Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kalibracja tomtom go710? Ekran dotykowy.

hekatek 30 Dec 2010 09:58 6937 11
    hekatek
    Level 14  
    Witam
    Moze mi ktos powiedzieć jak na tt go710 przeprowadzić kalibracje ekranu dotykowego? Wyminiłem cały LCD z dotykiem, teraz gry tt sie ładuje prawy dolny przycisk gotowe działa po naciśnięciu prawego górnego rogu, a jak w lewym dolnym kliknę to wyskakuje podgłaszanie lecz działa dopiero po naciskaniu u góy wyśietlacza. Może mi ktoś pomóc z tym problemem?

Popraw błędy. marek216
    Freddy
    Level 43  
    hekatek wrote:
    Witam
    Moze mi ktos powiedzieć jak na tt go710 przeprowadzić kalibracje ekranu dotykowego? Wyminiłem cały LCD z dotykiem, teraz gry tt sie ładuje prawy dolny przycisk gotowe działa po naciśnięciu prawego górnego rogu, a jak w lewym dolnym kliknę to wyskakuje podgłaszanie lecz działa dopiero po naciskaniu u góy wyśietlacza. Może mi ktoś pomóc z tym problemem?

Użyj klawisza "szukaj" było o tym pisane i jest to zależne od wersji systemu.
    hekatek
    Level 14  
    Szukam szukam, ale na tt go 710 nic nie widze, same larki, mio i inne modele TT, więc nadal bym prosił o jakąś pomoc
    Freddy
    Level 43  
    hekatek wrote:
    Szukam szukam, ale na tt go 710 nic nie widze, same larki, mio i inne modele TT, więc nadal bym prosił o jakąś pomoc

Robi się to tak samo jak w innych modelach Tomtom.
    hekatek
    Level 14  
    Większość opisów odnosi się do linków na str. http://gpspc.eu a u mnie ta str. się nie otwiera, jak by jej wg nie było, wiec jeśli ma ktoś opis jak wy kalibrować to urządzenie byłbym wdzięczny

Teraz nie jestem pewien czy to oby na pewno zła kalibracja, oto dzialanie: http://www.youtube.com/watch?v=fg8gxlGPwdM

Popraw błędy. marek216
    Freddy
    Level 43  
    marek216

Level 43  
    Porzuciłem domenę gpspc - za mały ruch żeby utrzymywać forum.
    Jako FAQ dla klientów nadal to działa
    http://soft-serwis.eu/forum/

Miłego poszukiwania.
    hekatek
    Level 14  
    marek216 wrote:
    Porzuciłem domenę gpspc - za mały ruch żeby utrzymywać forum.
    Jako FAQ dla klientów nadal to działa
    http://soft-serwis.eu/forum/

Miłego poszukiwania.

Strona soft-serwis.eu zawiera odnośniki do gpspc.eu i żaden sie nie otwiera. Lecz czy po oglądnięciu filmu z linku który zamieściłem sądzicie ze to wina złej kalibracji? Odczyt z danych serwisowych to: 61 948 125 874. Działanie LCD jest co najmniej dziwne biorąc pod uwagę punkty min X i Y. Czy jest podejrzenie ze może być uszkodzone coś innego np płyta główna?
    hekatek
    Level 14  
    Wielkie dzięki za tą stronkę, a możesz mi kolego powiedzieć jak się dostać do pliku cali.txt na urządzeniu? Po podłączeniu w komp pokazuje tylko kartę pamięci a TT Home nie ma opcji eksploracji dysku urządzenia.

Znalazłem już, że plik cal.txt powinien znajdować się na karcie pamięci, lecz wpisuje różne wartości do tegoż pliku lecz wg wyświetlacz przestał reagować, dop. po usunięciu tego pliku z karty urządzenia reaguje, tak jak wcześniej tzn źle:(.

Moze mi ktoś wyjaśnić w którym miejscu znajdują się punkty MinX MaxX MinY MaxY? Czy któryś z schematów przedstawiony na obrazku jest właściwy?

Po wielogodzinnych próbach, niektóre przyciski zaczynają działać, lecz klikam po prawej stronie a podświetla i włancza funkcje z przycisków z str lewej i na odwrót. Może ktoś wie który parametr za co odpowiada? Ręce opadają.:cry:
    hekatek
    Level 14  
    Witam,
    Po wielogodzinnych próbach i pomocy kolegów z forum, problem rozwiązany. Informacja dla przyszłych osób z problemem kalibracji:
    Wg wzoru minX+(max X - max Y)/2 wyliczamy środek TFT, po otrzymaniu wyniku dodajemy np 100 bedzie to nasze max X i odejmujemy 100 to będzie nasze min X. wartości wpisujemy w plik cal.txt a wartości max Y i minY pozostawiamy bez zmian. Po tej czynności powinien zacząć działaś środek wyświetlacza (u mnie było to ok4cm szerokości i ok 4CMwysokosci), te ok 16cm kwadratowych odpowiada całemu wyświetlaczowi, tzn dojeżdżając do końca tego małego wycinku TFT,wyświetlacza podświetli się koniec na wyświetlaczu LCD. Należy tyle samo odpowiednio zwiększyć wartość max X co zmniejszyć minX, zęby punkt zetknięcia rysika na TFT pokrywał się z punktem na LCD.
    Co do osi Y sytuacja jest adekwatna, wartości X jak i Y mogą przyjmować wartości ujemne jak również powyżej 1000.
    W załączniku przebieg osi X jak i Y. Mam nadzieje ze informacje komuś się przydadzą, przeczytałem wiele postów przed kalibracja lecz nie wiele mi to dało.
    Plik cal.txt --> maxX minX maxY minY, oczywiście po navcore 8.50.
    peter1910a
    Level 2  
    Witam i proszę o pomoc.
    Posiadam go 750 live nie mogę poradzić sobie z kalibracja teraz jak wciśnie się numer np 1 widać 3 jest przesuniecie o 2 klawisze w osi X.

Tomtom ma ustawieniach znalazłem że dziła na 216 828 319 669.

Jak mogę zmienić ustawienia o 2 klawisze.

Jak wgrałem plik cal.txt z tymi parametrami 216 828 319 669
    to jest całkowicie rozkalibrowana.
    Zdania zaczynamy wielką literą i kończymy kropką.Proszę niezwłocznie poprawić swoją wiadomość.jever 23
    :D
    Nie takiej odpowiedzi oczekiwałem ale dziękuje bardzo może przyda się na przyszłość.