Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

"Przejściówka" polsko-angielskiego

Divianes 29 Dec 2010 16:33 1412 3
    Divianes
    Level 10  
    Witam
    Czy do zrobienia adaptera polsko-angielskiego potrzeba jakiegoś specjalnego układu czy wystarczy odpowiednio kable połączyć bez dodatkowych komponentów? Nie mogę nigdzie znaleźć schematu takiego urządzenia.

Pozdrawiam
    Divianes
    kkas12
    Level 43  
    Witam!

Co i gdzie chcesz włączać?
    Ponadto bez żadnego problemu kupisz przejściówkę umożliwiającą przyłączenie polskiej wtyczki do gniazda na wyspach jak i wyspiarskiej wtyczki do polskiego gniazda.
    Divianes
    Level 10  
    Właśnie nie chodzi mi o przejściówkę. Chcę zrobić coś takiego jak gniazdko elektryczne, które umożliwia podłączenie urządzenia z europy, USA i Anglii. Nie muszę się bawić w transformatory bo wszystkie urządzenia przywiezione ze stanów, które posiadam mają charakterystykę napięciową 110-240v. Chcę zwyczajnie wywiercić parę dodatkowych dziurek w kontakcie i odpowiednio blaszki powyginać bym nie musiał cały czas z przejściówkami latać z pokoju do pokoju.
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    O wiele lepszym sposobem jest kupienie wspomnianych przejściówek i założenie ich na wtyczki. Powstanie wtedy końcówka wtyczki pasująca do naszych gniazd.
    Przerabianie gniazd jest niebezpieczne i bezsensowne. Może spowodować więcej szkód niż pożytku.
    Temat zamykam, gdyż narusza pkt 8.1 regulaminu.