Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naviheaven NA-5096 - pytania

30 Gru 2010 12:35 7580 17
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam parę pytań dla znawców powyższego produktu, bo nie wiem czy z moim jest wszystko w porządku.

W zasadzie korzystam tylko z karty SD i kamery cofania w tym produkcie, więc pytania będą dotyczyły karty:

1. Gdy włączam radio, a wcześniej słucham np. 5piosenki z karty SD, to ponownym uruchomieniu (np. zgaszenie i odpalenie ponownie silnika) radio zaczyna wczytywać znowu pierwszą piosenkę.
    Czy można je zmusić, aby pamiętało co ostatnio grało?
    Nadmieniam że ten problem nie występuje w przypadku płyt.

2. Na ekranie karty SD mam na dole ikonki [muzyka],[zdjęcia], [filmy]
    można by było zrozumieć więc że skoro radio obsługuje DivX to i filmy można oglądać nagrane np. na kartę SD.
    Otóż nagrywałem już MPG,MP4, MKV, RMVB i AVI kodowane DivX, XVIDem itp. i za każdym razem pliki te są niewidoczne przez odtwarzacz (nie ma ich na liście).
    Czy tak samo jak z funkcją zapamiętywania radio nie odtwarza filmów z karty?

3. Odnośnie punktu nr 1. można by było problem rozwiązać funkcją "losowego odtwarzania utworu" (ang. RANDOM) i taką opcję radio posiada (niestety na pilocie), ale znowu pojawia się problem - przy każdym ponownym uruchomieniu muszę ją na nowo aktywować, (to samo jeśli chodzi o funkcję powtórz wszystko, bo radio przestaje grać gdy dojdzie do ostatniej piosenki)
    Czy nie da się zrobić jakiegoś pliku autorun na karcie czy coś co by sprawiło, aby random i repeat all były zawsze włączone.

4. Funkcja random
    Koszmar. Funkcja random nie wydaje się być wcale losowa. Rozumiem, że to jest funkcja pseudolosowa, ale np. z 30 utworów zawsze wybierać 4, w tym po 3 razy jeden pod rząd... Z obserwacji wynika że ta funkcja pobiera "ziarno" z samej piosenki i szybkie naciskanie random powoduje wybieranie zawsze tego samego utworu.

Nie mogę zrozumieć logiki i praktyczności rozwiązań zastosowanych przez twórców tego radyjka. Trochę człowieka denerwuje gdy płaci 700zł za radio, które nie potrafi po ponownym uruchomieniu grać tego samego utworu.

Proszę Was o pomoc, firmware, może jakieś informacje na temat wymuszania ładowania ustawień.

Pozdrawiam i życzę szczęśliwego, owocnego i wymarzonego Nowego Roku
    PB
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 1  
    Witam,
    masz rację co do muzy z SD. To totalna porażka a jeśli karta zawiera kilkanaście płyt w mp3 to wręcz katastrofa... ale działa pięknie.
    Filmy DVD chodzą lepiej niż w kinie domowym (oczywiście jeśli chodzi o dźwięk).
    Testowałem kilka formatów filmów z karty SD i nie było problemu. Oczywiście nie pokazują się one domyślnie w liście folderów. Trzeba przejść na dolny pasek na ikonkę z filmem i nacisnąć ENTER. Wtedy pojawia się lista z filmami. Pozostaje wrócić do listy i nacisnąć ENTER. Poruszanie się w oknach po naciśnięciu żółtej strzałki w prawo w wyświetlonym MENU, a następnie LEFT, RIGHT, DOWN, UP i ENTER.
    Porażka to również jasność wyświetlacza w nocy. Przyciemnianie ręczne i rozjaśnianie za każdym razem jest uciążliwe. Można się jednak przyzwyczaić po kilku miesiącach eksploatacji.
    Jeśli ma ktoś namiar na jakiś nowy firmware usprawniający funkcjonowanie i sposób jego aktualizacji to byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie informacje.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Wreszcie:)
    dzięki za odpowiedź.
    No właśnie próbowałem na wszelkie sposoby dobrać się do tych filmów z karty SD i również zauważyłem te ikonki na dole, ale ni cholery nie mogę na nie przejść. Jeszcze z tym pokombinuję.

Super by było jeszcze znaleźć sposób, aby odtwarzał się przypadkowy utwór po starcie radia lub kontynuował poprzedni (mam oczywiście na myśli kartę SD)

i jeszcze jedno pytanie, czy wyświetla Ci pełne tytuły piosenek?? czy tylko
    "XXXXXXX~" (jakby obsługiwał tylko FAT16?? z 8 znakowymi nazwami plików)
  • Poziom 9  
    Dzisiaj sprawdziłem co i jak z filmami...
    Udało się wejść, powiem tak, nie było to dla mnie zbyt intuicyjne.

Moje wrażenia,
    jakość super,
    czasem pojawiał się problem z formatem (unsupported), akurat w 50% moich plików, przydał by się upgrade softu.
    filmy w lepszej jakości (lub ze względu na kodek) potrafią się przycinać dość ostro, kwestia dobrania parametrów lub prędkości odczytu karty SD?.

