Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przewód pod ziemią symbol kolor itd.

30 Gru 2010 23:36 6929 2
  • Poziom 13  
    Na działce mój wujo chce pociągnąć kabel do altanki. Dowiedział się że musi znajdować sie pod ziemią jakieś 60 cm i musi być koloru czarnego. Czy ten kabel musi być koniecznie inny od tych konwencjonalnych czy jakiś z izolacją przeciw wilgoci ? Czy taki przewód ma jakiś konkretny symbol ? Przewód ma mieć przekrój poprzeczny 1,5 mm2 (jedna żyła lub dwie nie pamiętam).
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    1. Kable przeznaczone do układania w ziemi oznaczone są literami YKY. Wykonane są w ten sposób, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia pod wpływem znacznych obciążeń środowiskowych.
    2. Kable układa się na warstwie piasku ok. 10 cm i zasypuje się podobną warstwą piasku.
    Dzięki temu kable nie mają dużych możliwości przemieszczania się podczas zasypywania lub w przypadku wystąpienia ruchów gruntu.
    Piasek zmniejsza również wpływ agresywnych chemicznie wód przygruntowych.
    Na tak przygotowane warstwy należy ułożyć folię ostrzegawczą z tworzywa sztucznego o grubości 0,5 mm (niebieska dla napięć niskich do 1 kV – NN).
    3. Głębokość na jaką powinniśmy zakopać kabel określa przeznaczenie gruntu. W większości przypadków zaleca się wykonanie wykopu na ok. 0,8 m.

Oznaczenia kabli masz np. tutaj.
  • Poziom 13  
    Myśle że ta odpowiedź w zupełności powinna mi wystarczyć, nie spodziewałem się aż tak szybkiej odpowiedzi. Dziękuje.