Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wolno chodzący system. Nowe sterowniki nie pomogły.

01 Sty 2011 22:11 1590 11
  • Poziom 9  
    Witam, pozwoliłem sobie skopiować swój post z innego forum, bo tam jakoś nie ma odzewu.

"Witam.
    Kilka tygodni temu, przez swoją niecierpliwość wyłączyłem komputer za pomocą wyłączenia guzika od zasilania.

System ponownie nie chciał się włączyć. Po paru dniach, bez formata udało mi się go doprowadzić do porządanego działania, lecz po tygodniu, po restarcie znowu wyszły jakeś problemy(strasznie wolno chodził, wyczystyał nowe urządzenie ssci /raid, wyskakiwało okienko z bezpiecznym usuwaniem sprzętu dyski c i d), poddałem się i postanowiłem zrobić formata. Przenoszenie kilku plików które w sumie ważyły z 5giga wyniosło około 12-14 godzin(podczas wcześniejszych "prób" odłączałem kości ram, etc.). Po formacie, komunikat bezpieczne usuwanie sprzętu, zainstalowałem najnowsze sterowniki.
    Zauważyłem po uruchomieniu menadżera zadań, że "brakuje" ramu, coś tam powyciągałem, powkładałem i już jest "chyba "ok.

Niestety komputer strasznie wolno chodził, więc postanowiłem zainstalować, najstarsze stery i to nic nie dało.

Jestem z średniowiecza, mój umysł jest ciemny pod pojęciami związanymi z pc, jeśli nie rozwiąże problemów za pomocą fomata, to już nie wiem co mam robić:/. Liczę na to, że ktoś mądry mi pomorze zdiagnozować/naprawić problem, bo zależy mi na czasie, a na tym moim osiołku daleko nie zajadę.

Mój sprzęt:
    Sytsem: Windows xp home edition.
    Procesor: AMD Athlon64 3800+
    Płyta główna: ASUS M2N-E
    Pamięć: Type- DDR2 channels-dual, size- 1024MB
    Karta graficzna: nvidia gforce 7600gt
    (dane z programu CPU-Z)

Jeszcze raz proszę o jakieś porady, programy, itp. które pomogą mi rozpoznać i rozwiązać problem.

Na koniec rozwinę myśl z tym wolno chodzącym pctem.
    Nic nie "zjada" 100pamięci, po prostu przy jakiejś czynności się tnie, firefox jako tako chodzi, ale jak już otworzę kilka okień, czy jedno okno z youtuba, strasznie się tnie. Jak się coś ściąga strasznie się tnie, jak instaluje jakiś program robi to powoli, jak jest włączony firefox + inny program strasznie się tnie, jak włączam jakąś grę loga, filmiki etc. strasznie się tna(samej gr nie sprawdzałem, ale wiem jaki będzie efekt).
    Może ma coś źle ustawionego, może się coś popsuło, nistety moja wiedza i mózg tego "nie ogarnia".
    Liczę na jakieś porady

Z góry dziękuje.

http://img252.imageshack.us/f/bhdtune.jpg/

A i przy niektórych, zawieszkach, diody w tablecie i myszce przestają się świecić.

a z 40min temu skończyłem robić uaktualnienie systemu, bo znowu mulił.

Znowu coś dodam,może pomoże.

Po tym uaktualnieniu, problem przynajmniej z grą, wygląda nieco inaczej aczkolwiek przed fromatem też to się zdarzało dotyczy również filmów.
    Niby wszystko ok, ale nagle animacja tnie się/zwalnie po czym bardzo przyspiesza(jak by chciała nadrobić te zwolnienie), no i tak w koło wojtek.

Spróbowałem, zainstalować sterowniki, z płyty z grą, wyskoczył błąd, że nie ma takiego sprzętu, czy coś w ten deseń. Zainstalowałem po raz 10 direx no i niby działa, dalej tnie(komp ,nie gra),alejak by mniej.
    Pytanie na jak długo i dlaczego nie działało po instalowaniu sterowników, świeżo po formacie, z płyt.

