Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór telewizora - co kupić?

Lichterq 01 Sty 2011 13:56 6364 30
  • #1 01 Sty 2011 13:56
    Lichterq
    Poziom 7  

Witam serdecznie.
    Noszę się z zamiarem zakupu telewizora LCD.
    Niestety nie znam się na ich zaletach i wadach...

Potrzebuję telewizora 42", bo taki będzie najodpowiedniejszy do mojego pokoju.
    Posiadam N-kę, a więc trochę kanałów HD jest.
    Poszukuję telewizora, który będzie pobierał mało prądu, bo to dla mnie też jest ważne. Ogólnie szukam telewizora dobrego i za małą kasę.

Rozglądałem się trochę i z punktu widzenia laika wybrałem jak na razie te 2 sztuki:
    http://allegro.pl/telewizor-panasonic-tx-l42u2e-full-hd-mpeg-4-i1390598925.html
    i
    http://allegro.pl/telewizor-42-lcd-lg-42ld420-najtaniej-i1392081725.html

Gdyby ktoś mógł doradzić, proszę o pomoc :) Pozdrawiam

• #2 03 Sty 2011 11:03
    Moto_Moto
    Poziom 14  

Żaden z powyższych.
    Dla mnie są zdyskwalifikowane ze względu na odświeżanie 50 Hz
    LCD by obraz był " w miarę przyzwoity" musi mieć min. 100 Hz przy Full HD rozdzielczości.

Kupowałem ostatnio LG. Podczas użytkowania pilot mnie poraża.... Jest tragiczny ze swą ergonomią :) Niby nic, a jednak :) Zwróć na to też uwagę. Jednak za 100 Hz musisz zapewne dopłacić.

• #3 04 Sty 2011 09:26
    bodzio.c
    Poziom 13  

Zakup TV kierując się przede wszystkim zużyciem prądu jest nieporozumieniem. Wynikiem tego może być zakup jakiegoś LED-a krawędziowego, który ma same wady i jedną zaletę - mniejsze zużycie prądu o kilka złotych w skali miesiąca.

• #4 04 Sty 2011 16:26
    adi790
    Poziom 9  

Tak jak kolega powyżej powiedział minimum 100Hz, napisz więcej co musi TV mieć, bo pod sama N to możesz kupić najtańszy Tv ze 100Hz, tylko czy lepiej nie jest dołożyc troszkę i kupić coś lepszego ? Podaj przedział cenowy:) może jakiś Samsung, Sony, Panasonica to raczej plazme niż LCD( no ale ty chcesz by mniej prądu pożerał )

• #5 04 Sty 2011 16:58
    Dreamer93
    Poziom 14  

Przede wszystkim powiedz cenę bo nie wiemy na czym stoimy.
    Kierowanie się jak najmniejszym zużyciem prądu jest co najmniej nie odpowiednie. Schodzi to na dalszy plan.
    Po pierwsze zakładam, że ma to być TV do dużego pokoju/salonu więc badziewia nie kupujemy, nie oszczędzamy za wszelką cenę. Warto wydać więcej i cieszyć się świetnym obrazem.
    Po pierwsze twój TV powinien mieć odświeżanie powyżej 100HZ.
    Po drugie najlepiej kupować jest na dzień dzisiejszy telewizory LCD FULL LED. Oczywiście jeżeli masz ok 8,000-10,000zł możemy rozglądać się za jakimś GRB.
    Kupujemy tylko uznane i sprawdzone firmy, tj. Samsung (moi faworyci), Panasonic (faworyt w plazmach), Sony, LG, Sharp.

Od siebie polecam:
    http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-v...dex.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-v...dex.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

No i perełka, 200Hz 3D:

• #6 05 Sty 2011 18:17
    Lichterq
    Poziom 7  

Witam serdecznie :)

Dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi..
    No niestety, moje fundusze są ograniczone do 2,5 tys zł.

Facet w sklepie, odradzał plazmę - twierdził, że obraz się wypala i będe widział jakieś postury z innego kanału na innym... Np. oglądając teleexpres na 1 będe widział cień Orłosia na TVNie.. Możecie to potwierdzić lub odrzucic ?

