Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka CANDY CPDC 381 VZ, cieknie woda + wymiana uszczelki

30 Gru 2010 13:03 4357 1
 • Poziom 8  
  Witam,
  jest to mój pierwszy post, i prosiłabym o wyrozumiałość, jeżeli zadałam pytanie nie w tym wątku..
  Problemy z lodówką są dwa - prosiłabym o pomoc:)
  1/ po tylnej ściance po całej długości spływa woda, jest jej dużo - i tu pytanie co może być nie tak?
  2/ musimy wymienić uszczelkę w zamrażarce (wymieniona w punkcie 1 woda spływa po krawędzi uszczelki i przez to uszczelka jest w złym stanie) - gdzie można kupić taką uszczelkę?

  będę wdzięczna za odpowiedź,
  pozdrawiam
 • Poziom 26  
  Uszkodzona, nieszczelna uszczelka, to jedyna przyczyna spływającej po tylnej ścianie wody. To jest objaw prawidłowej pracy, przy nieszczelności - na ścianie chłodzącej, skraplana jest wilgoć z pomieszczenia. Po wymianie, tego problemu już nie będzie.
  Użyj Google i znajdź sklep zaopatrujący serwisy AGD, w swojej okolicy.
  Możliwe że uszczelkę wystarczy dobrze umyć. Jeśli nie jest odkształcona i zesztywniała, jeśli nie ma ubytków, powinno wystarczyć.
  Nieszczelność, a co za tym idzie, zwiększoną ilość lodu w zamrażarce i wody na tylnej ścianie chłodziarki, powodują często jakieś okruchy przyklejone do uszczelki, lub do krawędzi obudowy, której uszczelka dotyka po zamknięciu. Zwróć uwagę, aby uszczelka nie była zagięta - szczególnie ten bok gdzie są zawiasy, często się zawija.
  Nieszczelność można sprawdzić, zamykając w lodówce latarkę (w ciemnym pomieszczeniu) i sprawdzając czy światło się wydostaje.
  Szczelność zamrażarki, najlepiej pilnować, wyrabiając sobie odruchową obserwację po zamknięciu - w ciągu 3 do 5 sekund, drzwi powinny zostać wyraźnie zassane, a uszczelka widocznie ściśnięta. Jeśli tego efektu nie będzie, w zamrażalniku szybko przybędzie lodu, a przy okazji zwiększy się zużycie prądu.