Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zbiór zadań z Elektroniki cyfrowej

przyjacielkuternogi 01 Sty 2011 21:12 2701 7
  • #1 01 Sty 2011 21:12
    przyjacielkuternogi
    Poziom 13  

Szukam jakiegokolwiek zbiory zadań z Elektroniki Cyfrowej na poziomie Technikum / Studia Techniczne. Szukałem w domu technika w mojej okolicy ale tam niestety pracują ludzie którzy nie mają żadnego pojęcia o tej branży. Czy ktoś zna jakąkolwiek pozycje dostępną w sklepie do kupienia ? Znalazłem pewien zbiór zadań wydany przez PW w 1976 roku ale nie jest już chyba nigdzie dostępny. Znam tylko podręcznik z przykładami W.Głodzkiego ale jak wspomniałem interesuje mnie zbiór zadań. Bardzo proszę o pomoc. Dziękuje z góry

-1 7
  • Semicon
  • Semicon
  • #3 01 Sty 2011 22:56
    przyjacielkuternogi
    Poziom 13  

Bardzo dziękuje chociaż nie zamykam tematu bo wydaje mi sie że można go rozszerzać i przyda sie komuś ...

0
  • #4 28 Sty 2011 22:26
    przyjacielkuternogi
    Poziom 13  

Podbijam temat ponieważ chciałbym wyrazić opinię o zbiorze zadań z linka który zakupiłem. Uważam, że jest to bardzo dobry zbiór, w książce znajdują się głównie zadania dla studentów ale ambitny uczeń technikum także powinien znaleść coś dla siebie. Oceniając w skali od 0 do 5 daje 4,8 .

0
  • #5 14 Lut 2011 20:10
    Elektronik9
    Poziom 30  

Zbiór bardzo dobry, sam z niego uczyłem się. Polecam.

0
  • #6 16 Lut 2013 15:47
    przyjacielkuternogi
    Poziom 13  

Witam

Odświeżam stary temat, bo potrzebuję podręcznika do cyfrówki, który jest dedykowany do zbioru zadań "Technika cyfrowa. Zbiór zadań z rozwiązaniami", linki do tego zbioru zostały podane przez jankolo w poście #2.

0
  • #7 16 Lut 2013 22:43
    ugur
    Poziom 14  

Witam
    Polecam świetny podręcznik Układy scalone TTL w systemach cyfrowych autorzy: Jan Pieńkos
    i Janusz Turczyński.Do roku 1988 były trzy wydania tej książki nie wiem nic o późniejszych wznowieniach.

0
  • #8 19 Lut 2013 23:25
    przyjacielkuternogi
    Poziom 13  

Widzę, że zaproponowany podręcznik "Układy scalone TTL w systemach cyfrowych autorzy: Jan Pieńkos i Janusz Turczyński" skupia się głównie na takich zagadnieniach jak parametry elementów, charakterystyki itp. Mnie zależy bardziej na dosyć szczegółowym omówieniu modelowania i syntezy układów cyfrowych stricte do zbioru zadań podesłanego przez kolegów w poprzednich postach. Ale oczywiście za propozycję dziękuję, zawsze to jakieś poszerzenie horyzontów.

0