Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poziome pasy w kolorowym wydruku- Canon i350

Shewawah 10 Paź 2004 22:10 3805 22
  • #1 10 Paź 2004 22:10
    Shewawah
    Poziom 10  

Witajcie
    Mam Canona i350 i podczas drukowania w kolorze na całej stronie pojawiają się białe pasy w regularnych odstępach około 4 mm. Czarny wydruk jest idealny, ale kolorowy cały pokryty jest białymi, cieniutkimi paskami :( Drukarka jest co prawda jeszcze na gwarancji, ale mam dość daleko do serwisu :? Proszę więc o pomoc na forum.
    Wyjęłam głowicę z drukarki, obejrzałam ją pod lupą i nic. Żadnych zanieczyszczeń. Tak samo wnętrze drukarki- czyste jak łza. Co może być przyczyną?
    Używam refilli firmy Active Jet, ale nie sądzę żeby to było przyczyną, bo problem pojawił się dopiero po kilku miesiącach eksploatacji drukarki.

I jeszcze jedno pytanko- gdybym jednak zdecydowała się na serwisowanie drukarki, to czy po ponownym włożeniu oryginałów Canona i wydrukowaniu kilku stron spece z serwisu mogą jakoś dojść, że używałam refilli? Bo chyba analizy chemicznej tuszu nie będą robić?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

0 22
  • Konica Minolta
  • #2 10 Paź 2004 23:08
    micchal26
    Poziom 16  

witam.
    problem który u ciebie wystąpił to jest najprawdopodobie zatkana głowica
    ,możesz spróbować rozwiącać przez zamoczenie w mocno ciepłej wodzie głowicy na kilka sekund i wytrzeć ją.Stosowanie alternatyw nie wyjdzie na jaw w serwisie bo nie musi( na gwarancji nie ma głowicy)więc nusisz sobie poradzić sam :( .moim zdaniem alternatywy zabijają głowice canona.

0
  • #3 11 Paź 2004 22:17
    Shewawah
    Poziom 10  

Jak głęboko należy zanurzyć głowicę i na jak długo? Rozumiem, że woda nie ma być wrząca. Nigdy tego nie robiłam, dlatego proszę o pomoc :|

0
  • #4 11 Paź 2004 23:05
    WoŹnY
    Poziom 28  

Tak jak napisał micchal26
    Kilka sekund, a woda ciepła czyli jakieś 40-50st. Głebokośc to kilka mm tak aby nie uwalić elektroniki. Zanurz do połowy bialej porcelanki. Sam mam taką drukarkę i niestety jedną głowicę załatwiłem Active Jetem. Nie polecam lepiej kupić jakieś dopełniacze dobrej firmy. Zaglądnij na www.agawa.pl
    Do czyszczenia głowicy mocno zatkanej używam denaturatu. Nawet raz na jakiś czas przepuszczam go przez całą. Powodzenia życzę i regularnych wydruków to gwarancja utrzymania drukarki w sprawności

0
  • #5 11 Paź 2004 23:54
    micchal26
    Poziom 16  

hmmm.denaturat jest dobry,ale atrament jest wodnorozcienczalny,więc woda ciepła powinna pomóc.Napisz jak poszło

0
  • Konica Minolta
  • #6 12 Paź 2004 02:13
    JACHO
    Poziom 22  

A moze tak raz na jakis czas odpalic programowe czyszczenie dysz które owe drukarki posiadaja i nie byloby tej calej gadaniny o tuszach i moczeniu glowicy. Sam stosuje tanie tusze w nieco innym modelu i jak dotad nie narzekam. Nie warto zalowac tuszu na owy proces czyszczenia skoro stosuje sie o polowe tansze komponenty. przyznaje sam plukalem w wodzie ale tylko profilaktycznie aby zapobiec wyzej opisanym objawom i przy okazji odswierzyc moja plujke coby nie zachorowala na suchoty.

0
  • #7 12 Paź 2004 10:46
    Ambulans
    Poziom 20  

Ja mam CANONA S200 i dość dużo drukuje ale też mi się przytrafiało zatykanie dysz jak jakiś czas drukarka stała bezczynnie nawet na oryginalnych atramentach. Obecnie kupuję tylko (alternatywne) kolorowe atramenty bo czarnny uzupełniam atramentem firmy "PELIKAN" i chodzi bez zajęknięcia. Jeśli muszę już przeczyścić plujke to płuczę letnią wodą na przemian z pryskaniem na dysze z jakiegoś atomizera. Tak używam S200 od około 2,5roku a sposób czyszczenia dysz poradził mi koleś, który też tak czyści swojego Canona dużo dłużej niż ja. :D

0
  • #8 12 Paź 2004 17:55
    Shewawah
    Poziom 10  

Niestety moczenie w gorącej wodzie zupełnie nic nie pomogło :( Białe pasy w kolorowym wydruku jak były tak są...
    Poza tym moja drukarka nigdy nie stała bezczynnie jak niektórzy sugerują. Drukuję bardzo regularnie- przynajmniej kilkanaście stron każdego dnia. Białe pasy pojawiły się praktycznie z dnia na dzień, gdy drukarka pracowała jeszcze na oryginalnych tuszach (około 4 miesiące po zakupie).

