Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

check engine powyzej 3 biegu

30 Gru 2010 18:51 5677 39
  • Poziom 9  
    Witam !!! wszystkich serdecznie,prosze o pomoc mam taki problem-Opel Astra g 2.0 dtl 99r ,powyzej 3 biegu przy okolo 3500obr/min zalacza sie check auto nie zamula praktycznie nic sie nie zmienia ale musze go wylaczyc i dopiero sie kasuje, jest blad P0500-czujnik predkosci wlasnej pojazdu -to przez lewy czujnik abs mam padniety i licznik nie dziala, jednak jest jeszcze jedno wadliwe "dzialanie ukaldu krytycznego" z tym mam problem nie wiem co ta procedura sprawdzania jak to zrobic??? dodam ze egr wymieniony podcisnienia tez .prosze o pomoc pozdrawiam
  • Moderator Samochody
  • Poziom 9  
    bledy odczytywalem op-comem .wyskoczylo tylko P0500 wadliwe dzialanie ukladu krytycznego

Dodano po 43 [minuty]:

dla mnie to tez dziwne, ze w taki sposób sie wyswietliło ale po P0500 wadliwe dzialanie ukladu krytycznego,dlatego sam nie wiem co o tym myslec
  • Poziom 32  
    Sprawdź rurę turbina kolektor ssący, po opisie wygląda jakby była gdzieś nieszczelność
  • Poziom 9  
    wszystko szczelne juz sprawdzalem wczesniej ,bylem pewien ze wywali blad p0400-egr ale nie pokazalo takowego.
  • Poziom 20  
    dokładnie pospawdzaj podcisnienia kolanka gruszke podcisnienia przy klapach
  • Poziom 9  
    Mialem drugą astre od kolegi przelozylem, zaworki ,egr,wezyki ,co tylko sie dalo przeplywke,czujnik cisnienia doladownia,i co du...pa... nic to samo co bylo wrzucam 3 powyzej 3tys check????
  • Poziom 25  
    Katalizator przypchany na moje oko
  • Poziom 9  
    Moze masz racje ,ja jezdze jak emeryt przy 2200obr zmieniam biegi, ale czesto go przegonie po dk1 ,do roboty tez mam 28km w jedna strone ,moze faktycznie go zamulilem tylko ze autko idzie jesli mozna tak powiedziec przy 82ps :) tylko teraz jak to sprawdzic czy zabity katalizator ,jedynie wymienic na puche jak myslicie??? Jeszcze tak myslalem ze moze to od tego licznika co nie dziala ,moze ecu informuje po wyzej pewnej predkosci ze nie dziala predkosciomierz ,nie wiem tak tylko domniewam,wymienie po wyplacie piaste z czujnikiem to moze cos sie zmieni jak nie to ten katalizator wyjme
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    wadliwe dzialanie 1 ,pompa vacum jest ok sprawdzana vacuometrem ciagnie jak nówka

Dodano po 2 [minuty]:

vacum daje -0.9bara
  • Poziom 25  
    Co do sprawdzenia katalizatora to odkręcam rure wydechową za turbiną tak aby sie trzymała ale jest duża nie szczelność i w droge.
  • Poziom 9  
    bede dzialal w poniedzialek ,ale brak mi pomysłów juz ,oby to byl katalizator ,bo tak to nie narzekam na te wozidlo, 1,5 roku jezdzi bez wiekszych klopotów odpala zawsze nie zawodzi.

Dodano po 13 [minuty]:

Dodam jeszcze -sprawdzane byly wartosci ,cisnienie turbo-takze wymagane,polozenie pedalu gazu itd..itd

Dodano po 3 [godziny] 58 [minuty]:

Jechalem dzisiaj i sprawa wyglada nastepujaca-1 bieg gaz do oporu odciecie i nic-2 bieg gaz do oporu odciecie i check-3 bieg gaz do oporu 3700obr check-, 4bieg 3300 check-5 bieg okolo 2900obr check.
  • Poziom 25  
    To wygląda na przeładowanie ciśnienia przez turbine ale błąd wtedy byłby inny, sprawdź czy cięgno przy turbinie sie rusza czy nie jest zatarte lub gruszka strzelona.
    Kat chyba odpada ale ja bym sprawdził.
  • Poziom 9  
    wlasnie grucha jest ok,...... dlatego szukam tu pomocy ,bo wiem ze ludzie na tym forum maja pojecie ,o tym co pisza.To chyba ostatnia strona "elektroda" na której nie udzielaja sie debile,nie obrazajac nikogo.
  • Poziom 38  
    Chłopie zrób ten abs,co będzie prędkośc pokazywac i będzie dobrze.
  • Poziom 32  
    adam7009 napisał:

Co ma piernik do wiatraka???? Jeździłem już kilkoma astrami bez działania prędkościomierza bo czujnik ABS wysiadł i chodziła w pełnym zakresie obrotó na każdym biegu
  • Poziom 38  
    bodzio012 napisał:
    adam7009 napisał:

Co ma piernik do wiatraka???? Jeździłem już kilkoma astrami bez działania prędkościomierza bo czujnik ABS wysiadł i chodziła w pełnym zakresie obrotó na każdym biegu
    .Przecież ta też chodzi bez zastrzeżeń tylko check zapala z opisem błedu brak prędkości.Czytaj ze zrozumieniem.
  • Poziom 10  
    U mnie w polonezie heck engine zapala sie jak przekroczę 190km

Moderowany przez Pawel wawa:

Ostrzeżenie. Takich wpisów tolerować nie będziemy.

• Poziom 9  
    No spoko mam poczucie humoru....ale to mi raczej nie pomoze, pytam poraz kolejny czy ktos juz mial doczynienia z ta procedura sprawdzania ,przy wadliwym dzialaniu ukladu krytycznego 1????
  • Poziom 9  
    ??????????????????????????????????

Dodano po 2 [minuty]:

dziekuje z góry podjade do kumpla podpiac, pod kompa znowu niech dziala .
  • Poziom 9  
    kolega mam teraz kompa za 12tys czy raczej oprogramowanie ,wiec pewnie da rade .
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Takim to musi, tym za 11.950 już nie koniecznie.
  • Poziom 9  
    chyba to zle zrozumieliscie ,mój kolega ma warsztat i teraz kupil takiego kompa za 12tys jakis profesjonal.

Dodano po 2 [minuty]:

bo ja zle napisalem zamiast "ma" to "mam"....pomylka
  • Poziom 15  
    czytam , czytam i , podobnie jak inni , usmialem sie niezle. w 1 poscie napisles .mam usterke wskazania predkosci z opisem usterka poza zakresem dopuszczalnym . po co zatem grzebac gdzie indziej ? zrob abs , check zniknie moc bedzie z toba. na razie mocy nie bedzie bo ...stoisz w miejscu.
  • Poziom 9  
    OJ motronic czytaj uwaznie !!!! napisalem ze dziwie sie ze NIE wywalilo p0400 ,widze ze szukasz dziury w calym. EGR i caly kolektor dolotowy dawno wyczyscilem.

Dodano po 6 [minuty]:

jakby to byla taka prosta sprawa to nie szukal bym pomocy,bo zrobilem juz chyba wszystko oprocz tej procedury sprawdzania .wiec ludzie nie wymadzrzajcie sie bo nie jestem glupkiem.Wymienie ten czujnik z piasta na dniach ale watpie ze cos pomoze

Dodano po 16 [minuty]:

Zreszta dzieki juz za wszystkie odpowiedzi wszystkim co chcieli pomóc,jakos sam do tego dojde ,jak dojde co bylo to napisze napewno pozdrawiam i jeszcze raz dzieki.