Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer 5920G problem z zasilaniem

30 Gru 2010 08:33 1454 2
  • Poziom 10  
    Pojawił mi się problem w laptopie Acer 5920G.

Bowiem mimo że zasilacz był włączony i podłączony do laptopa to padła bateria i laptop całkowicie mi się wyłączył.
    Wyłączyłem i włączyłem zasilacz, dalej nie było odzewu, dopiero jak poruszałem wtyczką zasilania włożoną do laptopa to zaświeciła się dioda i laptop uruchomił się i zaczął ładować baterię.
    Naładował baterię do około 60% i znowu zgasła dioda z tyłu laptopa syganalizująca zasilanie. Obecnie jak wkładam wtyczkę zasilacza do laptopa to raz na ileś tam włączeń w końcu zapala się na chwilę dioda zasilania w laptopie ale tylko na chwilę, po czym gaśnie.

Lampka w zasilaczu świeci cały czas, pomiar woltomierzem daje około 18.8 V.

Gdy jest zasilany tylko z baterii to laptop śmiga aż miło, no ale nie mam zewnętrznej ładowarki do takiego akumulatora.
    Dałoby się może usunąć baterię i podłączyć zasilacz wprost do zacisków baterii w laptopie?
  • Poziom 16  
    Najprawdopodobniej jest problem z gniazdem zasilania.
    Płyta do wyjęcia i obejrzenia(wymiana gniazda lub poprawa lutowania obecnego).
    Proszę nie ruszać wtyczką bo jak się zrobi zwarcie to naprawa zrobi się dużo kosztowniejsza.
  • Poziom 23  
    Tak dało by się. Tylko po co?
    Na złączu baterii oprócz [+] i [-] są jeszcze linie komunikacji interfejsu SMBus i sygnał ID. Ten ostatni to z reguły określona rezystancja włączona do [-] lub napięcie np 1V. Żeby laptop wystartował z baterii musi stwierdzić jej obecność, czyli obecność sygnału ID. Nie mam pojęcia jak to wygląda w tym modelu, ale nie spodziewam się żeby taki kros chciał działać.
    Nie kombinuj, tylko wlutuj gniazdo zasilania lub zanieś do kogoś kto to porządnie zrobi. Przez takie "skróty" zaraz napiszesz kolejny wątek w stylu "laptop mi się nie włącza..."
    Efekt takich pseudo-napraw jest potem trudny do usunięcia, a tym bardziej irytujący, ze można było wszystko prosto i łatwo zrobić ale przed, a nie po tej pożal się Boże naprawie.