0
  • #9 12 Paź 2004 23:52
    micchal26
    Poziom 16  

drugim sposobem jakim sobie radze nie jest czystym.mam z innego zestawu do regeneracji podstawke gdzie się wkłada głowice i przeciąga się atrament.zdemontowałem samą gumke(taka podstawka z dziurką)i przykładam to bezpośrednio do głowicy i zaciągam to strzykawką. uważaj może być kolorowo.znajomi ratują się przez zamoczenie całej głowicy na noc w wodzie (to może być ryzykowne)ale czego nie robi się dla klienta :wink: P.S.płyny penetrujące są beznadziejne.nie trafiłem na dobry płyn.

0
  • #10 13 Paź 2004 00:02
    JACHO
    Poziom 22  

i 350 posiada w sterownikach program diagnozujacy stan glowicy i pozwala on tez dokonac kalibracji jak równiez dokonac czyszczenia i próbnego wydruku. Czy po wymianie tuszu dokonales resetu pamieci o zawartosci danego zbiorniczka??
    Ponowne zainstalowanie sterowników tez moze pomóc. jezeli nic nie pomaga to pozostaje reklamowac - mozesz zawsze powiedziec ze tusz sie skonczyl ( oddac z pustym ) a probowales na nowym i nic sie nie zmienialo, niech servis wstawi nowy i zdiagnozuje usterke.

0
  • #11 13 Paź 2004 00:13
    micchal26
    Poziom 16  

drogi Jacho.

czy Ty widziałeś kiedyś gwarancje na drukarke??nie znam firmy która by uwzględniła reklamacje zaschniętej głowicy!!
    P.S.pracuje w autoryzowanym serwisie i takich jak ty mam przynajmniej jednego w tygodniu.nie zwracam za to uwagi czy oryginał czy alternatywa.
    klient ma być zadowolony,więc usuwam mankamenty i klientowi robie przegląd gwarancyjny(on jest płatny)

0
  • #12 13 Paź 2004 00:41
    JACHO
    Poziom 22  

:arrow: micchal26
    Ja tylko sugerowalem, ze nie koniecznie musi to byc zaraz zaschnieta glowica(zadko spotykane przy rególarnej exploatacji jak stwierdzil autor postu).Równie dobrze owa usterka moze powstac z winy sterowników badz innego oprogramowania a servis napewno jest w stanie to stwierdzic.
    Poza tym w pelni sie z toba zgadzam.

0
  • #13 13 Paź 2004 20:27
    Shewawah
    Poziom 10  

JACHO napisał:
    i 350 posiada w sterownikach program diagnozujacy stan glowicy i pozwala on tez dokonac kalibracji jak równiez dokonac czyszczenia i próbnego wydruku. Czy po wymianie tuszu dokonales resetu pamieci o zawartosci danego zbiorniczka?? Ponowne zainstalowanie sterowników tez moze pomóc.

Ani kalibracja, ani czyszczenie dysz nic nie daje :not: Po wymianie tuszu oczywiście zrobiłam reset. Sterowniki są przeinstalowane i też nie przyniosło to żadnych rezultatów.
    Czyli jak mam rozumieć Wasze odpowiedzi drodzy Panowie?- Gwarancja nie obejmuje uszkodzonej głowicy? (o ile jest to wina głowicy). Czy ktoś kto pracuje w serwisie mógłby mi podpowiedzieć jak w takim razie wygląda procedura?- oddaję drukarkę do serwisu, serwis diagnozuje problem, naprawia/wymienia wadliwą część i przy odbiorze informuje mnie, że gwarancja nie obejmowała renowacji danego elementu, a ja muszę zapłacić? :( Pomóżcie- bo już nie wiem czy mam oddawać drukarkę do serwisu i ryzykować płacenie za naprawę, czy lepiej żebym kupiła nową głowicę skoro czyszczenie nie pomaga.

0
  • #14 13 Paź 2004 22:56
    drukmen1
    Poziom 15  

Sprawdź jeszcze boczne ścianki obudowy karetki w którą jest zainstalowana głowica. Czasami zbierają się tam paprochy zalepione atramentem i blokuja pełny strumień z drukarki.
    Przeczyść ścianki i spód szmatką zamoczoną w denaturacie.
    Później spróbuj wydrukować test dysz. Zobaczymy co wyjdzie

Mariusz 8O

0
  • #15 14 Paź 2004 00:35
    micchal26
    Poziom 16  

hmmm.oddanie sprzetu do serwisu (autoryzowanego )wygląda następująco:
    najpierw stwierdzenie usterki,potem informacja dla klienta ile za naprawe i czy się godzisz na to.jeśli stwierdzasz że .......cena nieodpowiednia lub tysiące innych argumentów to oddaje sprzet bez naprawy .(bezpłatnie).
    nie wiem jak wygląda to w innych serwisach.
    p.s.jestem przekonany na 99,9 że jest to w twoim przypadku zaschnienta głowica.(część dysz)
    zostaw ją w wodzie na noc(nic już nie masz do stracenia,tylko możesz zyskać)
    pozdrawiam

