Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Extensa 5620Z- problemy z Ethernet.Pomocy!

29 Gru 2010 22:12 1905 3
  • Poziom 2  
    witajcie! mam acera Extense 5620Z, mam ukrytą partycję systemową, w niej jest Vista Home Basic. Odpalała się formatowanie i instalację przez wciśnięcie klawiszów Alt+F10.Niestety ze względu na studia potrzebowałem zaistlować inny system, a konkretnie Windows 7 Profesional. Było to wymuszone tym że potrzebowałem odpalić na nim koniecznie QNXa na wirtualnej maszynie. Niestety po zainstlowaniu 7ki nie działała w ogóle kombinacja klawiszy Alt + F10. Więc co zrobiłem? otóż włożyłem płytę z Win 7 i sofrmatowałem dyski zostawiając nienaruszoną, właśnie tą partycje ukrytą z Vistą Basic( zresztą ona i tak miała status zastrzeżonej). Zrestowałem następnie komputer i próbowałem wymienioną wcześniej kombinacją dostać się do Acer eRcovery. A konkretnie do tej opcji, dzięki której możliwy był format dysku C: ( tam zawsze Recovery pchało Vistę po wcześniejszym jego sformatowaniu) i instalacja świeżej Visty. Ale niestety kombinacja się wcale nie sprawdzała.Spróbowałem formatować za pomocą systemu XP, znów oszczędziłem tylko Partycję Ukrytą z Vistą Basic, próbowałem wgrać eRecovery ale to pozwalało tylko na recovery tylko z płty backaupem.Próbowałem uaktywnić Partycję Ukrytą za pomocą Acronics Doctor Suite i innych jego "bajerów". Również nim poformatowałem wszystko oprócz Partycji Ukrytej z Vistą Basic.Jak sprowadzić laptopa do stanu gdy Win Vista hulał za pomocą kobinacji klawiszy?
    Teraz laptop chodzi na zainstlowanym Windows XP Home. Nie dziala mi Ethernet, a pod Windows 7 Ethernet także nie działał. Używam obecnie do posiadania accessu do Internetu tylko Wireless jaka jest w lapku.To jest moje drugie pytanie: jak zrobić Ethernet? Proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Formatuj dobrze partycję systemową np z instalatora XP potem zobacz skróty łącznie z F8.

Co do sieci po kablu to nie można ustawiać dla wifi i lan dostepu do tej samej sieci jednoczesnie, czyli nie możesz w obu mieć te same pule adresowe skonfigurowane.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Do poprawnego działania ethernetu konieczne są sterowniki do karty LAN. Zainstaluj odpowiednie i powinno śmigać.

Spróbuj ustawić tą partycję recovery jako "bootable".
  • Poziom 2  
    Dido230 napisał:
    Formatuj dobrze partycję systemową np z instalatora XP potem zobacz skróty łącznie z F8.

Co do sieci po kablu to nie można ustawiać dla wifi i lan dostepu do tej samej sieci jednoczesnie, czyli nie możesz w obu mieć te same pule adresowe skonfigurowane.

próbowałem sformatować XPa płytą i wciskać czarodziejską kombinację kalwiszy Alt+F10, nic nie dało

a Ethernet nie działa nawet po wyłączeniu Wifi niestety.Sterowniki są wgrane, próbowałem wgrywać je w różnej kolejności, ale w połączeniu pokazuje i tak " kabel od sieci Ethernet odłączony".
    Wytężcie siły i powiedzcie co robić?

Dodano po 2 [minuty]:

MrMajst3r napisał:
    Do poprawnego działania ethernetu konieczne są sterowniki do karty LAN. Zainstaluj odpowiednie i powinno śmigać.

Spróbuj ustawić tą partycję recovery jako "bootable".

Jak to ustawić na bootable? bo nie wiem jak to zrobić. Sterowniki zainstalowane i nadal ten sam problem z Ethernetem:(

Acer Extensa 5620Z- problemy z Ethernet.Pomocy! Acer Extensa 5620Z- problemy z Ethernet.Pomocy! Acer Extensa 5620Z- problemy z Ethernet.Pomocy!