Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

( jak sprawdzić stan zużycia akumulatora wkrętarki ni-cd )

29 Gru 2010 19:01 15752 8
 • Poziom 8  
  Kupiłem używaną wkrętarkę i wydaje mi się, że baterie ''siadają". Nie wiem jak sprawdzić ich stan faktyczny. Jest słaba, nawet zaraz po naładowaniu oryginalną ładowarką.
 • Poziom 11  
  Taki akumulator składa się z kilku do kilkunastu ogniw ,trzeba sprawdzić jakie jest napięcie na poszczególnych ogniwach pod obciążeniem .Obciążeniem może być żarówka 12V/10-20W. Tak więc trzeba by było rozkręcić ten akumulatorek , myślę że padło przynajmniej jedno z tych ogniw.

  odpisz jakie są wyniki tych pomiarów
 • Poziom 8  
  Rok produkcji jest 2007, ale nie wiem czy baterie były wymieniane czy nie.
 • Poziom 21  
  nie no to powinna chodzic sprawdz na jakims obciazeniu np wkrecajac srube do deski zobacz reakcje jej

  Proszę poprawić treść postu - liczne błędy ortograficzne - zgodnie z regulaminem pkt. 15. Zmienić treść możesz za pomocą przycisku "zmień " po prawej stronie postu.[dzimi]
 • Poziom 8  
  Nie rozumie ostatniej podpowiedzi

  Dodano po 1 [godziny] 53 [minuty]:

  nie chce rozbierać baterii ze względu na próbę jej zwrotu w razie jej nie naprawienia, a wolałbym już ją zatrzymać bo mi się śniła po nocach dopóki jej nie kupiłem.
 • Poziom 21  
  Kolego to jak robisz nią cos to ile czasu wytrzymuje?
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Witam.
  Odpowiadając na Twoje pytanie w tytule postu:
  nie ma innego sposobu niż pomiar napięcia i wydajności prądowej. W Twoim przypadku masz uszkodzone dwa lub trzy ogniwa i wobec braku możliwości otwarcia pojemnika na akumulatory musisz tę wkrętarkę wymienić - tu napotykamy na sprzeczność. Chcesz ją sobie zostawić, ale jednocześnie chcesz aby dobrze i długo "trzymały" akumulatory, które są uszkodzone. Najprościej po otwarciu pojemnika akumulatorów zmierz miernikiem napięcia na poszczególnych ogniwach i wymień te, które mają zero wolt lub dużo poniżej 1,24 V.
  Pozdrawiam.
  Kaśka.
 • Poziom 8  
  Gdzie dostanę takie pakiety i za ile?

  Dodano po 3 [godziny] 7 [minuty]:

  jak teraz je naładowałem to obydwie trochę lepiej . ta lepsza ładowała się około 20 min i miała zaraz po naładowaniu 13,82v, a po 10 min zabawy 12,98v . ta druga ładowała się około 30 min i zdecydowanie była słabsza . jak na (Nm) 34 i Prędkość obrotowa bez obciążenia (1/min) 0-400, 0-1200;