Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Studia zaoczne - elektronika - gdzie?

rudykot 02 Jan 2011 01:33 9938 8
    rudykot
    Level 1  
    Witam wszystkich,

kieruję się do Was z prośbą, którą uczelnię najlepiej wybrać pod kątem kierunku elektroniki w trybie niestacjonarnym (zaocznym).
    W ubiegłym roku ukończyłem dzienne 5 letnie studia mgr/inż. na kierunku Informatyka (Politechnika Gdańska - ETI). Pracuję i mieszkam w Gdańsku. W związku z tym zawężam wybór uczelni do tych znajdujących w promieniu do ~400km (ze względu na czas dojazdów). Biorąc to pod uwagę zorientowałem się co nieco w oferty następujących uczelni:

- Politechnika Warszawska
    Wydział ELEKTRONIKI I TECHNIK INFORMACYJNYCH
    Kierunek - Elektronika i Telekomunikacja
    I stopnia - inżynierskie (przez Internet)

- Wojskowa Akademia Techniczna
    Wydział Elektroniki
    Kierunek: elektronika i telekomunikacja

- Politechnika Koszalińska
    WYDZIAŁ TELEKOMUNIKACJI I ELEKTROTECHNIKI
    Kierunek: ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA

- Politechnika Poznańska
    Wydział Elektroniki i Telekomunikacji
    Kierunek: Elektronika i Telekomunikacja

- Akademia Morska w Gdyni
    Wydział Elektryczny
    Kierunek: Elektronika i Telekomunikacja

Wszystkie oferują typowe studia zaoczne ze zjazdami, za wyjątkiem PW, gdzie jest jedynie możliwość studiów przez Internet.

Zdaję sobie sprawę, że w trybie zaocznym nie dowiem się tyle co podczas stacjonarnych ale mimo wszystko interesuje mnie jak najwyższy poziom. Osobiście skłaniam się ku WATowi. Wybrałbym oczywiście PW gdyby nie te, odstraszające mnie nieco, studia na odległość - mimo wszystko preferuję tradycyjną formę wykładów.
    Co możecie polecić bądź też zdecydowanie odrzucić? Chciałbym poznać Wasze zdanie zwłaszcza co do uczelni w Warszawie, gdyż istnieje tu bezpośrednie połączenie lotnicze z Gdańskiem.
    macko.79
    Level 16  
    Osobiście studiuje na Politechnice Poznańskiej na wydziale elektronicznym w trybie niestacjonarnym.
    Zajęcia odbywają się 2 lub 3 razy w miesiącu (soboty i niedziele).
    Klimat jest ok i na profesorów też nie mam co narzekać.
    Jedno co muszę zaznaczyć to jeśli mieszkasz w Gdańsku , a chciałbyś się uczyć w Poznaniu to jednak jakiekolwiek połączenie z internetem musisz posiadać (laptop itp.), gdyż niektóre zagadnienia z wykładów są przesyłane elektronicznie.
    Polecam i pozdrawiam :D
    lyha13
    Level 11  
    Witam was!
    Ja aktualnie kończę 1 klasę technikum na profilu teleinformatyk ( mieszanka telekomunikacji+ elektroniki+ informatyki). Już zaczynam myśleć nad studiami. Strasznie zainteresowała mnie elektronika i chciał bym studiować na tym kierunku. Mieszkam w Szczecinie i jest tu ZUT . Wydział elektryczny-> Elektronika i telekomunikacja . Jednakże interesuje mnie, czy studia zaoczne są trudniejsze od dziennych ? Są różne opinie... A mnie interesowało by iść po technikum do pracy i studiować ;)
    praktyk_elektryk
    Level 10  
    polecam politechnike koszalinską, są bardzo dobre specjalnosci i jest całkiem miło
    Kodi14
    Level 23  
    No ja też bym polecił w Koszalilnie, szczerze mówiąc nie wiem jak inne uczelnie, które wymieniłeś, ale politechnika w Koszalinie jest dośc spora, masa kierunków ładne labaratoria, ogólnie dość nowa uczelnia (prócz oddziału na Racławickiej, który jest najtarszy), kończą teraz budowę nowych laborków oraz hali, wszystko ładnie sie prezentuje i naprawde, że tak powiem nowocześnie i przestronnie.
    utak
    Level 11  
    Kolego ja bym Ci polecał jak najbliżej domu, dojazdy potrafią męczyć i sprawiać niespodzianki. Zawsze po polibudzie w szale radości możesz iść na WAT lub Politechnikę Warszawską.

pozdro
    Hans_ARM
    Level 10  
    a ze tak sie moze dowiem jak na kierunku informatycznym wyglada matematyka ostro cisna czy raczej lajtowo podchodza do tego przedmiotu? Chodzi mi o PP i PK ?
    ormek
    Level 11  
    Jest jeszcze Elektronika i Telekomunikacja w Bydgoszczy na UTP.
    me_super
    Level 29  
    rudykot wrote:

Zdaję sobie sprawę, że w trybie zaocznym nie dowiem się tyle co podczas stacjonarnych ale mimo wszystko interesuje mnie jak najwyższy poziom. Osobiście skłaniam się ku WATowi. Wybrałbym oczywiście PW gdyby nie te, odstraszające mnie nieco, studia na odległość - mimo wszystko preferuję tradycyjną formę wykładów.
    Co możecie polecić bądź też zdecydowanie odrzucić? Chciałbym poznać Wasze zdanie zwłaszcza co do uczelni w Warszawie, gdyż istnieje tu bezpośrednie połączenie lotnicze z Gdańskiem.

Jeśli interesuje Cię wysoki poziom to tylko PW ew. WAT. Wszystkie inne uczelnie typu Politechnika Koszalińska sobie daruj bo to druga liga. W sieci można znaleźć klasyfikacje _naukową_ uczelni wyższych w Polsce -- widać po niej na której uczelni robią badania na wysokim poziomie (w skrócie). Tam jest też lepsza kadra, która po prostu więcej wie i lepiej Cię nauczy bo lepiej zna temat.
    Byłem na warsztatach naukowych na jednej uczelni w Zachodniopomorskim, wydział dostał nowe budynki i nowe laboratoria z projektów UE ale Ci ludzie nie potrafili wykorzystać tego sprzętu i zajmowali się mało istotnymi banałami.