Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat proszę o poradę odnośnie kupna.

29 Gru 2010 22:16 1667 7
  • Poziom 10  
    Witam.Planuje zakup agregatu, muszę decyzję podjąć do jutra rana dlatego pilnie proszę o pomoc / wskazówki.

Do agregatu podłączone będą 4 odbiorniki (pompy-silniki indukcyjne) tylko w sytuacjach awaryjnych, moc 2,2 kW (4x2,2=8,8). Teoretycznie powinien dać radę ale nie jestem do końca pewien. Jak waszym zdaniem ?

Silnik:2-Zyl.Diesel
    Zbiornik paliwa:16 Litra
    Moc silnika (kW):13,0 kW
    Po.j oleju:1,7L

Obroty (Obr/min):3000
    Wydajność na 1 /Tank7,5 h
    System startu Elektryczny
    Moc ciągła 12,5 kVA
    Moc max. 13,8 kVA
    Klasa bezpieczeństwa I
    Klasa ochrony IP23
    Gniazdo 1x230V, 1x 400V
    Ciśnienie akustyczne LWA:103dB(A)
    Waga (kg): 250/270kg
    Wymiary w mm:1100x645x800
  • Poziom 35  
    Z danych technicznych wynika, że agregat powinien bez problemu pokryć Twoje zapotrzebowanie na prąd. Mam nadzieję, że Twoje silniki i pompy mają zasilanie trójfazowe, bo obecne na agregacie pojedyncze gniazdo jednofazowe nie wytrzyma takiego poboru. Jeżeli tak nie jest, to trzeba będzie wykonać przejście z trójfazowego na jednofazowe z podziałem obciążenia mniej więcej równo na 3 fazy.
    Zwrócę Ci jeszcze uwagę, że ten agregat jest dość głośny. Ustaw go w takim miejscu, aby w czasie jego pracy nie przeszkadzał swoim hałasem mieszkańcom Twojego domu (zakładu) lub sąsiadom.
  • Poziom 30  
    Może napisz jakiej firmy agregat? od tego dużo zależy.

Zdanie zaczyna się od wielkiej litery. Proszę o przestrzeganie zasad poprawnej pisowni. [retrofood]
  • Poziom 10  
    Dzięki za wypowiedzi

Silniki są na falownikach, słyszałem taką opinie że przy silnikach indukcyjnych on sobie nie poradzi bo potrzebny jest bardzo duży pobór przy rozruchu.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Witam
    Zakładamy że normalny rozruch silnika potrzebuje 6 X prąd nominalny, można to zmniejszyć stosując układ gwiazda/trójkąt. Z mojego doświadczenia wynika że rozruch poprzez falownik jest łagodny, niemniej jednak są małe problemy z resetem falownika po zaniku napięcia.
    Jerzy

Dodano po 1 [godziny] 31 [minuty]:

Nie znam tego agregatu, ale zawsze można na kilka (dosłownie mniej niż 10 sek) przeciążyć agregat.
    Jerzy
  • Poziom 10  
    Gwiazda / trójkąt tzn ?
    Dziękuje za podpowiedzi
  • Poziom 10  
    Agregat zapewne już kolega zakupił? Co do rozruchu gwiazda/trójkąt to oczywiście nada się to do silników trójfazowych, a nie napisałeś jakie to silniki tyle, że przez falownik więc mogą być 1-f lub 3-f. Tak czy inaczej lepiej się zda rozruch falownikiem dla 1 fazowego czy trójfazowego.
    Jeśli masz generator, a urządzenia byłby załączane przez ciebie ręcznie, pamiętaj aby podłączać i odłączać obciążenie przy działającym generatorze.
  • Poziom 20  
    Jeśli sugerujemy się tymi parametrami które kolega podał to rozmawiamy o np. takim ZI-STE 14000 D. A może konkretnie tym ;)
    Obawiałbym się postawienia przed tym agregatem wyzwania rozruchu tych trzech silników.