Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno zestawów głośnikowych do pokoju.

BaNaN348 02 Sty 2011 12:21 1561 11
  • #1 02 Sty 2011 12:21
    BaNaN348
    Poziom 9  

Witam wszystkich forumowiczów !
    Jest to mój pierwszy temat na tym forum, nie jestem pewien czy to odpowiedni dział. Jeśli nie, to przepraszam i proszę o przeniesienie do odpowiedniego ;)

Zastanawiam się nad zakupem głośników (Alton 70)
    (mam możliwość żeby podjechać i je obejrzeć)
    Chciał bym wiedzieć czy taki zakup jest opłacalny, i czy za takie pieniądze jestem w stanie kupić coś lepszego ?

Prosił bym o szybkie odpowiedzi, zależy mi na czasie.

0 11
  • #2 02 Sty 2011 13:50
    Jaro2048
    Poziom 12  

Jak masz taką możliwość to jedź, obejrzyj je i posłuchaj jak grają. Jeżeli będzie Ci odpowiadać i spełni twoje wymagania to bierz. Cenę możesz negocjować.

0
  • #3 02 Sty 2011 14:45
    deritv
    Poziom 9  

Witam. Jeżeli potrzebujesz głośników do pokoju to niepotrzebne ci takie potwory. Ale jeżeli zależy Ci na czasie to bierz, bo sprzęt jest naprawdę rewelacyjny. Pytanie jeszcze do czego chcesz je podpiąć. POzdr

0
  • #4 02 Sty 2011 15:49
    Dexioo
    Poziom 12  

Alton 70 to dobry wybór, ale akurat te, które podałeś nie wyglądają za ciekawie średniotonowe nie wyglądają na oryginalne, jeden niskotonowy jakiś pognieciony, a drugi pewnie niedługo się rozkruszy. Po za tym obudowy poprzecierane. Radziłbym poszukać czegoś w lepszym stanie.

0
  • #6 02 Sty 2011 22:41
    Dexioo
    Poziom 12  

I znowu nie orginalne głośniki, nie polecam. Ile pieniędzy chcesz wydać na te kolumny?

0
  • #7 03 Sty 2011 21:43
    BaNaN348
    Poziom 9  

Do 300 zł.
    Prosiłbym o pomoc, bo już się gubię w tych poszukiwaniach ;/

0
  • #8 03 Sty 2011 22:17
    Dexioo
    Poziom 12  

Zobacz aukcje nr. 1381968950
    Masz tam altony 70 na orginalnych głośnikach, wyglądają ładnie, mają podstawki i maskownice.

0
  • #9 05 Sty 2011 17:08
    premier1
    Poziom 9  

Witam, jestem nowy na forum, potrzebuję kilka punktów w związku z czym chciałbym się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniami audio.

Więc kolego BaNaN348 Miałem okazję słuchać większości zestawów głośnikowych rodzimych producentów. Altony 70 tez słyszałem.

Nie napisałeś kilku waznych parametrów - jakiej wielkości masz pomieszczenie i czego chcesz słuchać albo co robic z tymi kolumnami.

Zakres cenowy (do 300zł) bardzo zawęża opcje, w tym zakresie możesz kupić coś z PRL (altus, alton, mildton, unitra), coś chińskiego (hipermarkety) albo używane monitory podstawkowe.

Markety odradzam, kolumny takie są zawsze kiepskiej jakości, przetworniki wyglądają dobrze i to na tyle. Obudowy się rozpadają. Miałem nieprzyjemność posiadać i takie zestawy, z jednego głośnik wyrwał wkręty od kosza, drugi dzwonił, w innym zestawie odudowa przy głosniejszym odsluchu cała hałasowała i trzaskała (kiepska konstrukcja). A jeśli chodzi o jakość dźwięku to nawet nie komentuje - głośne, ztłumione i zniekształcone ryczenie.

Jeśli chodzi już o te Altony nad którymi się zastanawiasz już bardziej bym polecał niż nówki z marketu. Jest to jednak przestarzała konstrukcja, w oryginalnych przetwornikach są membrany papierowe, średnio tonówka ma również zawieszenie papierowe, które zazwyczaj jest zużyte lub zerwane. Bas zawieszenie górne piankowe, stara pianka nie jest elastyczna i się kruszy zazwyczaj. Wysokotonowy przetwornik to zwykły mały głośniczek nie kopułka albo syczek.

