Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebne sterowniki do Acer Aspire 5552G na xp

barcha18 31 Gru 2010 11:38 11942 24
  • #1 31 Gru 2010 11:38
    barcha18
    Poziom 2  

Witam mam laptopa Acer Aspire 5552G chciałbym na nim zainstalować xp jednak nigdzie nie widze sterowników na ten laptop po ten system. Gdzie mogę znaleźć takie sterowniki?

0 24
  • #3 04 Sty 2011 16:27
    Excallibur
    Poziom 10  

Polece użycie programu Driver Easy najłatwiejszy sposób na szukanie sterowników.

Program przyjazny i bardzo intuicyjny.

0
  • #4 05 Sty 2011 21:04
    barcha18
    Poziom 2  

nie moge zainstalowac z tej strony sterownikow do wifi ani do lan ani do karty graficznej prosze o pomoc ;/

0
  • #5 01 Lut 2011 16:31
    dawidwal
    Poziom 2  

Mam ten sam problem. Nie ma sterowników. Te ze strony nie dzialaja a program Driver Easy nie chce sie nawet zainstalowac bo nie ma sterów od LANu i przez to nie ma internetu. Pomozcie prosze.

0
  • #6 01 Lut 2011 18:24
    Kolobos
    Spec od komputerów

Podaj identyfikator urzadzenia (ven i dev lub pid i vid) z menadzera urzadzen.

0
  • #7 08 Lut 2011 02:48
    barcha18
    Poziom 2  

Witam nie rozwiązałem tego problemu ze sterownikami obecnei mam win7 lecz chce przejsc na win xp gdzie dokladnie mam sprawdzić te dane z menagera urzadzen??

0
  • #8 08 Lut 2011 11:02
    Kolobos
    Spec od komputerów

Jezeli chodzi Acer Aspire 5550 to sterowniki do XP sa na stronie producenta, do ktorej link zostal juz podany.

Identyfikatory znajdziesz w menadzerze urzadzen, po wejsciu we wlasciwosici danego urzadzenia, zakladka szczegoly.
    Mozesz tez wygenerowac pelny raport w SIW, wtedy bedziesz mial wszystkie dane.

0
  • #9 26 Cze 2011 13:08
    leburaque
    Poziom 17  

Problem ma swoje rozwiązanie tutaj:
    http://peb.pl/sterowniki/763101-ati-mobility-radeon-hd-5650-sterowniki.html

Jak widać tym razem elektrodziarze pomylili się mówiąc, że się nie da, albo że ktos jest zbyt leniwy żeby poszukać sterów:)

Cytat:

Tylko ze do normalnej pracy WIndows 7 wystarczy. Ale XP jest czesto potrzebny jesli próbujesz uruchomić program do flashowania telefonów lub coś podobnego. Z wirtualną maszyną XP różnie bywa, dlatego XP jako drugi system sie przydaje.
    Sam posiadam Acer Aspire 7741G z grafiką 5650, niestety nie udało mi sie znalezc sterowników do grafiki, a praktycznie tylko tego mi brakuje, ponieważ z kartami sieciowymi i dziwiękiem sobie poradziłem.

edit:
    Problem sterowników dla karty graficznej rozwiązany.
    Przynajmniej w moim przypadku.
    pod linkiem:
    Kod:
    www.cyberx.pl/yako/XP_INF.zip
    są sterowniki, które trzeba zainstalować ręcznie:
    Menadżer Urządzen->Karta VGA->Instaluj sterownik i poprzez ręczną instalacje sterowników przez wzkazanie pliku .inf znajdującego się w tej paczce.
    Po instalacji sterowników i resecie komputera automatycznie wskoczyła poprawna rozdzielczość. Przeprowadziłem także test 3D Mark 2005, przeszedł z wynikiem ponad 12k, wiec sterowniki zainstalowane poprawnie.

Zrobiłem to sam i działa, ale musiałem poprzez opcję: Dodaj nowy sprzęt -> z dysku, wybrałem plik informacji instalatora i wyrzuciło mi informację o dostępnych sterownikach wewnątrz. Wybrałem model 5470 - ponieważ na etykietce od sprzedawcy widniał akurat taki;), ale są tam wszystkie modele od 3xxx do 5xxx i jeszcze więcej. Wbił się, ponowne uruchomienie i działa.

