Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes 124D lampka, która spędza mi sen z powiek...

29 Gru 2010 17:47 2663 7
  • Poziom 2  
    :?:Dzień dobry..., jestem tu nowa i nawet nie wiem, czy w odpowiednim miejscu piszę...:-)))
    Otóż mam Mercedesa 124D i do tej pory sprawował się pięknie, a ja nie musiałam się martwić... no cóż wszystko do czasu..
    Ostatnio zapaliła się (po raz pierwszy) lampka na kolor żółty a przedstawia coś jak prostokąt na czarnej podstawie...:( Nie mam pojęcia o co chodzi, bo znam wszystkie lampki, które mogą świecić na czerwono... Takiego kształtu nie znam... i nie mam pojęcia czy mogę jeździć czy nie...
    Proszę pomóżcie i powiedzcie co to za czort...:-)))
    Zależy mi na w miarę szybkiej odpowiedzi, bo samochodem jeżdżę do pracy...:(
    Lampka znajduje się na dole mniej więcej na środku tablicy.
    Z góry dziękuję...;-)

Dodano po 4 [minuty]:

grazyna1206 napisał:
    :?:Dzień dobry..., jestem tu nowa i nawet nie wiem, czy w odpowiednim miejscu piszę...:-)))
    Otóż mam Mercedesa 124D i do tej pory sprawował się pięknie, a ja nie musiałam się martwić... no cóż wszystko do czasu..
    Ostatnio zapaliła się (po raz pierwszy) lampka na kolor żółty a przedstawia coś jak prostokąt na czarnej podstawie...:( Nie mam pojęcia o co chodzi, bo znam wszystkie lampki, które mogą świecić na czerwono... Takiego kształtu nie znam... i nie mam pojęcia czy mogę jeździć czy nie...
    Proszę pomóżcie i powiedzcie co to za czort...:-)))
    Zależy mi na w miarę szybkiej odpowiedzi, bo samochodem jeżdżę do pracy...:(
    Lampka znajduje się na dole mniej więcej na środku tablicy.
    Z góry dziękuję...;-)

Ps. Jest to 4. kontrolka od lewej...:)
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Mało płynu w zbiorniczku od układu chłodzenia.

Dodano po 1 [minuty]:

Jaki silnik w tym aucie?

Dodano po 55 [sekundy]:

Czwarta od lewej to zużyte klocki hamulcowe.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 2  
    Pawel wawa napisał:
    Mało płynu w zbiorniczku od układu chłodzenia.

Dodano po 1 [minuty]:

Jaki silnik w tym aucie?

Silnik 2000 pojemności... tak to się pisze...? Ja tylko nim jeżdżę i jest super autko, ale kiedy mnie nie martwi...;-)
    Dzięki.
  • Poziom 21  
    Od lewej

-światła drogowe (niebieska)
    -ładowanie (czerwona)
    -hamulec pomocniczy, tzw. ręczny aczkolwiek nożny :D (czerwona)
    -przednie klocki (pomarańczowa) (i płyn, aczkolwiek nie wiem czy nie sygnalizuje na drugiej)
    -poziom oleju (pomarańczowa)
    -poziom płynu chłodniczego (pomarańczowa)

A z prawej strony (również lecimy od lewej do prawej), oczywiście w zależności od wyposażenia(bo tutaj różnie bywa):

-poziom płynu do spryskiwaczy (pomarańczowa)
    -kontrola oświetlenia (pomarańczowa)
    -ABS (pomarańczowa, albo czerwona, mimo codziennego użytkowania nie pamiętam :D)
    -SRS (czerwona)
    -ASD (pomarańczowa) lub ASR(chyba)
    -świece żarowe (pomarańczowa)

Tak to mniej więcej leci jeśli dobrze pamiętam.

Koleżanka by fotkę strzeliła i wstawiła, byłoby po problemie ;)

EDIT

O tutaj jest coś pomocnego

Code:
    http://img403.imageshack.us/i/13tn6.jpg/
  • Poziom 37  
    Chyba jednak olej (ma taką "podstawę" lub ewentualnie płyn - ale to numer 5 lub 6:
    Mercedes 124D lampka, która spędza mi sen z powiek...
  • Poziom 2  
    Właśnie o to chodzi, że potrafię sprawdzić poziom płynów w aucie, ale nie wiedziałam (bo już wiem, dzięki temu, że tutaj zapytałam) od czego jest ta kontrolka i dlaczego pali się na żółto...;-) Jest to rzeczywiście kontrolka od płynu chłodniczego, którego zresztą nie było za mało, tylko trzeba było przeczyścić coś tam, aby czujnik znowu dobrze zadziałał...:-) Sarkazm niepotrzebny, może i nie znam się na samochodach tak, jak Pan, ale doceniam wiedzę innych i chętnie w potrzebie po nią sięgam...:-)
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    No to super, że problem rozwiązany ;)

Czasem te czujniki się "zawieszają", tyle że chyba głownie w momencie jak spadnie poziom płynu i później po dolaniu czujnik "nie wstanie", no ale widać wszystko jest możliwe :)
  • Poziom 2  
    grazyna1206 napisał:
    Właśnie o to chodzi, że potrafię sprawdzić poziom płynów w aucie, ale nie wiedziałam (bo już wiem, dzięki temu, że tutaj zapytałam) od czego jest ta kontrolka i dlaczego pali się na żółto...;-) Jest to rzeczywiście kontrolka od płynu chłodniczego, którego zresztą nie było za mało, tylko trzeba było przeczyścić coś tam, aby czujnik znowu dobrze zadziałał...:-) Sarkazm niepotrzebny, może i nie znam się na samochodach tak, jak Pan, ale doceniam wiedzę innych i chętnie w potrzebie po nią sięgam...:-)
    Pozdrawiam.

Ps. To jest odpowiedź na post, w którym Pan zarzuca mi, że nie umiem otworzyć maski samochodu :-)

Dodano po 2 [minuty]:

Dziękuję Wszystkim..., naprawdę mi pomogliście...:-)
    http://www.w201w124.com/forum/viewtopic.php?p=140862&sid=fe0386b3965ec52c1d05d1391f509330
    A to dla potwierdzenia diagnozy pierwszego <doktora>...;-)