Brzmienie w warunkach domowych jest potężne, dobry punch w szybkich kawałkach, do muzyki gitarowej polecam. Niestety zakres jest dość słaby, wysokie tony postrzepione nieco. Gdy chciałem żeby zeszły nisko musiałem odkręcić dość dużo Volume (Altus 110 tymbardziej) podczas czego spadały obrazy ze ściany a pozostały zakres lepiej było słychać poza moim pokojem niż w nim. Wiec jeśli chcesz meczyć sąsiadów to kupuj Altusy, zwróć uwagę na to żeby wydobyć konkretne brzmienie musisz napędzić te głośniku wielką mocą. O przetwonikach piezo mogę powiedzieć że głośno strzelają ale mało to ma wspólnego z muzyką. Do nawet średnio-dużego pokoju Alton 70 jest zupełnie wystarczający.

Jeśli jednak Alton to najważniejsza sprawa - tylko z oryginalnymi głośnikami! Wszystkie niby zamienniki to tandeta za 30zeta ze sklepu elektrycznego, którą zwykle chłopaki montują w swoich maluchach "na półce". Te głośniki naprawdę nie grają w ogóle, totalne zniekształcenie dźwięku. Lepsze są oryginały nawet jeśli kopółke ktoś wcisną paluchem :)

Poszukaj również też jakiś firmówek używanych. Kolumny na głosnikach 16 i z kopółką potrafią naprawde zaskoczyć. Słucham do dziś na Wharfedale Programme 30W a zestawów miałem z 10 w sumie. Ale w tym wypadku trzeba zaakceptować że są to głośniki do słuchania muzyki nie na impreze domową. Nie podręcisz tutaj Bass +15db +Loudness - rozwalisz kolumny a pozatym nie przetworzą takiej mocy i zaczną w skarności 'pierdziec'. Do małego pokoju (bloki) są absolutnie wystarczające jednak od Ciebie zależy czy kupujesz kolumny do słuchania samemu czy na pokazówke...

Osobiście bym polecił odżałowanie 600zł na nowe firmowe monitory. Będą grały dobrze przez kolejne 10lat nawet kosztem zakupu słabszego wzmaka. Altony pasowało by zregenerować na wstępie, wymiana zawieszenia górnego przynajmniej i przewodów, wstawienie nowego terminala podłączeniowego w sumie władujesz w nie dodatkowe 200zeta...

Poszukaj coś z JAMO, JBL, HECO, TANNOY, AE. Firmy takie jak Magnat, VoiceKraft odpuść sobie raczej, odpusc wszystkie które widziałeś w markecie:)

Powodzenia!

0
  • #10 05 Sty 2011 22:49
    B29
    Poziom 9  

premier1 napisał:
    Witam, jestem nowy na forum, potrzebuję
    Poszukaj coś z JAMO, JBL, HECO, TANNOY, AE. Firmy takie jak Magnat, VoiceKraft odpuść sobie raczej, odpusc wszystkie które widziałeś w markecie:)

No to muszę Cię zmartwić kolego, bo wszystkie w/w firmy spotkałem w markecie. A najśmieszniejsze jest to, że nie widziałem nigdzie kolumn VK.

Jamo to budżetówka podobna do Kody. JBL to efektowne granie bez cienia kultury. Heco oferuje tylko badziewną serię Victa. Tannoy to moim zdaniem przereklamowane Mercury, które używane kosztują chyba więcej niż nówki, gdy były jeszcze dostępne. AE to dla kontrastu bardzo dobre kolumny.

Odnośnie Magnata - firma robi moim zdaniem dobry sprzęt w przyzwoitej cenie. Na pewno wolałbym jakiś model z serii Quantum niż nowe wytwory powyższych marek, wyłączając z nich tylko AE.

0
  • #11 06 Sty 2011 09:29
    nitros66
    Poziom 25  

Zacznijmy może w końcu od konkretów bo czytam wątek i ich nie dostrzegam :( Kolego podaj wymiary pokoju i wzmacniacz jaki posiadasz. Za 300 zł kupisz używane Polarisy 120 i wiele innych kolumn. Określ swoje wymagania i przeznaczenie kolumn to podpowiem Ci co konkretnie watro kupić.
    Pozdrawiam
    nitros66

PS
    Warto rozglądać się też po komisach bo na Alledrogo jest po prostu drogo :wink:

0
  • #12 06 Sty 2011 11:57
    deritv
    Poziom 9  

Ja osobiście posiadam kolumny Unitra ZG 10 C, podpięte pod radmora 5102TE. Za zestaw zapłaciłem grosze ( kolumny 120zł po regeneracji, radmor 30zł od znajomego, który nie wiedział ile jest wart).
    Zestaw aktualnie posiadam w małym pokoju 4m x 3m, jednak kręcąc potencjometrem głośności jestem w stanie zagłuszyć cały blok.

Dźwięk jest bardzo dobry do pewnej granicy, bo przy 3/4 skali głośniki zaczynają trzeszczeć i walić wysokimi tonami, ale do użytku domowego w zupełności wystarczy. Więc jeśli nie masz wzmacniacza to ja polecam z czystym sumieniem tego typu zestawik. POzdr

0