Konkretniej: Panel Sterowania -> Dodaj sprzęt -> Dalej -> urządzenie zostało podłączone -> Dodaj nowe urządzenie sprzętowe (na dole listy) -> Dalej -> Zainstaluj który wybiorę ręcznie -> Pokaż wszystkie urządzenia -> Z dysku... -> Tutaj wybieramy plik informacji instalatora z paczki ściągniętej w pliku powyżej -> OK -> Wybieramy z listy sterownik -> Dalej -> Jeśli WINXP będzie mówił, że to sterownik który go boli, wówczas mówimy, że i tak ma być zainstalowany. To chyba wszystko. W razie jakichś problemów proszę o pytania.

Dodano po 7 [minuty]:

Kolobos napisał:
    Jezeli chodzi Acer Aspire 5550 to sterowniki do XP sa na stronie producenta, do ktorej link zostal juz podany.

Identyfikatory znajdziesz w menadzerze urzadzen, po wejsciu we wlasciwosici danego urzadzenia, zakladka szczegoly.
    Mozesz tez wygenerowac pelny raport w SIW, wtedy bedziesz mial wszystkie dane.

SIW nie widzi żadnego urządzenia dopóki nie będzie do niego sterów, widoczne i aktywne są tylko standardowe tryby ekranu i DIRECTX. Stąd problem z diagnostyką.

Stery na stronie producenta? Które? Przejrzałem chyba ze 20 różnych i support XP to zdecydowana rzadkość :P

0
  • #10 26 Cze 2011 15:11
    Kolobos
    Spec od komputerów

> Jak widać tym razem elektrodziarze pomylili się mówiąc, że się nie da

W ktorym miejscu ktos cos takiego napisal?

> albo że ktos jest zbyt leniwy żeby poszukać sterów

Skoro nie chce mu sie szukac oraz nie chce mu sie podac identyfikatorow to JEST zbyt leniwy.

> SIW nie widzi żadnego urządzenia dopóki nie będzie do niego sterów

SIW mial uzyc pod Windows 7 gdzie mial wszystko zainstalowane, wiec nie wiem o czym piszesz.

Same identyfikatory ma w menadzerze urzadzen, nie wazne czy sa zainstalowane czy nie i to wystarczy zeby bez problemu odszukac sterowniki!

> Stery na stronie producenta? Które? Przejrzałem chyba ze 20 różnych i support XP to zdecydowana rzadkość

Te podane: http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/as_5550.html

0
  • #11 26 Cze 2011 18:21
    leburaque
    Poziom 17  

Oj, widzę, że duma została straaasznie urażona:). Daj Pan spokój Panie Sąsiedzie, odnieś się Pan do rozwiązania problemu, a nie Pan się smucisz, że ktoś rozwiązał problem.

A teraz wyjaśnię, bo chyba Pan żeś tego nie robił po prostu. Stery ze strony http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/as_5550.html nie działają. Nie da się ich poprawnie zainstalować. Gdybyś Pan spróbował je sciągnąć i zainstalować, to byś Pan wiedział. TO NIE TEN MODEL. Końcóweczka G w pytaniu to tylko jeden z problemów.

Tak jest na forach: zamiast podać młodszemu użytkownikowi jakieś rozwiązanie, to traktuje się go jak idiotę. Dlatego jak mam możliwość, to opisuję co zrobiłem, a nie wdaję się w dyskusje.

Zamknięte koło: google wyrzuca odnośniki do for internetowych, na których piszą, żeby sobie ludzie pogooglali. Nie o to chyba idzie, nie?

Dlaczego stery nie działają? Acer wypuścił kilka wersji 5552, które różnią się minimalnie podzespołami. Support XP to w zasadzie fikcja przemysłowa. I jeszcze raz rozwieję wątpliwość: na stronie ACER'a NIE MA sterów do 5552g na WIN XP. Wszystkie stery ładnie banglają na WIN7 albo na Vistę.

> ...to wystarczy zeby bez problemu odszukac sterowniki!
    Wbrew pozorom ciężko było, bo nazwa firmy się zmieniła - ATI zostało kupione przez AMD, a podwersje laptopów ACER'a różnią się na tyle, żeby było to problemem. Naprawdę musiałem się ossstro nagooglać, naszukać i napracować.

Młody użytkownik, który szuka tu rady dostaje stery, które nie działają i na dodatek ochrzan, że sobie nie radzi... A tu Elektroda jest przecież! Tak na przyszłość przypominam.

0
  • #12 26 Cze 2011 18:47
    Kolobos
    Spec od komputerów

Piszesz bzdury i tyle. Kazdy normalny uzytkownik, ktory potrafi podac identyfikatory urzadzen otrzymuje pomoc i wcale nie musi niczego samemu szukac. Jezeli ktos tego nie robi to znaczy, ze pomocy nie chce i koniec tematu.

