Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Strong SRT 1500MKII.

10 Paź 2004 23:35 1160 1
  • Poziom 27  
    Tuner analogowy z wbudowanym pozycjonerem.
    Po włączeniu zasilania słychać klapnięcie przekaźnika a po ok. 2 sek. dwa klapnięcia. Wyświetlacz (zielony, 7-seg. 3-cyfrowy) pozostaje ciemny. Tuner nie reaguje na żadne wciśnięcia klawiszy (są 3 klawisze: STANDBY, CHANNEL UP i CHANNEL DOWN).
    Po około 1 minucie i 20 sekundach od załączenia zasilania na wyświetlaczu przez ułamek sekundy zapala się cyfra pierwsza z lewej (chyba wszystkie segmenty) i natychmiast po tym zapala się kropka między środkową cyfrą a tą z prawej. Czas biegnie dalej i gdy osiągnie 2 minuty i 50 sekund od momentu włączenia zasilania, słychać klapnięcie przekaźnika, znika kropka i zapala się liczba 121. Po kilku minutach od tego momentu gaśnie liczba 121 i znów pojawia się kropka między środkową i prawą cyfrą.
    Czy ktoś miał podobny przypadek w swojej praktyce?
    Jakieś pomysły, gdzie szukać uszkodzenia?
    Czekam cierpliwie na dobre rady.

Jacek P.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 19  
    Mam podobny problem z tym sprzętem a klijent koniecznie chce go naprawić ,objawy podobne tyle że mój nic nie wyświetla ,chociaż klijent twierdzi że kropka była ,napięcia zasilacza wyglądają ok , ale pewności 100% nie mam , brak schematu ,też czekam cierpliwie na sugestie , a może ktoś dysponuje schematem