Nadal zastanawia mnie problem z wyświetlaniem nazw plików,
    wkładam kartę SD sformatowaną na FAT32 i nazwy mam z tyldami,
    co można z tym zrobić?? Czy ktoś ma podobnie?
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam to radio od bardzo niedawna. Także borykam się z funkcja random z filmami nie mam żadnego problemu.
    Co do wyswietlania nazw to u mnie jest to samo. Tez kilka znaków i tylda

Mogę dorzucić jedynie następny.
    Dokupiłem sobie teraz skrzynkę basowa i wzmacniacz. Przeciąganiem kable podpiolem etc i klops. Wzmachol się nie włącza. Sprawdziłem czy prąd dochodzi do wzmaka, i czy dobrze łapie uziemienie, wychodzi ze tak.
    Problem polega na kabelku "REM" lub Auto Ant. Poprostu nie wysyła zadnego sygnału. Po zmostkowaniu +12V i REM przy wzmacniaczu, normalnie wszystko chodzi, tylko problem w tym ze akumulator długo tak nie pociagnie, bo czy radio jest wlaczone, auto nieodpalone to wzmacniacz caly czas chodzi.
    Nie wiem co z tym jest, czy godzies w radio jest jakas fukncja do wlaczenia, czy cos wogole jest nie tak z samym moim radiem,

Proszę o pomoc
  • Poziom 9  
    Z wzmacniaczem nie walczyłem... więc nie mam zdania.
    Co do poprzednich problemów to mam jedno rozwiązanie... a
    "producent" ma w głębokim poważaniu problemy związane z tą chinszczyzną... i nawet nie opowiada na maile. Jeden ze sprzedawców był na tyle uprzejmy że mi rozwiał wszystkie wątpliwości - wszystkie naviheaven na-5096 tak mają, mój nie był jakoś specjalnie uszkodzony. Szkoda bo wygląd tego urządzenie jest super, gdyby ktoś poprawił program to byłoby najlepsze na rynku...

Wspomniałem, że mam rozwiązanie...
    Używam radia z telefonem. Tel na androidzie - ustawiłem autoplay po podłączeniu (wykryciu radia), tel. pamiętam random, a także na której piosence skończył. Z radia można sterować głośnością, pauza/play, następna i poprzednia ścieżka. Przy okazji jak mam w tel. nawigację to mogę słuchać muzyki i głosu nawigacji... słowem wszystkie problemy nie mają już znaczenia. Bateria telefonu dostaje trochę w kość, ale to akceptowalne.

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    eteropczyk napisał:
    Z wzmacniaczem nie walczyłem... więc nie mam zdania.

Wspomniałem, że mam rozwiązanie...
    Używam radia z telefonem. Tel na androidzie - ustawiłem autoplay po podłączeniu (wykryciu radia), tel. pamiętam random, a także na której piosence skończył. Z radia można sterować głośnością, pauza/play, następna i poprzednia ścieżka. Przy okazji jak mam w tel. nawigację to mogę słuchać muzyki i głosu nawigacji... słowem wszystkie problemy nie mają już znaczenia. Bateria telefonu dostaje trochę w kość, ale to akceptowalne.

pozdrawiam

Poczekaj bo nie rozumiem. W czym, gdzie ustawiłeś auto play?

Czy jak dobrze rozumiem, bazę dźwięków masz na telefonie a radio tylko działa jako transmiter?
    Trochę się zgubiłem.

Jeszcze mam takie pytanko kolejne. Do czego służy kabelek "Reverse" ?
  • Poziom 9  
    aplikacja na telefon - android:
    - MRK Bluetooth Autoplay (uruchamia po podłączeniu się radia, co się dzieje automatycznie, odtwarzacz muzyczny w telefonie)
    - na telefonie mam kartę 8GB z utworami...
    - odtwarzacz w telefonie pamięta ostatni utwór, wycisza muzykę jeśli ktoś dzwoni, może działać jednocześnie z nawigacją z telefonu (ja korzystam z Sygic)

Jest jeden problem. Czasem telefon nie podłączy się do radia w trybie media i trzeba ręcznie włączyć na telefonie parowanie audio. Szukam w tej chwili jakieś aplikacji, która potrafi to zrobić sama i skontaktowałem się z autorem MRK Bluetooth - może niebawem będzie na to stałe rozwiązanie.
  • Poziom 10  
    Heh, no to coś takiego powiem szczerze mnie nie bardzo interesuje bo mam SE X8 gdzie bateria to nie jest żadna rewalka, wiec u mnie odpada

Zastanawiam się jednak czy da rade jakoś sparować radio z modułem GPS w telefonie.
    Wiadomo... aplikacja uruchomiona na telefonie a obraz i dźwięk na radyjku. Cały czas tez walczę jeszcze z wysłaniem sygnału na wzmacniacz. I tu mała prośba, Jeśli posiadasz miernik, mógłbyś zmierzyć napięcie w kabelku Niebiesko-Białym i samym niebieskim przy włączonym radio ?

