Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka whirlpool arc 5724/2 termostat-temperatura

31 Gru 2010 14:19 14528 13
  • Poziom 11  
    Witam,

Gwarancja minęła 2 miesiące temu więc przyszedł czas, żeby się zepsuła.
    Objaw jest taki, że po wyłączeniu lodówki i ponownym włączeniu wszystko chodzi jak należy. Po około 30 minutach temperatura i w chłodziarce i zamrażarce jest ok, przestaje chłodzić z tym, że ponownie już się nie załącza. Jeśli znów wyłączę lodówkę i włączę znów działa aż do wyłączenia się.
    Wydaje mi się, że to termostat, jeśli nie to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.
    A jeśli tak to proszę o informacje jaki tam jest termostat i jak się do niego dobrać ? Jak zdjąć pokrętło bo nie chciałbym czegoś urwać.
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Termostat się "wiesza", do wymiany. Gdzie masz termostat ? W komorze chłodziarki po prawej stronie, czy w górnym panelu ?
  • Poziom 11  
    W komorze chłodziarki po prawej stronie.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Z zamienników to raczej ciężko będzie coś dobrać. Żeby zdemontować termostat trzeba chwycić z obydwu stron popychacz wył. światła i ścisnąć go, a następnie pociągnąć do zewnątrz.Pod popychaczem będzie śruba mocująca osłonę termostatu. Dalej dasz sobie radę...
    Nic na siłę i tylko w tej kolejności bo powyłamujesz zatrzaski.
  • Poziom 11  
    Dziękuję bardzo. Jeszcze tylko jedna sprawa: w jaki sposób jest przymocowane pokrętło termostatu? wystarczy pociągnąć do siebie ?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Jak wyciągniesz termostat to możesz dopiero pokrętło swobodnie wyjąć. Mocowane jest na "wcisk". Po co w ogóle chcesz pokrętło zdejmować??
  • Poziom 11  
    Myślałem, że aby wyjąć termostat trzeba zdjąć najpierw pokrętło - oczywiście nie trzeba ;)
    Jedynie do mojej lodówki ARC5724/2 termostat znalazłem tutaj:
    http://north.pl/karta/termostat-481228238084-whirlpool--,6973038.html

Jakiekolwiek oznaczenie na termostacie to:
    A13 0584 A118
    WHIRL CAT H*
    Czy ten będzie odpowiedni? Dostawa 2-3 tygodnie więc dobrze by było zamówić właściwy. A może ktoś może polecić inny sklep gdzie dostanę ten termostat?
  • Poziom 20  
    Napisz w jakiej temperaturze przebywa ta lodówka. Zbyt niska temperatura otoczenia powoduje taki objaw jak opisałeś.
  • Poziom 11  
    Hmmm.... lodówka stoi w kuchni... grzejnik co prawda jest wyłączony ale jak to w kuchni jest tam około 20 stopni.

Dziś w końcu wyciągnąłem termostat i go trochę rozebrałem (na tyle na ile się da), po złożeniu jak do tej pory lodówka zaczęła działać prawidłowo zobaczymy jak długo :?:
  • Poziom 11  
    Witam ponownie,

Termostat co było do przewidzenia w końcu padł.
    Kupiłem nowy założyłem z tym, że lodówka się nie chce wyłączyć. Po wyłączeniu jej pokrętłem i ponownym włączeniu 2-3minuty nie działa po czym się załącza.

Wydaje mi się, że kapilara mogła nie wejść "na swoje" miejsce.

1. Ktoś może mi powiedzieć gdzie ta kapilara powinna tam wejść. Czy jest tam dodatkowa rurka czy tak jak na początku tylko otwór w ociepleniu?
    2. Mniej więcej w którym kierunku idzie kapilara w dół wzdłuż komory chłodziarki czy raczej zakręca na tył komory?

Z góry dzięki za pomoc.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Kapilarę powinieneś wsunąć w rurkę, która zaczyna się pod osłoną termostatu (tą zdemontowaną). Należy to robić przy rozmrożonej chłodziarce. Sprawdź czy kapilara w nowym termostacie nie jest krótsza niż w starym.
  • Poziom 11  
    Termostat jest identyczny więc wykluczyłem go jako powód.

Przyjrzę się natomiast rurce chociaż za bardzo nie ma jak :)
    Może w takim razie kapilara weszło obok rurki. Czy ktoś kojarzy którędy ta rurka idzie?
  • Specjalista AGD
    dragan36 napisał:
    Może w takim razie kapilara weszło obok rurki. Czy ktoś kojarzy którędy ta rurka idzie?

Kapilara sama nie weszła obok rurki. Nieważne którędy idzie - jest ułożona fabrycznie i jej nie przestawisz. Jeżeli kapilarę wsunąłeś do rurki i weszła do końca a agregat się nie wyłącza nawet na 1, to może być, że akurat przestał osiągać temperaturę potrzebną do wyłączenia.
  • Poziom 11  
    Kapilara ponownie wyciągnięta i włożona na miejsce - lodówka działa prawidłowo.
    Dziękuję za całą pomoc.