Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maluszek gaśnie podczas jazdy. Gdzie szukać przyczyny?

30 Gru 2010 23:25 2424 19
  • Poziom 9  
    Witam.
    Widzę, że są tu spece od Maluchów.
    Mam problem taki,że mój Maluszek gaśnie podczas jazdy.
    Szarpnie parę razy, następnie tak jak by mu baterię odłączył silnik gaśnie.
    Wyłączam stacyjkę,przekręcam kluczyk i.... jadę dalej.
    Potrafi mi tak parę razy zgasnąć, na odcinku 30 km.
    Akumulator nówka,świece nówka.
    Bardzo proszę o rady.
    Z góry wielkie dzięki.
    Fiat 126p EL 1997r.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kostka stacyjki do sprawdzenia.
  • Poziom 9  
    Mógł bym prosić jakiś mały opis .Tam jeszcze nie grzebałem.Wielkie dzięki z góry.
  • Poziom 29  
    Żeby wyjąć stacyjkę musisz zdjąć kierownicę ;przełączniki pod kierownicą;plastik osłaniający odkręcić i wtedy ujrzysz stacyjkę
    Kostka przykręcona jest to stacyjki 2 śrubkami na śrubokręt płaski
    Jak Ci tak zgaśnie to weź próbówkę do ręki i zobacz czy na pomarańczowym kablu dochodzącym do cewki zapłonowej jest napięcie
  • Poziom 9  
    Cewka zapłonowa? Kilku kolegów także wskazywało mi na cewkę .Czy do sprawdzenia trzeba odłączyć cewkę,i czy stacyjka włączona czy nie?
  • Poziom 29  
    Zobacz jak piszą wyżej tą plecionkę co idzie od obudowy alternatora do tylnej belki to połączenie ma być pewne a plecionka nie potargana
    Do cewki dochodzi wtyczka z 2 kablami białym i pomarańczowym,ściągasz z cewki wtyczkę i patrzysz żaróweczką lub miernikiem czy jest napięcie na pomarańczowym a masą[silnikiem]-sprawdź tylko wtedy gdy ci sam zgaśnie nie ruszając stacyjki
    Jeśli te 2 rzeczy są OK to możesz spróbować pod mienić cewkę zapłonową skoro pada podejrzenie na nią
  • Poziom 37  
    Jeśli w chwili zgaśnięcia malucha będą świecić kontrolki na liczniku a wycieraczki i kierunkowskazy będą pracować - kostka stacyjki jest dobra, to można sprawdzić nawet bez lampki. Jeśli kostka jest dobra, może być uszkodzony przewód do cewki gdzieś "po drodze" i tu już lampka jest niezbędna.
    Dalej, czy zgaśnie jadąc "z gazem" czyli z wysokich obrotów czy na skrzyzowaniu, na luzie. Jeśli na luzie, może być uszkodzony zawór dyszy elektrycznej w gaźniku lub kabelek do niego - ale to zależy od sposobu w jaki gaśnie silnik.
    I tak jak piszą Koledzy: po zgaśnieciu, w celu badania - NIE dotykamy kluczyka, jeśli to kostka, po dotknięciu może się "zetknąć" i badanie na nic.
  • Poziom 37  
    Testowo, próbnie, obejście Cut Off-a jest łatwizną: zrzucamy kabelek od dyszy gaźnika a w jego miejsce dajemy kabelek z konektorkiem poprowadzony np, od śruby B+ alternatora.
    Jest w tych nowych 126 jeszcze jedna "gadzina": czujnik ciśnienia. Nie wiem jak elektrycznie to tam działa, czy to zewrzeć czy właśnie otworzyć dla testu/obejścia.