Nie jestem pewien co do stabilności, tej pozornie dobrej sytuacji, więc proszę bardzo o pomoc w zdiagnozowaniu systemu i czy wszystko jest ok.
    Może jakieś programy które prześwietlą pc, bo boję się, że po restarcie znowu będzię to samo, a pc jest mi b. potrzebny( w sumie to co na nim jest). Dodam jeszcze, że jak wykrywało mi praktycznie o połowę mniej ramu, bawiłem się w wydajności, ale moja wiedza jest nikła, więc mogłem coś popsuć.
    Więc ponowię prośbę, o podanie jakiś programów sprawdzających sprawność systemu i pomoc w ich rozszyfrowaniu, bo dla mnie niemal wszystko wygląda tak
    "

Nie mam pomysłu co mogę robić w kierunku poprawy działania systemu.
    Próbowałem update włączyć, do tej gry . 10min minęło i 0 odzewu, zero użycia procesora, a wszystko inne tnie.
    Robię teraz defragmentację dysku D i też wszystko tnie:/

Z góry dziękuje za odpowiedzi
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Niestety takie coś mi wyskakuje http://img718.imageshack.us/f/errorvj.jpg/
    spróbuje po restarcie, Czy to możliwe, że ten błąd wyskakuje, przez przerwanie defragmentacji? Bo kurde przez 1.40h zrobiło się tylko 5% więc przerwałem (pewnie przez te 70k zdjęć).

Niestety po restarcie wyskakuje ten sam błąd.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 9  
    Bardzo dziękuje za odpowiedzi, ale można troszkę dokładniej, bo moje pojęcie na temat pc, ogranicza się do formata, ewentualnie czyszczenia hitjackiem które i tak kończy się formatem :P.

Chodzi Ci o te kabelki podłączone do dysku? Mam zobaczyć, czy nie ma kurzu, bo naprawdę nie wiem o co chodzi:)
    Jeszcze raz dziękuje za odpowiedź:]
  • Spec od komputerów
    Dysk ma uszkodzone sektory, jezeli jest na gwarancji to go wymien. Jezeli nie to mozesz probowac uzyc mhdd (opcja erase i remap), wiaze sie to z calkowita utrata danych z dysku!

W kazdym razie zrob kopie waznych danych, pozniej moze byc za pozno.
  • Poziom 9  
    No nic . Dzięki wielkie za odpowiedź, ale mam jeszcze kilka pytań do fachowców.:)

Przydał by mi się nowy zasilacz, nigdy sam sobie nie składałem pceta.
    No i mam takie pytanko,
    1: czy jak kupuje się zasilacz, to te wszystkie kable które wystają z mojego aktualnego zasilacza, są w każdym, czy trzeba dokupić?

2:Czy po instalacji nowego dysku, będę mógł przeżucić dane na stary i czy ten zabieg będzię maił moc, starego dysku, czy już nowego( chodzi mi o transfer danych z jednego na drugi dysk) bo jak ma to trwać tyle co teraz, to mi czasu do końca świata chyba nie starczy:)

3: Czy jest możliwość przetransferowania zakładek z firefoxa na aktualnym dysku, na nowy?(ostatnio po formacie robiłem porządek z 5h w tych zakładkach i szkoda mi by było robić to od początku).

4: Czy ciężko dzieli się dysk na partycję?

5: Czy do zakupu dysku, trzeba coś kupić,(jakieś taśmy , kable etc.?)

6: czy za około 350 kupie dysk twardy o takiej pojemności bądź większej + zasilacz?

7:(i chyba ostatnie) Czy zasilacz trzeba dokupić odpowiednio do obudowy komputera, czy wszystkie instaluje się tak samo??:)

Pozdrawiam, i już więcej wam dupek truć nie będę (mam taką nadzieję:P)

DZIĘKI WIELKIE ZA ODPOWIEDZI, gdyby nie wy pewnię bym siedział dalej jak idiota restartując pc i czekając na cud:)
  • Spec od komputerów
    > 1:

Sa.

> 2:

Chyba, ze starego dysku na nowy. Mozna nawet zgrac cala zawartosc starego dysku na nowy i nawet nie bedzie trzeba reinstalowac systemu (potrzebny jest do tego program np. Clonezilla itp).

> 3:

Tak.

> 4:

Nie, podczas instalacji XP (o ile bedziesz reinstalowal) bedziesz miec mozliwosc podzialu dysku na partycje, reszte mozesz zrobic juz po zainstalowaniu systemu w zarzadzaniu dyskami.

> 5:

Nie.

> 6:

Tak, nawet wiekszej. Zobacz ceny dyskow np. na allegro.

> 7:

Jezeli kupisz zasilacz atx to bedzie pasowal. Wazne zebys kupil dobry markowy zasilacz, a nie badziewna atrape zasilacza!