Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor sie wylacza, CPU sie przegrzewa - zakup od oszusta

30 Gru 2010 11:32 3175 19
  • Poziom 8  
    Witam,

Wczoraj kupilem komputer ASUS + monitor 20 cali ASUS, kupujac sprawdzalem, dzialal bez zarzutu. Lecz po podlaczeniu komputera w domu okazalo sie ze niestety ma wady... Monitor od czasu do czasu wylacza sie, tak jakby wylaczyl monitor przyciskiem. Moze czasami dzialac z 2 godziny i wszystko ok. Podlaczylem u brata, przez 30 minut bez zarzutu. Jeszcze gdy jest podlaczony do mego komputera nie pracuje autoadjust, czyli przy rozdzielczosci ponizej 1680x1080, zostaje czarna ramka... U brata pozycjonuje super.
    Drugi problem, plyta glowna widzi zbyt wysoka temperature CPU niz jest naprawde, czasami komputer sie wylacza, bo temperatura dochodzi do 100 stopni, sprawdzalem, napewno takiej nie ma w rzeczywistosci.

Facet ktory mi sprzedal, wylaczyl telefon i nie odpowiada. Mowil ze wymienial plyte glowna oraz zasilacz, okolo dwa miesiace temu, sa jakies papiery, niby gwarancja, ale juz teraz nie wiem czy to nie jakas lipa

Juz zainstalowalem nowy windows, wymienilem paste od radiatora CPU (po tym minimalnie spadla temperatura).

Prosze o jakies sugestie, bo chce komputer wyremontowac i szczesliwie korzystac.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    PEŁNA specyfikacja i ile za to zapłaciłeś.

@up: Skąd Ci się wziął ten P4? Jasnowidz czy jak?
  • Poziom 8  
    darian25 napisał:
    jaki to CPU Pentium 4 z zegarem powyżej 3Ghz? radiator w jakim stanie? powierzchnia styku z procesorem? Bios aktualizowałeś? Wentylator działa,jakaś regulacja obrotów tam jest?

Radiator jest dobry, powierzchnia styku takze. Bios nie akualizowalem, wedlug Aida64 mam najnowszy, wentylator dziala, ale obroty wahaja sie od 1600-2000, mysle ze za malo...

Troche o systemie:
    01-Gigabyte GA-G41M-Combo (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
    02-DualCore Intel Core 2 Duo E8400, 3000 MHz (9 x 333)
    03-3328 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
    04-NVIDIA GeForce 8600 GT (512 MB)
    05-500W
    06-Nie wiem
    07-CPU nie mniej 42stopni
    08-Nie ma
    09-Windows 7 Ultimate
    10-Nie ma

Rocket_Bwoy napisał:
    PEŁNA specyfikacja i ile za to zapłaciłeś.

@up: Skąd Ci się wziął ten P4? Jasnowidz czy jak?

Specyfikacja podana wyzej, zaplacilem 850 Lt, przypominam iz mieszkam na Litwie ;) U nas to cena troche ponizej rynkowej...
  • Poziom 16  
    Jaka marka zasilacza?
  • Poziom 8  
    Monitor sie wylacza, CPU sie przegrzewa - zakup od oszusta

Mam cos takiego, tylko w moim wypadku to - switching power supply SL-500G 500w
    Czyli jakas chinszczyzna... Wymieniamy w ramach gwarancji, jesli mam wierzyc facetowi co to mi sprzedal...
  • Poziom 16  
    Spróbuj pożyczyć od kogoś porządny zasilacz i sprawdź temperature lub zmierz na tym napięcia miernikiem jakimś lepszym.
  • Poziom 8  
    Ok, sprobuje dzisiaj wieczorem i napisze jak poszlo. Dowiedzialem sie ze zasilacz firmy inter-tech, cena nowego na Litwie okolo 80-90zl.

Dodano po 3 [godziny] 25 [minuty]:

