Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 5500n pasy na wydruku .

herbi_ok 31 Gru 2010 15:33 1171 0
    herbi_ok
    Poziom 1  
    Witam

W temacie drukarek/ xero zbyt duzo niestety nie wiem...
    Nabylem niedawno sprzed w postaci hp 5500n celem przetestowania i ewentualnego zakupu

tonery zamienniki (ale pewnie z chipem bo widzi jak oryginaly) przebieg pasa (zespol przenoszenia obrazu) niby nie za duzy bo "sprawny" w 57% - szacunkowa pozostala ilosc: 67735 tys. Zgadza sie to mniej wiecej z ogo,nym licznikiem wydrukowanych stron...

problem jest nastepujacy - bez wzgledu na papier maszyna zostawia na wydruku (zwlaszcza na apli) pasy - pasy te sa zgodne z tym co widac na pasie transferowym (jesli dobrze zidentyfikowalem ta czesc hehe)

co to oznacza ? pas juz swoje przeszedl swoje i jest do wymiany ? czy moze to sie jakos czysci (probowalem czyscic listwe elektro costam - ktora z tego co wiem odpowiada za czyszczenie pasa (taka specjalna szczoteczka w zestawie do drukarki) ale efekt zaden...
    jest szansa ze licznik mogl byc "kopniety" ? pas zresetowany i tak naprawde robi swoj 2gi przebiek lub ktorystam ??

a moze to jest jeszcze jakas inna kwestia...

defakto niedlugo mam podjac decyzje czy drukarka zostaje u mnie czy ja oddaje i chcialbym mniej wiecej wiedziec na czym stoje...

w zalaczniku fotki obrazujace o co chodzi

- dodatkowym objawem (sporadycznie) bylo nalozenie jasnych "duchow" widocznych na wydrukach z dzieciakiem...

- na czarnym plakacie (lewa strona -andrzejki elegant bankiet) tez pozostal dziwny slad ale bardziej jakby "mechaniczny"... tez zagadka...

dziekuje za wszelkie sugestie i opinie
    udanego sylwestra

pozdrawiam

a tu pas i slady jakie na nim sa caly czas...

i wydruk ze sladami