Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE40C750 a internet@tv

glizdziarz 30 Gru 2010 10:22 1677 2
  • #1 30 Gru 2010 10:22
    glizdziarz
    Poziom 8  

Kupiłem samsunga C750 3D z obsługą internetu. Podłączyłem przez port LAN z modemem i śmiga OK. Niestety modem mam w sąsiednim pokoju i pętający się kabel nie cieszy mojej żony. Rozwiązanie było by Wi-Fi ale koszt adaptera samsunga do Wi-Fi jest powalający (250-300zł). W związku z tym wymyśliłem coś takiego:
    1- Pod modem podpinam router Wi-Fi Linksysa z obsługą b\g\n
    2- Przy TV instaluję Acess Point z obsługą b\g\n zwłaszcza "n"
    3- Podpinam AP kablem RJ do gniazda LAN w TV i mam neta w TV

Ktoś powie OK to zadziała. To ja wiem, że zadziała, teraz moje pytanie jaki sprzęt wybrać jako AP? Linksys z funkcją AP jest drogi. Co powiecie o TP-LINK TL-WR740N ??

Jak liczyłem to koszt zakupu routera Linksys i AP TP-Linka to wydatej jakichś 150-160 zł.

0 2
  • #2 30 Gru 2010 22:34
    zegar 32
    Poziom 15  

Wydajesz na telewizor ponad 4k i szukasz sposobu na zaoszczędzenie 100zł?Dziwne to dla mnie ale każdy ma swój punkt widzenia.Weź jednak pod uwagę ,że proponowany przez Ciebie zestaw będzie pobierał moc około 10W co w przełożeniu na miesiąc wyjdzie około 7kwh.Roczny rachunek za prąd zwiększy się o około 50 zł.Zatem czy warto?

0
  • #3 31 Gru 2010 07:00
    glizdziarz
    Poziom 8  

Nie chodzi tu o kasę ale o problemy jakie sprawia adapter Wi-iFi podpięty przez USB. Ponadto blokuje jeden z portów USB używanych do podpięcia HDD.

0