Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z rozkręceniem laptopa

kamilosz16 29 Gru 2010 21:57 1313 4
  • #1 29 Gru 2010 21:57
    kamilosz16
    Poziom 8  

Witam. Mam - wydaje sie banalny problem ale nie moge sobie z nim poradzić. Otóż musze wyczyścić wentylator w laptopie advent 9415 ale nie dam rady go otworzyć. Odkręciłem wszystkie śrubki na dole i nic. Nie chce sie otworzyć. Nie chce ciągnąć na chama bo jeszcze zepsuje ale nie da sie go otworzyć pomimo okręceniu wszystkiech śrubek. Co jest? Ma ktoś tego laptopa? Macie jakieś rady co zrobić?

0 4
  • #2 29 Gru 2010 22:36
    Marcin Sz.
    Poziom 24  

Witam!
    Jeżeli nie rozkręcałeś jeszcze żadnego laptopa to oglądnij przykładowy manual(np.: HP NC6000(pdf na stronie)). Po odkręceniu dolnych śrubek powyciągaj z zaślepek karty rozszerzeń/pamięci, dyski, napędy - przy nich też mogą być śrubki(na krawędzi obudowy, normalnie przez nie zasłonięte). Następnie ściągasz kawałek przedniego panelu nad klawiaturą o ile taki jest, klawiaturę i dopiero wtedy resztę. Uważaj na rozmiary i długość śrubek przy wykręcaniu i ich ponownym wkręcaniu.
    Pozdrawiam

0
  • #3 29 Gru 2010 23:08
    kamilosz16
    Poziom 8  

A właśnie. Przy otwieraniu dolnej części laptopa potrzebne będzie wyciąganie klawiatury czy moge zdjąć dolną obudowe nie wyjmyjąc klawiatury? I większe jest prawdopodobieństwo że do wiatraka dostane sie przez klawiature czy rozkręcając dolną obudowe?

0
  • Pomocny post
    #4 29 Gru 2010 23:22
    Marcin Sz.
    Poziom 24  

Do dolnej części kadłubka przykręcona jest płyta główna więc tak czy tak trzeba dobrać się najpierw odkręcając wspomniane dolne śrubki a następnie podnosząc górną część czyli klawiaturę i to co ją otacza. Dopiero wtedy dostajesz się z góry do wentylatora.

0
  • #5 29 Gru 2010 23:29
    kamilosz16
    Poziom 8  

Ok:) Dzieki za odpowiedź:) A może ktoś ma ten sam model co ja i robił takie rzeczy? Advent 9415?

0
  Szukaj w 5mln produktów