,

  A czy coś mi da takie czyszczenie rejestru teraz gdy nic nowego nie instaluję ani nic starego nie usuwam? Innymi słowy czy muszę to robić w tych momentach o których pisałeś? Czy tylko wtedy to ma sens?

  dzieki
 • Poziom 29  
  Witam. Systemy operacyjne Windows mają taką cechę, że zapisują w rejestrze informację o wszelkich zmianach (instalacje, deinstalacje itp.). Moim zdaniem regularne czyszczenie rejestru ma zawsze sens, nie tylko w sytuacji opisanej przez Ciebie. Do tego istnieje wiele narzędzi. Oprócz wymienionego w poprzednim poście polecam też "Eusing Free Registry Cleaner". Warto też od czasu do czasu wykonać defragmentację rejestru (funkcja wbudowana w "Wise Registry Cleaner").
  Powodzenia.
 • Poziom 12  
  Proponuje zainstalować program ccleaner

  Jest prosty lekki i przyjemny.Nie trzeba nic ustawiać praktycznie.
  Wyczyści z komputera to co powinnie.Głownie śmieci z explorera firefox opery i inne temp.
  Prosty w obsłudze

  Przed użyciem programu:
  Wejdz sobie do folderu temp w folderze windows.Zobaczysz ile masz śmieci.Z tamtego folderu można śmiało wszystko usunąć bez obaw.
  A żeby usunąć śmieci z pamięci przeglądarek lepiej użyć programu tego co podałem wyżej.(każda przeglądarka ma folder temp gdzie indziej)