0
  • #16 14 Paź 2004 17:28
    Shewawah
    Poziom 10  

micchal26 napisał:
    najpierw stwierdzenie usterki,potem informacja dla klienta ile za naprawe i czy się godzisz na to.jeśli stwierdzasz że .......cena nieodpowiednia lub tysiące innych argumentów to oddaje sprzet bez naprawy .(bezpłatnie)

Czyli rozumiem, że za diagnozę problemu nie powinnam zapłacić?
    Zamoczę głowicę w wodzie na noc tak jak radzisz i zobaczę co z tego wyniknie :)

0
  • #17 19 Paź 2004 22:46
    Shewawah
    Poziom 10  

Moczenie w wodzie nic nie pomogło :( Zastanawiam się nad spirytusem. Co o tym myślicie? Czy moczenie w denaturacie lub spirycie nie rozpuści ścieżek przewodzących prąd?

0
  • #18 20 Paź 2004 20:28
    drukmen1
    Poziom 15  

Płukanie głowicy w spirytusie lub denaturacie nie powinno uszkodzić
    ścieżek drukowanych. Stosowanie środków czyszczących agresywnych np cifu może spowodować szkody.
    A może pomogłoby założenie oryginalnego wkładu BCI24 i podrukowanie trochę. Srodki w niej zastosowane maja skłonności udrażniania kapilar głowicy.

Pozdrawiam - drukmen1

0
  • #19 21 Paź 2004 02:22
    JACHO
    Poziom 22  

drukmen1 napisał:

A może pomogłoby założenie oryginalnego wkładu BCI24 i podrukowanie trochę. Srodki w niej zastosowane maja skłonności udrażniania kapilar głowicy.

To samo powiedzial mi kolega pracujacy w servisie, podobno Active Jet zasycha i dopiero orginalnym tuszem mozna cos zdzialac w tej sprawie. Dodal , ze w ten sposób uratowali juz kilka glowic w canonach i klienci juz sami kupuja co jakis czas orginal profilaktycznie dla oczyszczenia.Wydaje mi sie ze powyzsze stwierdzenie drukmen1 jest calkowicie uzasadnione i trafne co orginal to orginal, a nie sam barwnik.

0
  • #20 21 Paź 2004 09:37
    u200765
    Poziom 15  

Zajmuję się tym temat od dawna przedewszystkim należy zakupić odpowiednie płyny w zasadzie są dwa rodzaje zewnętrzny i wewnętrzny. W przypadku Canona zastosowałbym oba.ajpierw zalał wewnetrznym z góry głowicy aby wpłynął do środka a po jakimś czasie /30 minut / na namoczoną watę płynem zewnętrznym postawił głowicę. Płyn zewnętrzny jest środkiem agresywnym dlatego należy używać go wczasie od 15 do 30 minut / zdażyło mi się przy Canonie,że używałem dłużej i nic się nie stało/Powinno pomóż. Jeżeli nie pomoże można jeszcze spóbować przeczyścić głowicę gorącą wodą wstrzykiwaną do środka najlepiej strzykawką z końcówką gumową. Urządzenuia które napełniają i czyszczą pzredewszystkim głowice używają gorącej pary. Osobiście czasem zdarza mi się,że moczę kardridże w wodzie ale kilka minut max i gorącej nawet bardzo.Sztuką jest aby nie zabardzo głeboko włążyć kardridż. Taka kilku minutowa kąpiel pomaga.Jest to ostateczność jak nie pomogą płyny.

0
  • #21 28 Paź 2004 22:53
    Shewawah
    Poziom 10  

Czy może mi ktoś jeszcze pomóć i zapodać linka lub napisać gdzie znajdę programik do restartu (chyba tzw.: "serwisówkę") do Canona??? Help!

Do adminów- proszę nie usuwać mojego posta i nie kierować mnie do innego działu, bo szukałam takiego programiku już chyba wszędzie na Elektrodzie i nie znalazłam :|

0
  • #22 29 Paź 2004 17:27
    marek216

Poziom 43  

serwisówka niewiele pomoże
    proponuje zaieść to do serwisu i tam ci specjalista powie czy głowica jest do uratowania. eksperymenty na canonie sa kosztowne. cena głowicy niewiele odbiega od ceny drukarki. w twiom przypadku nie musi to być zaschnięcie głowicy tylko jakieś inne uszkodzenie głowicy. jesli ciepła woda nie pomogła daruj sobie eksperymeny i przejdź sie do serwisu zaoszczędzisz czas i nerwy wiem coś o tym bo spotykałem sie już z takimi problemami

0
  • #23 29 Paź 2004 18:08
    Shewawah
    Poziom 10  

Dziękuję za odpowiedź, ale potrzebuję tą serwisówkę nie dla siebie, tylko żeby zrestartować starego BJC-2000 mojego chłopaka :) Pilnie poszukuję takiego programiku!!!!!!
    Natomiast w moim Canonie pomógł płyn do czyszczenia głowic i spirytus- 3 doby moczenia ;) Bardzo dziękuję Wam wszystkim za pomoc.

0