Jak widzicie wybór telewizora nie jest dla mnie czymś łatwym, mało się znam, a hipermarkety kuszą okazjami :) Ogólnie mogę poczekac z zakupem, może będą tańsze. Jednak chciałbym to zakończyć w lutym ;)

Pozdrawiam

• #7 05 Sty 2011 19:28
    Dreamer93
    Poziom 14  

Jeżeli możesz poczekać to dozbieraj kasy. Takie moje zdanie. Przynajmniej jeszcze z 1000zł.

• #8 06 Sty 2011 14:14
    mirmil22
    Poziom 1  

Może i pan sprzedawca ma racje że zostaje poświata po przełączeniu kanału ale dotyczy to tylko obrazów statycznych takich jak logo programu i dodatkowo przy bardzo dużym kontraście. Ja osobiście mam plazmę HD 50 cali samsunga i lcd HD led 46 też samsunga i oglądając film z odtwarzacza blu-ray stwierdzam że plazma wygrywa pod każdym względem. Obraz stwarza wrażenie odbicia lustrzanego a przede wszystkim nie odczuwa się ingerencji komputera w obróbce obrazu. To tak jak porównać aparat fotograficzny cyfrowy a lustrzankę. Patrząc na tv led ma się wrażenie że wszystko jest doskonałe tj. kontury, kolory, ostrość, czerń ale efekt końcowy sprawia że brakuje tego ciepła i głębi obrazu co powoduje że obraz jest sztuczny i nienaturalny. Ja osobiście polecam plazmę pomimo większego zużycia prądu bo tak naprawdę patrząc kilka godzin dziennie to nie jest to wielki koszt a naprawdę warto.

• #9 06 Sty 2011 15:47
    Iceman31
    Poziom 20  

Pan sprzedawca plecie bzdury. Facet żyje chyba dalej w świecie pierwszych plazm które miały taką przypadłość.
    Obecnie zostało to wyeliminowane.
    W kwocie którą podajesz polecałbym Samsunga LE40C650 lub jakiegoś Soniaczka ale o Samsungu mam lepsze zdanie (to są LCD dla jasności).

• #10 08 Sty 2011 12:23
    Lichterq
    Poziom 7  

Witam ponownie,

Chyba skuszę się właśnie na tego Samsunga LE40C650. W NEONECIE dostępny za 2950 zł, a więc cena jest dosyć ciekawa. Myślałem, żeby dokupić jakieś kino domowe, ale w tej sytuacji wyczerpuję przeznaczone na ten cel środki :)
    Pomyślę jeszcze trochę, jeśli macie jakieś typy, proszę o przedstawienie ich.

Pozdrawiam

• #11 08 Sty 2011 18:02
    kamera
    Poziom 14  

Lichterq napisał:
    Witam ponownie,

Chyba skuszę się właśnie na tego Samsunga LE40C650. W NEONECIE dostępny za 2950 zł, a więc cena jest dosyć ciekawa. Myślałem, żeby dokupić jakieś kino domowe, ale w tej sytuacji wyczerpuję przeznaczone na ten cel środki :)
    Pomyślę jeszcze trochę, jeśli macie jakieś typy, proszę o przedstawienie ich.

Pozdrawiam

Witam . Poszperaj w necie (skąpiec , ceneo )a kupisz razem z przesyłką 500-600 zł taniej , w neonecie cena jest masakrycznie droga .Ceny teraz są bardzo wysokie bo sklepy zawyżyły ceny przed świętami , po super promocji cena i tak jest wyższa o kilkaset złotych w stosunku do ceny przed świętami ( wykres cen na skąpcu ) .Poczekaj jeszcze miesiąc to przekonasz się jaka jest rzeczywista cena TV , oczywiście dużo niższa .Pozdrawiam .

• #12 09 Sty 2011 11:33
    Lichterq
    Poziom 7  

Dobra, chyba będzie to LE40C650. Jeżeli ktoś moze się o nim wypowiedzieć to proszę bardzo. Mi się wydaje, że jest okej.Znalazłem go za 2,5 tys :) Pozdrawiam.