Jeszcze jedno pytanko.
    Nie wiesz czasem do czego służy kabelek pomarańczowy REVERSE ?
  • Poziom 9  
    Moduł GPS w telefonie (aplikacja na telefonie) będzie działał w trybie audio pairing.
    Dźwięk będzie leciał na radyjku (tryb Bluetooth), a obraz na telefonie.

Nie mam jak sprawdzić napięcia...

Pomarańczowy reverse to prawdopodobnie kabelek, który ma dostać napięcie, kiedy załączymy wsteczny - radio wtedy przechodzi do odbioru obrazu z kamery cofania.
  • Poziom 10  
    Heh działa. Ten numer z aplikacja na tel a video na radio

Numer wyszedł przy pomocy Noki N95 :) i przy pomocy kabelka z zestawu jack -> 2x RCA.
    Obsługa co prawda była tylko przez telefon ale obraz i dźwięk na radio.

Myślę ze podobnie by było z wszystkimi telefonami które maja Video OUT. :)
  • Poziom 9  
    jeśli zastosować kabel video to na pewno.
    szkoda, że nie da się takiego numeru zrobić przez bluetooth...

dla mnie najważniejsze jest żeby wszystko działało bez mojej ingerencji,
    jeżdżę na krótkie dystanse i nie mam czasu się bawić kabelkami czy ustawieniami po każdym włączeniu silnika...

P.S. ostatnio zdarzyło mi się, że muzyka leciała przez BT przy wyłączonym radio.
    Wnioskuję, że Bluetooth to osobny system, który jest domiksowywany do wyjściowego sygnału.
  • Poziom 10  
    eteropczyk napisał:

P.S. ostatnio zdarzyło mi się, że muzyka leciała przez BT przy wyłączonym radio.
    Wnioskuję, że Bluetooth to osobny system, który jest domiksowywany do wyjściowego sygnału.

Miło, jak wyjdę z pracy to przetestuje u siebie.

A z tymi kabelkami Niebieski i Niebiesko-biały, to gdybyś przypadkiem miał możliwość zmierzenia napięcia to był bym bardzo wdzięczny,
  • Poziom 9  
    jak będę zmieniał diody podświetlenia zegarów i przycisków w samochodzie to pewnie i będzie taka możliwość.

Zdania zaczynamy z dużej litery.

Pozdrawiam D.
  • Poziom 10  
    To super oczekuje z niecierpliwością. Napisałem też do dystrybutora NaviHeaven, działu technicznego w tej sprawie, jak na razie czekam na odp
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Sygnał sterowania do automatycznej anteny i do sterowania wzmacniacza działa dopiero po ustawieniu odpowiedniej funkcji w setupie - dopiero wtedy radio podaje sygnał na te przewody po jego włączeniu..
    Co do tego że nie pamięta na której piosence skończyło grać i gra od pierwszej to wystarczy zamienić przewód żółty z czerwonym na bezpiecznikach przy radiu i będzie ok.
    Ja mam problem z bluetootem - nie mogę nawiązać połączenia, telefon nie widzi radia. Sprawdzane na HTC oraz Omni - oba telefony na Win 6.1
    Wiecie może jak podłączyć antenę TV - od czego jest mini jack mono?
    Z radia wychodzą 3 gniazda: IPod, TV, Radio - które jest od TV a które od IPoda?
    Jedno z nich wygląda jak S-Video.
    Czy to gniazdo na mini jacka trzeba podpiąć do anteny TV (wtyczka mini jack mono)?
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie

Wiem, że minęło sporo czasu od ostatniego posta, ale tematyka się nie zmieniła... Od pewnego czasu jestem posiadaczem radyjka NA-5096 wraz z modułem GPS i anteną TV. Głównym problemem, który mnie irytuje, jest fakt wspomniany przez kolegę poniżej:

eteropczyk napisał:
    4. Funkcja random
    Koszmar. Funkcja random nie wydaje się być wcale losowa. Rozumiem, że to jest funkcja pseudolosowa, ale np. z 30 utworów zawsze wybierać 4, w tym po 3 razy jeden pod rząd... Z obserwacji wynika że ta funkcja pobiera "ziarno" z samej piosenki i szybkie naciskanie random powoduje wybieranie zawsze tego samego utworu.

Otóż na karcie SD lub płycie DVD mam ok. 90 piosenek. Po wciśnięciu random radio non stop wybiera jedynie 10 tych samych utworów, uciążliwe to jest jak się jedzie kilka godzin, gdzie ciągle muszę samemu wybierać jakąś inną piosenkę i wyłączać RDM. Czy po powyższych próbach udało się komuś dociec dlaczego się tak dzieje ??
  • Poziom 9  
    Nie udało się.
    Moim wybawieniem jest telefon z androidem,
    automatycznie włącza muzykę w momencie gdy połączy się z modułem BT w NA-5096