Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NOKIA 6233 nowa bateria telefon nie chce zakończyć ładowania

Robert SP3WBX 01 Sty 2011 23:44 1899 3
  • #1 01 Sty 2011 23:44
    Robert SP3WBX
    Poziom 14  

Witam.

Mam następujący problem z Nokią 6233. Telefon posiadam od nowości z oryginalną baterią od czasu kiedy pojawiły się w sprzedaży. Jakiś czas temu bateria zaczęła trzymać coraz krócej, (nie ma się co dziwić) aż w końcu do tego stopnia, że na czuwaniu jeszcze jakoś działała około doby jednak wystarczyła jedna wykonana rozmowa i telefon po chwili wyłączał się sygnalizując wyczerpaną baterię. Zauważyłem, że bateria lekko spuchła. Zakupiłem nową baterię, tzw. zamiennik. Telefon nie chce zakończyć ładowania tej baterii. Nie mogę jej uformować. Ładuje, ładuje ale nie pojawia się komunikat "bateria naładowana". Po zakończonym procesie ładowania "na oko" (kilka/ kilkanaście godzin) wskaźnik poziomu naładowania pokazuje full lub 3/4 ale wystarczy jedna rozmowa i po minucie telefon sygnalizuje słabą baterię a po chwili wyłącza się sygnalizując wyczerpaną baterię. Po ponownym włączeniu telefonu stan wskaźnika rośnie stopniowo do poziomu full lub 43/4, telefon na czuwaniu działać może jeszcze parę godzin, ale wystarczy jedna kolejna rozmowa by znów się wyłączył.
    Proszę o jakieś sugestie co może być przyczyną. Nie mam niestety dostępu do sprawnej zastępczej baterii w celu sprawdzenia ładowania.

0 3
  • #2 02 Sty 2011 00:03
    arem
    Poziom 39  

Jeśli ładowanie działało poprawnie na starej baterii , to ta nowa jest zła - dość częsty przypadek z zamiennikami. Pojemność tej zakupionej, powinni Ci sprawdzić w jakimś serwisie GSM - powinni dysponować takim urządzeniem.

0
  • #3 21 Sty 2011 22:11
    Robert SP3WBX
    Poziom 14  

Załadowałem do telefonu inną baterię i objaw jest taki sam. Telefon nie chce jej naładować. Udać się do jakiegoś serwisu w celu przeflashowania telefonu?

0
  • #4 21 Sty 2011 23:03
    habrozaurus
    Warunkowo odblokowany

Flshowanie nie pomoże. Bez wymiany układu sie nie obędzie.

0
  Szukaj w 5mln produktów