Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson PX650 Wymiana kartridży - cieknie

loleczek196 30 Gru 2010 13:21 2699 4
  • #1 30 Gru 2010 13:21
    loleczek196
    Poziom 8  

Witam mam 2 drukarki PX650.

Zakupiłem do niej kartridże
    Kartridże nap. wieczne chipy T0801-806 Epson P50/R285/380 RX560

http://sklep.so.net.pl/product_info.php?cPath=6365&products_id=67995

Wraz z tuszem ink-mate.

Problem mam taki, iż na zdjęciach są plamy. Próbowałem zlokalizować przyczynę i chyba cieknie z głowicy. Bo kartridże wyciągnąłem i nie ma zalane wokół nich. Plamy ciekną nawet gdy drukarka nie drukuje.

Co może być winą? kartridże mam napełnione w połowie.
    Na oryginalnych tuszach nie miało nic takiego miejsca a jak wsadziłem podróbki to odrazu takie plamy.

Czy to wina tuszu? Może jakiś za rzadki albo coś, bo dziwne ze tak sam z siebie kapie. Głowica nie szczelna? Nagle by miała sie rozszczelnić?

0 4
  • #2 04 Sty 2011 12:18
    wojtekflis
    Poziom 19  

Za wysoko trzymasz pojemniki na tusz. Powinny być na tym samym poziomie co drukarka.

0
  • #3 10 Sty 2011 17:30
    loleczek196
    Poziom 8  

Jak za wysoko? Zobacz linka, to są normalne kartridże wymiarami takie same jak oryginałki. Przecież ich niżej ani wyżej nie wsadzę. Wchodzą w swoje miejsce.

Pojemniki napełnione MAX do połowy a i tak cieknie.

Sprawdzałem gdzie to cieknie no ale wygląda że kartridże nie przeciekają, przez głowice cieknie (nie wiem czy dobrze gadam).

Czy to może być wina tuszu? Że za rzadki lub coś?

0
  • #4 08 Lut 2011 16:02
    wojtekflis
    Poziom 19  

NIe zajrzałem do linka myślałem, że masz CISS. Ja nie mam problemu z tymi pojemnikami. Tusz nie jest za rzadki bo głowica sama ciągnie ile trzeba. Może być że to wina kardridży. Jak obrócisz do góry nogami to zobaczysz otwór przez którcy cieknie tusz. W nim jest taka gumka ściągająca. Zobacz czy jak wyjmujesz to się zasklepia. U mnie tak jest. Kup nowe kardridże ok 8zł/szt i zobacz czy usterka dalej występuje. Pozdrawiam

0
  • #5 22 Lut 2011 22:02
    loleczek196
    Poziom 8  

Pojemniki już kupiłem drugie, troche już sie polepszyło.

Tylko:

trzeba przeczyszcić kilka razy głowice, a potem skanowac pustą kartke, aby sie wyczyściło. wtedy nie ma zacieków na zdjęciach ale:

Najprawdopodobniej tusz cieknie dalej do tej gąbki, bo mało co było drukowane a pojemniki puste.

No i problem jest bo drukarka pokaże np. że tuszu czarnego brak to musze go wyciągnąć i włożyć spowrotem i znowu trzeba robić procedure czyszczenia. I potem ponowanie pokaże że np. zoltego nie ma.

Nie moge zresetować wszystkich pojemników na raz, no chyba że robie to zle. (wyciągam wszystkie pokolei i wkładam spowrotem) ale zrestartuja sie tylko te, ktore wczesniej drukarka pokazała ze sa puste.

Czy oplaca sie kupic ten zestaw bodajże CISS że pojemniki są z boku na zewnątrz drukarki?? Bo fajnie pod tym względem, iż widze ile tuszu i nie musze wyciągać pojemników. Ale jak sie ma resetowanie czipów? Czy i tak będe musiał wyciągac pojemniki?

Zastanawiam sie nad kupnem jakiejś innej drukarki, bo naprawde na tą trace siły...

0
  Szukaj w 5mln produktów