  • Poziom 9  
    Witam.Trochę mi się tu nazbierało.Zacznę tak.Samochód gaśnie przy 70km/godz.(monotonna jazda).Wpierw trochę poszarpie,gdy próbuję przyspieszyć dusi się w końcu gaśnie.Zapalają się kontrolki ładowania i smarowania.Wyłączam kluczyk przekręcam(uruchamiam),i jadę dalej.Robię to już bez zatrzymywania się(rutynowo) ,dlatego nie wiem czy w tym czasie działają kierunki i wycieraczki.Sprawdzę to i odezwę się Wielkie dzięki wszystkim za taki odzew.Z tym problemem jeżdżę już od 2 lat,i z tego powodu w pierwszej kolejności usunąłem zabezpieczenie i alarm.
    Jak ci zgaśnie, to odkręć korek wlewu paliwa. Jak syknie, to znaczy, że zatkało ci się odpowietrzenie zbiornika i robi się podciśnienie. Durna usterka, ale tez kiedyś taką przeżyłem. Pop przejechaniu kilkunastu km auto nagle zaczynało kaszleć, krztusić się i gasło.
  • Poziom 9  
    Sprawdzę ten korek,ale wydaje mi się że jak by się zbiornik zapowietrzył to przy ponownym uruchomieniu stacyjki też by nie zagadał?
  • Poziom 37  
    Nie chodzi o zapowietrzenie ale wprost przeciwnie: podciśnienie.
    By benzyna mogła płynąć do silnika, na jej miejsce musi "wchodzić" powietrze. Jeśli nie może - silnik zgaśnie i (to prawda) nie da się uruchomić.
    Jeśli przewód z powietrzem jest tylko zagnieciony - powietrze dochodzi ale powoli, wystarcza na powiedzmy pracę na wolnych obrotach, na postoju. Do jazdy może brakować, silnik zgaśnie ale w tzw. międzyczasie troszkę powietrza znów dopłynie- silnik zaskoczy - tyle teoria, którą warto sprawdzić.
  • Poziom 21  
    Wytarty popychacz pompy paliwa ?
    Lub trzepnięte zaworki pompy paliwa. Ale wtedy brakowały by paliwa przy każdym wejściu na wyższe obroty, a nie dopiero po przejechaniu jakiegoś dystansu.
  • Poziom 37  
    Po wypaleniu paliwa z gaźnika w 126p jest konieczne dłuuugie kręcenie rozrusznikiem, by doszło ponownie z baku. Tu Kolega by na to własnie się skarżył, to zauważył.
    A pisze, że po "przerwie" natychmiast się uruchamia.
    Poczekajmy :D Autor dostał tyle wskazówek, że ma grzebania i sprawdzania... I spokojnie poczekajmy, aż się pochwali do czego doszedł z naszą pomocą :D
  • Poziom 29  
    Panowie wszystkie elx-y po otwarciu kotka robią psyt ponieważ tam jest zamontowany pochłaniacz par paliwa przez co układ korbowo tłokowy wysysa powietrze [opary paliwa] z baku
    Zobaczcie sobie na schemacie że bak[odpowietrzenie] połączony jest z podstawką pod gaźnikiem
    Ten sam układ zamontowany jest w cc 700 aisan
  • Poziom 9  
    Witam.Widzę kolejną lawinę podpowiedzi.A więc tak.Praca maluszka perfekt.Rozruch, przekręcam kluczyk i chodzi jak igiełka.Biegi i przyspieszenie (obroty)jak się należy,tylko ta "szajba"z gaśnięciem podczas płynnej jazdy.Wczoraj grzebałem trochę przy hamulcach i zauważyłem przy tylnym kole jakiś przewód idący od baku, jest przygnieciony miejscowo.Czy to ten przewód ma coś wspólnego z tym podciśnieniem?W miejscu przygniecenia jest miękki. Ostatnio jeżdżę krótkie dystansy dlatego nie mogę złapać Maluszka na zgaśnięciu,a tym samym wykluczyć: kostkę ,przewód do cewki ... Jak tylko coś się ruszy zaraz dam znać.Tymczasem wielkie dzięki Wszystkim za zaangażowanie