Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic nv-j35 - brak obrazu -nietypowe !!

DarekRz4 11 Paź 2004 11:22 1909 9
  • #1 11 Paź 2004 11:22
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam !!!
    Dostałem do naprawy ten sprzęt . Po załadowaniu kasety startuje normalnie licznik "idzie" auto tracking ustawia się prawidłowo jest głos jednak brak obrazu . Nie ma znaczenia czy chcemy odbierać przez modulator czy gniazda cincz . W momencie wciśnięcia play na ekranie nie widać typowej zmiany tła -po prostu nic się nie dzieje na ekranie tylko jednostajne śnieżenie.Sygnał testowy z modulatora jest prawidłowy . Przy włączonej antenie i dostrojonym tunerze do jakiejś stacji tv w momencie wciśnięcia play treść programu tv nie znika . znika natomiast glos i pojawia się fonia z kasety .
    sprawdzając na początku modulator i gniazda cincz stwierdziłem dziwny objaw . Po podłączeniu słuchawek do gniazda audio out słychać fonię ( nic w tym dziwnego) jednak podłączając słuchawki do gniazda video out nie "słychać wizji " tylko jednostajny szum taki sam jak włączone radio na pasmo FM bez anteny . Szum jest głośny i jednostajny nawet wtedy gdy magnetowid jest bez kasety .
    Podstawiałem drugą glowicę i drugi moduł wzmacniacza wizji -oczywiście bez powodzenia .Sprawdziłem również zasilacz i wymieniłem wszystkie Elki -nic to nie dało .
    Proszę o pomoc .pozdr D.RZ

0 9
  • #2 11 Paź 2004 14:47
    mirek2
    Poziom 18  

Jesli dysponujesz oscyloskopem, to sprawdz czy przypadkiem sygnal video nie ginie na przelaczniku wizji tuner/video.

0
  • #3 13 Paź 2004 13:45
    domi
    Poziom 15  

sprawdź czy nie masz popękanych lutów na chinchach. One przełączają sygnały. Tak mi się coś kojarzy...

0
  • #4 28 Paź 2004 10:25
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam !!!

cincze sprawdzałem są ok .Wiem że maja w sobie przełączniki . Mam natomiast problemy ze znalezieniem czegokolwiek na schemacie ( ściagnięty z sieci ) gdyz naprawiany J35 różni się z tym na schemacie ( niby serwisówka J35 ) inne są układy scalone .jeśli ktos z kolegów posiada porządny schemat J35 to będę wdzięczny .
    Pozdr D.RZ

0
  • #5 28 Paź 2004 13:15
    marck1
    Specjalista od sprzętów RTV

Dysponuje serwisówką NV-J35EG/B, całość ma ponad 3MB, jeżeli jesteś zaiteresowany to podaj swój e-mail.

0
  • #6 28 Paź 2004 21:46
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam !!!
    Mój mail to
    darekrzedzicki(malpa)poczta.onet.pl

pozdrawiam i dziękuję D.RZ

0
  • #7 29 Paź 2004 22:53
    ajas
    Poziom 12  

miałem podobną usterkę
    wymieniłem kondensatory na przełaczniku wizji 4sztuki(płytka ceramiczna)

0
  • #8 16 Lis 2004 00:36
    Baca
    Poziom 13  

tak jak mowi ajas wymien elki na hubrydzie (plytaka ceramiczna) powinno pomoc no i oczywiscie sprawdz elki w przetwornicy

0
  • #9 02 Gru 2004 19:44
    pietran2
    Poziom 26  

Prawdopodobną przyczyną usterki jest zasilacz(hybryda w zasilaczu STK).Miałem podobne objawy i powymianie STK wsystko wróciło do normy

0
  • #10 03 Gru 2004 08:10
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam !!!

Brawo Pietran 2 !!!!!!
    Po wymianie hybrydy w zasilaczu wszystko jest ok .

pozdr i dziekuję wszystkim za pomoc .
    D.RZ

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo