Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwiększenie mocy zdalnie sterowanego silniczka RC

29 Gru 2010 17:58 12209 21
  • Poziom 18  
    Witam. Pomóżcie.
    1. Jest jakaś możliwość zwiększenia mocy silniczka? Jeśli tak to jak?
    2. Czy jeśli do tylnej osi dodał bym drugi silniczek (czyli na tylną oś były by dwa silniczki) to by była większa prędkość? I czy trzeba było dać większą baterię?
    Za pomoc lecą wielkie +.
  • Poziom 22  
    Dodanie tranzystora jako wzmacniacz prądowy i wymiana silnika na mocniejszy to chyba najprostszy sposób.

Podaj więcej szczegółów to dopasuje się odpowiednie rozwiązanie.
    (wraz z wzrostem mocy silnika spadnie czas jazdy z baterii, ale to chyba oczywiste)
  • Poziom 18  
    Nie zabardzo znam się na tym ale może podam Ci linki do tych silniczków z tyłu jest taki Link a zamierzam jeszcze dołożyć taki Link bateria jest 9.6v chyba.
  • Poziom 30  
    Pokaż tą zabawkę to może ktoś podpowie.
  • Poziom 17  
    Mocy silniczka nie zwiększysz. Dodając przekładnię zmniejszy ci się prędkość wyjściowa ale zwiększy siła.
  • Poziom 18  
    Oto zdjęcia pojazdu, proszę o pomoc bo sam już się w tym pogubiłem po przyklejeniu kolejnego silnika z tyłu samochodzik ma tylko troszkę większą moc ale o wiele mniejszą prędkość więc go odkleiłem.
    Zwiększenie mocy zdalnie sterowanego silniczka RC Zwiększenie mocy zdalnie sterowanego silniczka RC Zwiększenie mocy zdalnie sterowanego silniczka RC Zwiększenie mocy zdalnie sterowanego silniczka RC[/size]
  • Poziom 39  
    Bez zmiany mostka H silnika odradzam wszelkich kombinacji , parametry tranzystorów są najczęściej dobrane na styk ( koszty ) zwiększenia obciążenia prądowego w końcu doprowadzi do ich zniszczenia i cała zabawa skończy się wymianą całego mostka H . Jeżeli chcesz " podrasować " model to najpierw dobrej klasy silnik do niego dobrany mostek H i zasilanie ........ nie wiem czy jest to opłacalne .
  • Poziom 18  
    Aha. A jaki silnik polecacie do tego mostka co jest obecnie?
  • Poziom 24  
    Nie zapomnij o wzmocnieniu przekładni zębatej ( wymienić na metalową) ta co ją masz na zdjęciu to lipa... seryjny silnik '' 380 '' by ja rozniósł w proszek.....
  • Poziom 2  
    Witam MAM podobny problem mam samochodzik subaru impreza niewielki gabaryt ale jest on na 3 baterie 1,5 v Chodzi o to ze chciałem by szybciej jeździł. I pytanie jest takie czy jak bym zamontował baterie np 9 v to z pewnością silniczek nabrał by większych obrotów ale czy nie poprzepala mi układu elektrycznego ? Zwiększenie mocy zdalnie sterowanego silniczka RC bo jak na taki fajny samochodzik jeździ powolutku, a że lubię kombinować to chciał bym zwiększyć jego prędkość.Jak ktoś miał by pomysł to był bym bardzo wdzięczny, nie chce ryzykować i montować od razu baterii 9v wole się dowiedzieć czy nie poprzepala styków
  • Poziom 41  
    bulek238 napisał:
    To pewne ? Czy domysły ?

Podłącz to się przekonasz. Najwyżej będziesz wymieniał elementy elektroniki.
    Jakiś czas może pochodzić lub wcale.
    I na pewno też polecą inne podzespoły napęd na przykład.

Skala zabawki pewnie 1:32.

Jak chcesz szybciej pojeździć zainteresuj się na przykład

HPI Maverick Strada TC Evo 1/10

• Moderator Robotyka
    Takich zabawek się nie "poprawia".
    Nawet wymiana silnika i płytki z mocniejszym regulatorem, nie zmieni faktu iż pojazd ten nie posiada przyczepności - plastikowe koła, ma beznadziejne przeniesienie napędu (uszkodzenie przekładni) oraz sztywne zawieszenie (brak docisku kół do podłoża).
    Do tego wszystkie podzespoły mechaniczne są słabej jakości. Np. brak łożysk tocznych przy kołach i osiach - w zamian plastikowe łożyska ślizgowe.
    Karoseria nic tu nie zmienia. Jest to element zamienny, a na tej konstrukcji producent oferuje pewnie z 15 modeli zabawek.

Jeżeli chcesz jeździć szybko, to kup porządny model z prawdziwym zawieszeniem i wyposażeniem modelarskim. Ceny od ok. 400 zł.
    To co poniżej, tylko udaje samochody RC.
  • Poziom 2  
    Hym szczerze to kusi mnie żeby sprawdzić na tej 9 v myślałem nawet zeby podpiąć zasilacz ze skalą zmiany napięcia i powoli ją zwiększać i sprawdzać jak autko się bedzie zachowywać. Wydaje mi się ze dzięki tej baterii kola skrętne by szybciej reagowały, a świTła z przodu zaczęły by mocniej świecić tylko ryzyko spalenia układu elektrycznego Musze pomyśleć czy ryzykować a tak wygląda środek.
  • Moderator Robotyka
    Kolego. Chcesz podwyższyć napięcie o 100%. Mało co wytrzyma taki "prysznic".
    To dwa razy większe prądy. Tak - będzie reagował szybciej, działał lepiej i świecił mocniej. Przez chwilę. A potem albo spalisz układ, albo rozładujesz baterię. Bo bateria 6LR61 (6F22) ma bardzo małą pojemność i bardzo małą wydajność prądową.
  • Poziom 2  
    Zwiększenie mocy zdalnie sterowanego silniczka RC a czy gdzieś można dostać mocniejsze baterie ? :] to by rozwiązało problem napięcia
  • Moderator Robotyka
    Niczego by nie rozwiązało. Wydajniejsza bateria po prostu usmażyłaby silnik i elektronikę. Mała bateria 9 V typu 6LR61, może się rozładować tak szybko, że nie zdąży uszkodzić elementów.
  • Poziom 2  
    Cześć,
    Odgrzebałem ale mam podobne pyta ie. Mam dość fajny samochód 4x4 6V i chciałbym dać mu więcej mocy. Na nowych bateriach jeździ dość żwawo lecz szybko się rozładowuje i nie jest w stanie pokonywać przeszkód. Załączam zdjęcia pokazujące silnik i układ. Będę wdzięczny za informację czy da się coś tu podkręcić. Zwiększenie mocy zdalnie sterowanego silniczka RC Zwiększenie mocy zdalnie sterowanego silniczka RC [url]
  • Moderator Robotyka
    To zabawka. Cud, że jeździ.
    Możesz albo zastosować akumulatory o większej pojemności i to w zasadzie jedyne, co da się sensownie i w akceptowalnych kosztach zmienić.

Gdybyś oczekiwał czegoś więcej, to sugerowałbym zakup jakiegoś markowego modelu RC, choćby takiego w okolicach 300-400 zł.

Zabawki za 50-100 zł, nigdy nie osiągną tego, co normalny model.
  • Poziom 2  
    Dzięki, racja, konstrukcja dość fajnie zrobiona ale trochę brakuje powera. Rozejrzę się akumulatorami. Za jakiś czas kupi się jakiś lepszy sprzęt :)
    Dzięki!