Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie.Zewnętrzne spdif Out z Kartą Graficzną

bobi916 29 Gru 2010 23:40 2308 2
  • #1 29 Gru 2010 23:40
    bobi916
    Poziom 2  

Witam serdecznie temat był wiele razy poruszany ale nie znalazłem nigdzie tego czego szukam.

Dzisiaj kupiłem kabelek HDMI podłączam pod karte graficzną Palit 250 GTS wszytko pięknie ale na TV nie ma dzwięku wiec czytam dlaczego dowiaduje się że trzeba podłączyć spdif do karty graficznej i tutaj zaczynają się problemy.

Po pierwsze nie miałem takiego kabelka więc postanowiłem zrobić sam ale to na nic gdyż w płycie głównej jest spdif_in (ma 3 piny) a ja myślałem ze spdif-out

Dalej oglądam kąpa i co widze.

Jest spdif_out ale optyczne i koncentryczne

i mam do was pytanie...

czy istnieje taki kabel aby podłączyć zewnętrzne wyjscie spdif do karty graficznej? po to aby dzik szedł przez hdmi?

0 2
  • Mitronik
  • #2 30 Gru 2010 00:17
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeśli na płycie nie ma gniazdka wewn. S/PDIF_out to przyda się wtyczka Cinch i przylutowanie wyprowadzeń z kabelka (po obcięciu istniejącej wtyczki).

bobi916 napisał:
    Czy ma znaczenie który kabelek do którego wlutuje?

Ma:
    Out (płyta) <---> In (k.graf.)
    GND (płyta) <---> GND (k.graf.)

bobi916 napisał:
    rozwaliłem Cinch podłączam je na chłopski rozum do okrągłego czerwonego Spdif_out :) odizolowałem i teraz który to - a który + ?? ten w środku czy ten zewnętrzny kabelek.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cinch

Złącze typu męskiego ma w środku pin sygnałowy, a na zewnątrz obwódkę
    (obwódka -> GND)

0
  • Mitronik
  • #3 30 Gru 2010 00:46
    bobi916
    Poziom 2  

rozumiem ze wejscie do karty graficznej mam zrobione oki tylko teraz musze rozwalić kabel RCA-Cincz i dolutować do gniazda.

Wtedy wszytko powinno śmigać?

Dodano po 16 [minuty]:

WojtasJD napisał:
    Jeśli na płycie nie ma gniazdka wewn. S/PDIF_out to przyda się wtyczka Cinch i przylutowanie wyprowadzeń z kabelka (po obcięciu istniejącej wtyczki).

bobi916 napisał:

Ma:
    Out (płyta) <---> In (k.graf.)
    GND (płyta) <---> GND (k.graf.)

z gniazda które zrobiłem jest + i - takie są oznaczenia na karcie graficznej.
    GND-->to jest masa wiec bedzie to -

rozwaliłem Cinch podłączam je na chłopski rozum do okrągłego czerwonego Spdif_out :) odizolowałem i teraz który to - a który + ?? ten w środku czy ten zewnętrzny kabelek.

Nie chce źle polutować jestem w tym zielony.

Jesli dowiem sie który to - to wtedy będe wiedział który to GND a tak to nie wiem :)
    Przepraszam za moja prostote...

0