Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zalany TOSHIBA SATELLITE l505-138

justynaJUSTYNA 02 Jan 2011 11:57 2123 1
    justynaJUSTYNA
    Level 1  
    Witam, wiem wiem tematy takie były ale nie mogłam sie doszukac tego co chcę... wiec w sylwestra świetnie zaczynająć nowy rok zalałam nowego laptopa który ma moze miesiąc... wlałam w klawiature (dosłownie gdyż szklanka się tak przechyliła) colę z cytryną około 100 -150ml, oczywiście odłączyłam wszystko wyjełam baterie przechyliłam klawiatura w doł i sobie stoi... chciałabym ją obczyścić wiec zamówiłam taki o to płyn ,,KONTAKT PCC" ponoć można tym ją czyścić ale nie jestem pewna czy jak znowu zaleje nim klawiature nie dostanie sie na płyte głowna itd i jeszcze bardziej nie popsuje laptopa... z tego co widziałam w sylwestra po zalaniu laptop się włączał normalnie nie wiem jak teraz, aż strach dotykać... a przy okazji touchpad też nie działa, przynajmniej nie działał po zalaniu... istnieje jakaś szansa na ratunek dla niego? Ile przypuszczalnie bym musiała zapłacić za wymiane i touch pada i klawiatury jeżeli inne pod zespoły się nie popsuły... ??
    mietex
    Level 25  
    Witam.
    Nie jestem za "mocny" w temacie laptopów, ale wydaje mi się, że należałoby jak najszybciej go rozkręcić aby dostać się do płyty głównej. Podejrzewam, że płyn dostał się również na płytę. Cola w dodatku z sokiem jest bardzo agresywna. Może Koledzy doradzą Ci jak go rozmontować i tym praparatem jaki nabyłaś jak najszybciej wymyć płytę.
    Pozdrawiam.