Wymienilem zasilacz i zadnych zmian niestety...
  • Poziom 16  
    Masz pewność co do dobrego odprowadzania ciepła z procesora? Proponuję pobrać program Prime95 i wykonać test na maksymalne grzanie procesora. Gdy program monitorujący (HWMonitor, SpeedFan) pokaże temp. powyżej 60*C spróbuj ostrożnie dotknąć radiatora. Powiadom o wynikach tego testu ;)
  • Poziom 16  
    Kable w obudowie "mądrze" pospinane ? Masz dodatkowy wentylator do odprowadzania ciepła na zewnątrz ?
  • Spec od komputerów
    A jak wygląda temperatura karty graficznej ? Sądząc po cenie zasilacza to jakiś wyrób zasilaczopodobny. Wentylator procesora jest z PWM ? W biosie włączone PWM ?
  • Poziom 8  
    Rocket_Bwoy napisał:
    Masz pewność co do dobrego odprowadzania ciepła z procesora? Proponuję pobrać program Prime95 i wykonać test na maksymalne grzanie procesora. Gdy program monitorujący (HWMonitor, SpeedFan) pokaże temp. powyżej 60*C spróbuj ostrożnie dotknąć radiatora. Powiadom o wynikach tego testu ;)

Ok, jutro sproboje i dam znac, chociaz juz probowalem dotykac procesora kiedy w BIOSie mi pokazalo 100 stopni i komputer sie odlaczyl, temperatura na dotyk byla niewieksza niz 30-40 stopni.

cormo napisał:
    Kable w obudowie "mądrze" pospinane ? Masz dodatkowy wentylator do odprowadzania ciepła na zewnątrz ?

Tak, kable sa pospinane. Mam nawet dwa dodatkowe wentylatory, ale tylko jeden jest podlaczony.

tronic1 napisał:
    A jak wygląda temperatura karty graficznej ? Sądząc po cenie zasilacza to jakiś wyrób zasilaczopodobny. Wentylator procesora jest z PWM ? W biosie włączone PWM ?

Temperatura grafiki, jest podobna do procesora, czyli waha sie od 40-80, w zaleznosci od obciazenia... Wentylator mam BOX'owy, PWM, jesli dobrze rozumiem to automatyczna regulacja wentylatora, jesli tak, to jest wlaczona.
  • Poziom 16  
    Nie zaszkodzi wymiana pasty termo. Jeśli i to nie pomoże to możliwe, że IHS nie odprowadza ciepła.
  • Poziom 8  
    Rocket_Bwoy napisał:
    Nie zaszkodzi wymiana pasty termo. Jeśli i to nie pomoże to możliwe, że IHS nie odprowadza ciepła.

Paste wymienilem odrazu po zakupie, gdy sprawdzalem temperature CPU, po wymiane temperatura spadla minimalnie... Sorki za glupie pytanie, ale co to IHS?

PS: podejrzewam plyte glowna... Bo czy moze temperatura od 90-80 stopni, za pare sekund spasc do 40-50? Wedlug wskazan plyty glownej moze :)
  • Poziom 16  
    To ten taki kawał metalu na procesorze który smarujesz pastą. Wyjaśnione łopatologicznie. ;) Jeśli IHS nie przylega porzadnie (wada fabryczna) do rdzenia to nie odprowadzi odpowiednio ciepła - rdzenie się gotują a IHS i radiator ledwo ciepłe.
  • Poziom 8  
    Aha... no brzmi rozsadnie... ale jak to sprawdzic?
  • Poziom 29  
    Jest jeszcze jedna możliwość, niestety nie tak wyrafinowana, tylko zupełnie trywialna...
    Któraś z plastikowych nóg radiatora nie weszła do otworu; całkiem łatwo to uzyskać... Ja po doświadczeniu tego zawsze zakładam radiator na procesor przed włożeniem płyty do obudowy.
    No i pasta ma być w śladowych ilościach.
  • Poziom 8  
    Szczesliwego nowego roku! Nie mialem czasu cos testowac, ale mam jeszcze jeden problem... Gdy wlaczam komputer po nocy, to on wlacza sie na jakies 1-2s, po tym wylacza sie, i znow na krotko wlacza, tak moze sie powtorzyc do 10 razy, potem zaczyna pracowac normalnie. Jeszcze gdy to sie dzieje, na ekranie pojawia nadpis "no signal", i ekran czesto sie odlacza i wlacza, tak jak to pisalem wczesniej. Przy wlaczeniu temperatura CPU pokazuje 38-40, czyli norma. Jeszcze gdy sie w koncu wlaczy, to przez pare sekund, jak sie zapuszcza nie dziala mi USB, bo ani klawiatura ani myszka sie nie swieca. Ja wciaz podejzewam plyte glowna... Moj komputer pracuje jak stary diesel przy wielkim mrozie, musze cos z tym zrobic :)
  • Poziom 43  
    Sprawdzałeś stan kondensatorów na płycie głównej? Swoją drogą, logicznie myśląc, mógł je uszkodzić wyrób zasilaczopodobny - niestety wymiana zasilacza nie naprawi w takim razie usterki.