Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gazowy podgrzewacz wody gaśnie

Enderius 31 Dec 2010 16:21 6730 6
    Enderius
    Level 9  
    Mam problem z gazowym przepływowym podgrzewaczem wody Ariston ponieważ zawsze po podgrzaniu podobnej ilości wody palnik gaśnie i trzeba odczekać jakieś 6 minut.
    Wiecie może co jest przyczyną ?
    A dokładniej to taki podgrzewacz
    http://allegro...
    (Znalazłem tylko linka na allegro)

Moderated By mirrzo:

Usunąłem link do aukcji

rafik108
    Level 18  
    Mam nadzieję że nie wydostaje się czad z tego piecyka ale ma on pewnie czujnik przeciw czadowy (lub coś podobnego) który działa właściwie i wykrywając czad albo jakiś dym automatycznie go wyłącza. Masz zamontowany czujnik przeciw czadowy w łazience?
    Enderius
    Level 9  
    Nie mam czujnika, ale dziwne jest to że zawsze wyłącza się po nagrzaniu takiej samej ilości wody
  • Helpful post
    rafik108
    Level 18  
    "zawsze wyłącza się po nagrzaniu takiej samej ilości wody"
    czyli zawsze po takim samym czasie, czyli zawsze po ewentualnym wydzieleniu się tej samej ilości jakiegoś "dymu" - takie jest moje zdanie. Proponuje zakupić czujnik przeciw czadowy i wtedy będziesz pewien przynajmniej jednego.
    Enderius
    Level 9  
    No będę musiał go kupić tym bardziej że mam sąsiada mieszkającego na wyższym piętrze który już kiedyś podłączył piec węglowy do komina gdzie ja miałem podłączony podgrzewacz.
  • Helpful post
    omnixwp
    Level 18  
    Najpierw wezwij serwisanta do urządzenia. Sądząc po twoich opisach tematu zwróć uwagę na to, czy ten "ktosiek" ma uprawnienia gazowe, elektryczne i jest np. z rekomendacjami. Tego problemu nie rozwiążesz na forum, bo większość tu piszących nie wezmą odpowiedzialności za twoje życie. Jak już się dowiesz co i jak napisz jak naprawiono usterkę.

Dodano po 2 [minuty]:

Enderius wrote:
    No będę musiał go kupić tym bardziej że mam sąsiada mieszkającego na wyższym piętrze który już kiedyś podłączył piec węglowy do komina gdzie ja miałem podłączony podgrzewacz.

Czy u ciebie w budynku nie ma corocznych kontroli gazowych i kominiarskich?
    Enderius
    Level 9  
    Nie, jak się zadzwoni po kominiarza to zrobi łaskę i przyjdzie i tak samo z gazem.

Dzwoniłem po serwisanta i on przyszedł i przeczyścił podgrzewacz ponieważ czasami nawet nie odpalał, teraz już dobrze odpala no ale gaśnie jak pisałem na początku