Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z klaksonem fiat palio wekend 1.2 z 2000 roku

29 Gru 2010 18:11 2303 2
  • Poziom 17  
    Witam wszystkich odwiedzających .
    Koledzy mam fiata palio weekend w kombi z 2000 roku z silnikiem 1.2 . Fiat ma taki problem , że nie ma klaksonu gdy wcisnę przycisk w kierownicy . Bezpiecznik numer 13 który jest oznaczony jako klakson jest sprawny , ale nie słychać kliknięcia przekaznika . Po rozebraniu przekaznika nie widać uszkodzeń ale jak go pobudzę tyle że palcem nie zasilaniem to klakson słychać . Nie bardzo wiem od czego zacząć ? Może mieliście podobne przypadki więc proszę o pomoc .Ps. Jestem na etapie czytania postów odnośnie podobnych usterek .

Witam dziś wymontowałem tą część z tasiemką dokładnie przejrzałem sprawdziłem miernikiem przejścia i wygląda na to że wszystko jest ok ? Odnoszę wrażenie że brakuję części w mechanizmie kierownicy , może się mylę .Może macie fotki tego mechanizmu , tej taśmy razem z resztą osprzętu oczywiście bez poduszki pow. Ewentualnie proszę o dalsze instrukcję pozdrawiam.

PO ZALUTOWANIU ŁĄCZEŃ TASIEMKI Z STYKAMI W GNIEZDZIE NA ZŁĄCZE I WSZYSTKO DZIAŁA PS. UWAGA NA DEMONTAŻ PODUSZKI NAJLEPIEJ ODŁĄCZYĆ AKUMULATOR I OSTROŻNIE ODPIĄĆ WTYK PODUSZKI '' ŻÓŁTA WTYCZKA " NIE WŁĄCZAĆ AKUMULATORA DO CHWILI PODPIĘCIA PONOWNIE PODUSZKI Z POWODU NA PUZNIEJSZY OBOWIĄZEK KASOWANIA BŁĘDU Z KOMPUTERA
  • Poziom 28  
    Nie masz załączenia przekażnika z kierownicy .Brak masy.Prawdopodobnie masz uszkodzoną taśmę do poduszki powietrznej, chyba że coś po drodze jakaś przerwa.
  • Poziom 27  
    Sprawdz czy masz wyjscie napiecia na cewke przekaznika w gniezdzie,oraz czy sama cewka w przekaznku jest ok.