Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes vito kontrolka świec żarowych dziwne zachowanie.

sylwek1013 29 Gru 2010 21:19 17691 18
  • #1 29 Gru 2010 21:19
    sylwek1013
    Poziom 2  

Witam mam problem z mercedesem vito 2.3td 1998. po przekręceniu kluczyka w stacyjce zapala się kontrolka świec żarowych i nie gaśnie.przy próbie odpalenia, auto zapala i gaśnie jak by brakowało paliwa ? czasami kontrolka gaśnie i auto pali normalnie . pomocy!!!

1 18
  • #2 06 Sty 2011 23:04
    broniu72
    Poziom 10  

Świeca do wymiany albo padł sterownik świec.

1
  • #3 07 Sty 2011 11:59
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Niektóre Vito maja immobilizer wtedy jego działanie sygnalizuje kontrolka świec zarowych. Na wejściu pompy jest dodatkowy zawor - jezeli się nie otworzy to silnik zapali i zgasnie. Zawor możesz wywalić i przewód paliwowy podłączyć bezpośrednio na pompę.

0
  • #4 07 Sty 2011 21:35
    valdi42
    Poziom 8  

Witam mam pytanie bo vito mi nie chodzi silnik 2.2 cdi 2000 rok.Dodamże usterką była uszkodzona skrzynia biegów(automat).Po naprawie skrzyni samochód nie chce odpalic(na plaku chodzi a na ropie nie).Samochód był u elektryka i podmienił na chwilę czujnik ciśnienia ropy,czyjnik wałka rozrządu i czujnik wału oraz regulator ciśnienia na listwie)I w tej chwili pokazuje dobre ciśnienie oraz dobre obroty podczas kręcenia rozrusznikiem.Ale w błędach pokazuje brak synchronizacji między wałem a wałkiem.co może byc przyczyną jesli dodam że rozrząd nie był ruszany.Może coś podczas wkładania lub wyjmowania tej skrzyni się mogło stac,choc ci co to robili mówią że wszystko od strony skrzyni musi byc ok.

0
  • #5 10 Sty 2011 21:49
    sylwek1013
    Poziom 2  

Problem tkwił w zaworze przy pompie paliwa, przy niskich temperaturach się zacinał . teraz gdy jest na plusie wszystko jest ok . ale i tak wymontuje ten zawór by niemieć niespodzianek w przyszłości .

1
  • Pomocny post
    #6 10 Sty 2011 22:40
    Gerri
    Spec od Mercedesów

sylwek1013 napisał:
    Problem tkwił w zaworze przy pompie paliwa

No to klikaj "pomógł" ;)

1
  • #7 15 Lut 2012 21:34
    riftxxl
    Poziom 1  

Witam.
    Właśnie przerabiałem ten sam problem , objawy były identyczne , okazało się że problem tkwił w "dorabianym" kluczyku , którego używałem od ponad roku i przez ten czas wszystko było ok aż do teraz , wystarczyło że użyłem oryginalnego i jak ręką odjął.

0
  • #8 04 Kwi 2012 09:00
    leoit75
    Poziom 8  

Witam. dokładnie tak koledzy, miałem ten sam problem! wywaliłem immo. i po problemie. Serwis powiedział 1200 zł za nowy elektrozawór, póżniej jeszcze programowanie bo bez kompa sie nie obejdzie i tak pija twoja kase, wspólnie z kolegą przerobiliśmy za free i autko śmiga.

1
  • #9 06 Kwi 2012 06:00
    robisum1
    Poziom 11  

Witam Koledzy mam taki problem .Czasami świece nie gasną , kombinowałem na rożne sposoby ,- kontrolka od świec świeci autko nie chce zapalić a jak zaskoczy to zaraz gaśnie , czasami pomaga zamykanie kluczyka i otwieranie ,a jak nie pomaga to brałem drugi kluczyk i nim odpalam, tez czasami pomagało (oba kluczyki oryginalne).Problemy te występują rzadko ale występują.Jeden z mech powiedzial by nie zostawiać na dłużej kluczyka w stacyjce bo immobilizer wariuje .
    Wczoraj przeglądałem bezpieczniki bo padł klakson, i znalazłem przepalony bezpiecznik po jego wymianie okazało się ze zaczął działać centralny zamek (nawet nie wiedziałem ze jest w tym aucie) huuraaa cieszyłem się, ale na krotko bo kontrolka od świec znowu nie gasła a autko nie palilo ,po wyjęciu bezpiecznika i po kilkukrotnych kombinacjach kluczykowych kontrolka zgasla .
    Panowie pytanie
    1- czy centralny ma cos wspólnego z tym problemem
    2-jak mogę naprawić te usterkę

2
  • #10 06 Kwi 2012 07:24
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Nie, centralny to "inna bajka". Rozumiem, że Vito jak z tematu? Winny u Ciebie jest immo, pewnie pośniedziały styki na małej kosteczce od pętli.

1
  • #11 06 Kwi 2012 20:26
    leoit75
    Poziom 8  

Witam. Kolega "Paweł wawa" ma racje. Kontrolka świec żarowych jest połączona z immo. Niestety ja nie potrafiłem go ominąć wiec go po prostu bezczelnie wywaliłem. Ty musisz zrobić to samo i ''vitek" będzie jak dawniej. Pozdrawiam.

0
  • #12 06 Kwi 2012 23:40
    robisum1
    Poziom 11  

Pawel wawa napisał:
    Nie, centralny to "inna bajka". Rozumiem, że Vito jak z tematu? Winny u Ciebie jest immo, pewnie pośniedziały styki na małej kosteczce od pętli.

Przepraszam ze nie opisalem auta
    vito 108D 2.3 .1996
    Wloze bezpiecznik od centralnego ponownie .Zobacze czy bedzie kontrolka gasla.

O jakiej kosteczce piszesz i gdzie jej szukac

0
  • #13 07 Kwi 2012 11:13
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Popatrz od stacyjki, na około jest pętla czytająca sygnały z transpondera w kluczyku.

0
  • #14 08 Kwi 2012 16:40
    leoit75
    Poziom 8  

Centralny nie ma nic do immo. Jest po stronie pasażera i jest to osobna skrzynka bezpieczników do której jest podpięty, zresztą tylko on. Natomiast jeżeli nie jesteś pewien co do usterki najprościej i najszybciej będzie podłączenie do kompa i zaraz wyjdzie problem, jednak objaw jaki wskazałeś to immo.

0
  • #15 12 Kwi 2012 18:43
    robisum1
    Poziom 11  

Panowie dzis wlozylem z pwrotem ten bezpiecznik (bezpiecznik jest pod fotelem od kierowcy),centralny zadzialal ale problem z kontrolka od swiec odrazu sie pojawil kontrolka nie chciala zgasnac ,po wyjeciu beziecznika probie ponownego odpalenia kontrolka tez nie zgasla ,dopiero po zlozeniu kluczyka wszystko wrociolo do normy .Co to moze byc za problem

1
  • #16 12 Kwi 2012 20:32
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Gerri napisał:

Niektóre Vito maja immobilizer wtedy jego działanie sygnalizuje kontrolka świec zarowych
    Immo zapaliło kontrolkę.

3
  • #17 13 Kwi 2012 10:17
    robisum1
    Poziom 11  

Pawle mozesz rozwinac temat ,Czy bezpiecznik ten jest od centralnego i immo?

0
  • #19 30 Kwi 2012 23:30
    robisum1
    Poziom 11  

Okazalo sie ze wina lezy po stronie bateri w pilotach od centralnego,
    Dziekuje wszystkim za pomoc

0