Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cewki do zwrotnicy - rdzeniowe czy powietrzne?

29 Gru 2010 21:42 1749 4
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich. Jestem w trakcie renowacji moich Alton'ów 110 ( dostałem same obudowy, a więc i zakupiłem tam GDN30/120, GDM16/80 oraz GDWT 9/100/FP + Nowe BR'ki ). Wszystko już było PRAWIE skończone, gdy nie nadeszło dorwać cewki do zwrotnic. A więc wszedłem na stronę Polinku, i zajrzałem do cennika - szok. Cewki powietrzne mają naprawdę ogromne ceny ( w końcu idzie dużo drutu ) w porównaniu do rdzeniowych. Stąd chciałem wpakować same rdzeniowe ( na wysokie tony nie ma cewek, tylko na GDN i GDM ). Jednakże kolega mi powiedział, że trzeba takie cewki ekranować. Sam już nie wiem co robić, może coś doradzicie..
  • Poziom 18  
    Spokojnie bierz rdzeniowe. Ustaw ich osie pod kątem prostym i wszystko będzie w porządku. Cewki rdzeniowe stosuje się także w hi-endowych kolumnach i wszyscy są zadowoleni.
  • Poziom 43  
    NIc nie musisz ekranować, rozmieść tylko sensownie i tyle. Jedyne co Cię powinno interesować to to, czy te rdzenie się nie nasycą - z powietrznymi tego problemu nie ma. Interesujący będzie max prąd.
  • Poziom 13  
    Czytałem co nieco o tych rdzeniowych, i z tego co się naczytałem to przy takiej mocy raczej nie mają się prawa nasycić. Dodatkowo będę się starał dorwać te o najniższej impedancji w rozsądnej cenie, tak aby nic mi się nie przegrzewało.
    Pozdrawiam
    Edit:
    A jeszcze pytanie - w cenniku są cewki o oznaczeniu Air Coil ( to chyba są powietrzne ), Rod Coil i Spool Coil )
    Czy nie ma to znaczenia czy kupię Rod Coil lub Spool Coil?