Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zmusić prog. do grania inną kartą muz. niż główna WinXP?

30 Gru 2010 03:13 761 3
 • Poziom 9  
  Szukam sposobu na zmuszenie programu (Automapa), który nie posiada w opcjach możliwości ustawienia preferowanego źródła wyjścia dźwięku do grania inną kartą dźwiękową niż ta ustawiona w Windowsie XP (Panel Sterowania/Dźwięki i urządzenia audio).
  Czyli cały system, gry, programy grają główną kartą a Automapa wysyła dźwięk (komunikaty) do drugiej karty USB.
  Z góry dzięki za pomoc :)
 • Poziom 31  
  Jeśli jedna jest zintegrowana to można ją wyłączyć w biosie, podłączyć inna np. na usb i to to na usb będzie domyślna wtedy.
 • Poziom 9  
  Chyba się nie zrozumieliśmy... Chodzi o to, by dwie karty na raz były aktywne (to nie problem) tak, by z jednej wychodził dźwięk systemowy a z drugiej tylko z Automapy. To nie byłby żaden problem gdyby program ten miał możliwość zdefiniowania w ustawieniach wyjścia dźwięku jak jest w WinAmp, czy w wielu innych programach...

  Znalazłem jednak pewien genialny w swej prostocie sposób - wystarczy, że przed uruchomieniem Automapy (czy innego programu) w ustawieniach Windowsa przełączę dźwięki na tą dodatkową kartę by program z niej korzystał. Teraz wystarczy z powrotem przełączyć się na podstawową kartę muzyczną by system i inne programy z niej korzystały. Sposób ten działa ponieważ każdy program raz uruchomiony zapamiętuje ustawienia do czasu jego zamknięcia - co ciekawe i najważniejsze hibernacja systemu (ważna i używana w moim przypadku) nie powoduje żadnych problemów i wyjścia się nie zmieniają
  By ułatwić sobie troszkę tą operację można wykorzystać malutki programik QuickSoundSwitch, który przyspiesza przełączanie kart. Jest w również możliwość stworzenia odpowiednich skrótów do programów tak, by przed ich uruchomieniem była przełączana odpowiednia karta.

  Oczywiście jest to półśrodek bo wymaga trochę mieszania w ustawieniach Windowsa - jeśli ktoś zna lepszy sposób (np. modifikacja plików systemowych Automapy czy użycie jakiegoś zewnętrznego programu) to poproszę o info :)