0
  • #13 27 Cze 2011 15:52
    leburaque
    Poziom 17  

Drugi sposób instalacji video (zapoznać się proszę z moim poprzednim postem), gdyby podany przeze mnie zawiódł. Czasem jest tak, że nie chcą się wczytać informacje instalatora, więc proponuję zrobić to jeszcze bardziej "siłowo".

Panel Sterowania -> System -> Menedżer Urządzeń -> tutaj będzie widoczna z żółtym znakiem zapytania ;) karta zgodna z VGA -> prawoklik i właściwości -> Sterownik -> Aktualizuj sterownik -> Nie, nie tym razem -> Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji -> Nie wyszukuj, wybiorę sterownik -> Odznaczamy "pokaż zgodny sprzęt" i wybieramy poprzez przycisk z dysku informację plików instalatora. Wyświetli się lista sterowników zawartych w paczce powyżej (www.cyberx.pl/yako/XP_INF.zip), wybieramy kartę w zależności od tego jaki mamy jej model - powinno być trzy pozycje 5470 - proponuję pierwszą z listy -> jak windows powie, że te sterowniki są beee, to klikamy "mimo to kontynuuj". Po restarcie systemu wszystko będzie działać. 3d Mark testuje dobrze i niczego nie brakuje w grafice.

Wkrótce też przygotuję paczkę ze sterami do WIFI i karty dźwiękowej, bo ręcznie je trzeba instalować i do tego mozolnie. Wówczas wrzucę ja, albo kolega który z akurat tymi dwoma ostatecznie walczył;).

Czy ktoś jeszcze ma propozycje co można w tym laptopie doinstalować? Co może nie działać poprawnie?

0
  • #15 06 Lip 2011 12:30
    Phoryn
    Poziom 2  

Witam bardzo pomogły mi twoje sterowniki. posiadam acera 5552g z grafiką ati hd 5470 z zainstalowanym windowsem xp sp.2 . potrzebuje sterowników i tu sie zaczyna problem bo nie wiem jakich dokładnie, może screen coś wyjaśni.
    Potrzebne sterowniki do Acer Aspire 5552G na xp
    za wszelkie informacje wskazówki z góry dziękuje!

0
  • #16 06 Lip 2011 15:30
    wilhelmk
    Poziom 10  

Pierwszy znak zapytania sugeruje brak sterowników od chipsetu. kolejne 3 dotyczą monitora (matrycy, złącza vga, być może też hdmi ). Dobrze gdybyś podał identyfikatory sprzętu (Prawym przyciskiem myszy na znak zapytania> właściwości> szczegóły> identyfikatory sprzętu. Zaznaczasz, ctrl+v. Sądzę, że masz problem ze sterownikami grafiki, bo powinno przynajmniej wykryć monitor plug&play, ewentualnie ręcznie wskazać sterowniki monitora plug&play

0
  • #17 06 Lip 2011 15:37
    Phoryn
    Poziom 2  

Kontroler magistrali zarządzania systemem :PCI\VEN_1002&DEV_4385&SUBSYS_04891025&REV_41
    PCI\VEN_1002&DEV_4385&SUBSYS_04891025
    PCI\VEN_1002&DEV_4385&CC_0C0500
    PCI\VEN_1002&DEV_4385&CC_0C05

Monitor : Monitor\Default_Monitor

Monitor: Monitor\Default_Monitor

n156b3-lobcmon156b3-lob: Monitor\CMO1599

0
  • #19 06 Lip 2011 17:35
    Phoryn
    Poziom 2  

Wielkie dzięki :D Problem kontrolera rozwiązany =] teraz jeszcze próbuje sie pozbyć tych 3 ostatnich "znaków zapytania".

0
  • #20 06 Lip 2011 18:28
    Kolobos
    Spec od komputerów

Monitor powinien sie sam zainstalowac. Zainstaluj SP3 oraz inne aktualizacje z Windows Update. Odinstaluj te 3 monitory w menadzerze urzadzen.

0
  • #21 17 Lip 2011 10:29
    k4z
    Poziom 1  

A czy sterowniki ktore tutaj sie pojawiaja beda tez dzialac na winXP 64 bit ???

0
  • #22 17 Lip 2011 10:50
    Kolobos
    Spec od komputerów

Zapewne nie, sciagnij i sprawdz czy sa tam wersje pod XP 64.

0
  • #23 22 Wrz 2011 15:40
    Taharii
    Poziom 1  

Witam. potrzebuję sterów do laptopa Acer Aspire 5552 dla kontrolera WiFi nplify 802.11. PCI\VEN_14E&DEV_4357. Sprawa bardzo pilna proszę o szybką odpowiedz. Sterowniki oczywiście potrzebne pod win xp sp3.

0
  Szukaj w 5mln produktów