• #13 17 Sty 2011 11:38
    zupan
    Poziom 2  

Witam
    Nawiązując do LE40C650 - czy może ktoś potwierdzić że w nim są montowane różne matryce i tak jeżeli trafimy na matryce Samsunga SQ-01 to o.k.,ale możemy trafić również AUO a wtedy będzie gorzej z jakością .

• #14 17 Sty 2011 18:20
    Iceman31
    Poziom 20  

Trafimy jak nie sprawdzimy....
    ... przecież możesz to w sklepie sprawdzic. Chyba, że zamawiasz przez internet.

• #15 17 Sty 2011 19:36
    maxsp2
    Poziom 10  

A przyglądałeś się ofercie LG. W tej grupie cenowej jest spory wybór świetnie wyposażonych telewizorów z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi.
    Pozdrawiam

• #16 17 Sty 2011 20:29
    Iceman31
    Poziom 20  

maxsp2 napisał:
    A przyglądałeś się ofercie LG. W tej grupie cenowej jest spory wybór świetnie wyposażonych telewizorów z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi.
    Pozdrawiam

Jesteś przedstawicielem LG czy jak?
    Czyżby wyłącznie LG dysponowało najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi?

• #17 17 Sty 2011 22:34
    zupan
    Poziom 2  

Jeżeli zdecyduję się na ten TV to raczej zamówie go przez internet a wtedy ze sprawdzeniem matrycy może być problem,dlatego chciałem wiedzieć cz często trafiają się te gorsze

• #18 26 Sty 2011 19:29
    qqrq1
    Poziom 9  

Ile to już było o tym że plazma be, bo się wypala....
    ja sprzedałem ich setki i żadna sie nie wypaliła

• #19 26 Sty 2011 20:14
    wlodekwar
    Poziom 9  

nie chcę się wymądrzać ale ja uważam że najlepsze firmy to samsung i scharp które mają swoje matryce.100 Hz byłoby wskazane.Co do plazmy to jestem sceptykiem,bo są prądożerne.poczytaj też inne opinie w necie.

• #20 26 Sty 2011 22:00
    kamera
    Poziom 14  

wlodekwar napisał:
    nie chcę się wymądrzać ale ja uważam że najlepsze firmy to samsung i scharp które mają swoje matryce.100 Hz byłoby wskazane.Co do plazmy to jestem sceptykiem,bo są prądożerne.poczytaj też inne opinie w necie.

Witam , co do poboru prądu przez plazmy to warto samemu przemierzyć tą wartość miernikiem kupionym w jakimś markecie . Po tych pomiarach bardzo można się żdziwic oczywiście na plus plazmy :D .Bo okaże się że plazma średnio pobierze tyle samo "prądu" co LCD z podświetleniem lampowym lub różnice będą 5-10% w jedna lub w drugą stronę .Oszczędności dopiero zapewni LCD z podświetlaniem led ale czy zapewni też dobry jakościowo obraz to druga sprawa .W tanich LCD led obraz przeważnie ma więcej wad niż w LCD z podświetlaniem lampowym w tej samej cenie nie wspominając o dorównaniu do jakości plazmy (kąty , czarny w treści obrazu a nie na czarnych planszach .płynność ruchu ,równomierność podświetlenia matrycy ,naturalność koloru ,efekt teatru -LCD itd.) .Pozdrawiam .

• #21 27 Sty 2011 18:17
    alan86
    Poziom 7  

mam pytanie do właścicieli telewizorów plazmowych. Czy widzicie również że obraz jest lekko migotający (szczególnie gdy wyświetlany jest biały kolor)? W markecie przykuło to moją uwagę, tzn nie widać tego migotania bezpośrednio patrząc na plazme ale patrząc kątem oka. Czy to prawda?

• #22 27 Sty 2011 20:53
    kamera
    Poziom 14  

alan86 napisał:
    mam pytanie do właścicieli telewizorów plazmowych. Czy widzicie również że obraz jest lekko migotający (szczególnie gdy wyświetlany jest biały kolor)? W markecie przykuło to moją uwagę, tzn nie widać tego migotania bezpośrednio patrząc na plazme ale patrząc kątem oka. Czy to prawda?

