Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór anteny Białystok. DVB-T Czy muszę wymieniać telewizor?

02 Sty 2011 12:57 3730 3
  • Poziom 10  
    Witam.
    Przeczytałem parę tematów i dowiedziałem się że każdemu proponujecie coś innego, więc napisałem nowy temat.

Od paru lat nie posiadam kablówki, od kilku miesięcy przestały odbierać kanały takie jak Polsat i TVN (telewizor podłączony kablem od kablówki), czytałem że było jakieś przestawienie satelity czy coś takiego.
    Jako że zostały programy TVP 1, 2 i 3 ojciec przyciągnął antenę firmy Emerson, TVN się znalazł i Polsat jako tako też, ale się zepsuła, teraz jest antena firmy Thomson lecz w tej w ogóle nie odbiera Polsat.
    Trochę danych.
    * TV - Philips 29PT5322/58 MD1.2E AA
    * Mieszkanie 4 piętro na ul. Wyszyńskiego 8c równolegle do niej, okno z balkonem skierowane na ul. Kopernika.
    * Z kanałów jakie mnie interesują to TVN i Polsat.

Mam jeszcze jedno pytanie, bo mają wprowadzić DVB-T i chciałbym wiedzieć czy muszę zmienić telewizor żeby móc oglądać czy wystarczy antena + dekoder.

To chyba tyle, Pozdrawiam Bogusław.
  • flexghzflexghz
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    A więc tak:
    Do odbioru DVB-T potrzebujesz tunera z MPEG4 i anteny. Telewizja cyfrowa będzie u ciebie: MUX-3 TVP (27.04) i MUX-2 Polsat, TVN, TV4, TVN7, PULS, PULS2 (31.07).

Na chwilę obecną:
    TVN: Antena w stronę ulicy cieszyńskiej.
    Polsat: Antena na budynek urzędu miasta
    TV4: Antena na budynek urzędu miasta
    Nadajniki te masz w ogóle nie od strony balkonu. Odbiór z nich jest utrudniony. Moja rada: Wróć z powrotem do kablówki.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 10  
    Niby kablówka jest najlepszym rozwiązaniem, 5zł miesięcznie x 12 miesięcy = 60zł rocznie + 20zł aktywacja.
    A czy jak kupie jakieś DVD które obsługuje MPEG-4 to będę mógł korzystać z DVB-T ?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Nie. Musisz mieć tuner. Zwykły tuner np. HD-507 kupisz już za ~200zł