Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Vostro 1510 naprawa płyty głównej lub karty grafiki

kitkat 02 Sty 2011 10:29 1823 2
  • #1 02 Sty 2011 10:29
    kitkat
    Poziom 12  

Zakupiłem w firmie LAPTOK z Krakowa laptopa Dell Vostro 1510 procesor Intel cor2 duo 2.4 4GB ram grafika Ge force 8400 Gs matryca 15.4 cal.
    Laptop chodził 6m-cy, potem zaczęły się problemy z obrazem, obraz raz był raz nie lub były zakłócenia. Z informacje, jakie zdobyłem wynika, że ten model miał źle lutowaną grafikę do płyty głównej. Laptopa oddałem do firmy LAPTOK celem usunięcia usterki, tak było ze cztery razy w końcu zwrócono mi pieniądze za naprawę ze stwierdzeniem, że oni tego nie potrafią zrobić.
    Laptopa zawiozłem do serwisu Della w Krakowie, tam stwierdzono, że uszkodzona jest płyta główna. Naprawić mogą, ale nie dają gwarancji.
    Jak rozwiązać ten problem, bo szkoda laptopa a koszty naprawy to może być zakup nowego z gwarancją?

0 2
  • #2 02 Sty 2011 11:12
    foldback
    Poziom 29  

Wymiana uszkodzonego chipu graficznego zintegrowanej karty Geforce 8400 Gs na nowy poprawiony układ z 2009 lub 2010r. Starsze wersje układów posiadają wadę i ich ponowne wlutowanie(reballing) objawia się ponownym wystąpieniem tej usterki za jakiś czas.

0
  • #3 02 Sty 2011 14:48
    kitkat
    Poziom 12  

Jak rozumiem lepiej wymienić płyte główną na nowszą. jaki model? ile by to kosztowało?

0