Mam plazmę Panasonic TXP42S10ES i takie migotanie występuje szczególnie na białych dużych połaciach obrazu , ale można to zminimalizować przez odpowiednie zestrojenie ustawień obrazu . Raczej tą wadą zbytnio bym się nie przejmował bo jest ona mało widoczna lub nie widoczna przy normalnym oglądaniu Tv .Pozdrawiam .

• #23 28 Sty 2011 13:30
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #24 30 Sty 2011 21:07
    Mareczek12
    Poziom 8  

Widzę że większość z was twierdzi że plazma jest lepsza. Więc dlaczego jest tańsza od LCD?

• #25 31 Sty 2011 08:00
    Iceman31
    Poziom 20  

Mareczek12 napisał:
    Widzę że większość z was twierdzi że plazma jest lepsza. Więc dlaczego jest tańsza od LCD?

Większość nie zawsze ma rację :-) aczkolwiek z drugiej strony nie zawsze lepsze to co droższe :-)
    Każda z tych technologii ma swoje wady i zalety. Użytkownik musi zdecydować co dla niego lepsze pod kątem podłączania urządzeń współpracujących z telewizorem, pod kątem własnych wizualnych odczuć z odbioru okiem obrazu, itp., itd.

• #26 31 Sty 2011 11:37
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Plazma lepsza ale zależy w jakich warunkach. Nie ma jednej odpowiedzi ze plazma zawsze jest lepsza.
    Jest tańsza bo technologia już się spłaciła i prowadzi się żadnych nowych inwestycji jak w przypadku LCD.

• #27 07 Lut 2011 03:13
    klaudynaz1
    Poziom 12  

Wydaje mi się, że Samsung LE40C550 mógłby być całkiem dobrym wyborem, ale mógłbyś także zwrócić uwagę na inne dobre firmy, jak Philips czy Sharp. Ten wygląda całkiem nieźle: http://www.promoceny.pl/detail/philips-telewizor-led-40-cali-40pfl5605-50983/ Ma całkiem niezłe parametry: Rozdzielczość 1920x1080, Technologia Pixel Plus HD, HD Natural Motion, Virtual Dolby Surround, Funkcja Active Control, Eurozłącze. Koszt to niecałe dwa tysiące pięćset.

• #28 07 Lut 2011 06:35
    Iceman31
    Poziom 20  

Akurat ten Philips to kicha. A, że ładnie na papierze wygląda to inna bajka. Liczy się, jak się sprawuje w realu a tu już nie jest tak kolorowo jak w jego specyfikacji.
    Jak kogoś nie stać bądź nie chce tyle wydawac na Philipsa 7605 to na 5605 niech nawet nie patrzy.

• #29 19 Mar 2011 00:48
    erzlot
    Poziom 8  

Ja mam plazmę LG42 już ponad 5 lat, średnio dziennie gra 6 godzin i nie ma żadnej różnicy w obrazie tzn. nie musiałem nic zmieniać w jasności, kontrakcie i nasyceniu barw. A co do kwestii co lepsze-plazma czy LCD- to były robione obiektywne testy porównawcze na dużej liczbie osób-i ponad 70% osób wolało obraz na ekranie plazmowym.

• #30 19 Mar 2011 10:22
    Iceman31
    Poziom 20  

erzlot napisał:
    Ja mam plazmę LG42 już ponad 5 lat, średnio dziennie gra 6 godzin i nie ma żadnej różnicy w obrazie tzn. nie musiałem nic zmieniać w jasności, kontrakcie i nasyceniu barw. A co do kwestii co lepsze-plazma czy LCD- to były robione obiektywne testy porównawcze na dużej liczbie osób-i ponad 70% osób wolało obraz na ekranie plazmowym.

zauważyles, ze propozycje kolegi to dwa LCD?
    W takim razie co wniósł Twój wpis na temat obrazu w Twojej plazmie?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME