Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eolo Star 24 3 E caly czas zuzywa gaz

humbird 02 Sty 2011 13:06 5384 6
  • #1 02 Sty 2011 13:06
    humbird
    Poziom 2  

Witam,

kupiłem kocioł Eolo Star 24 3 E i sterownik Immergas CRD. Kocioł podgrzewa wodę w c.o. cały czas. Myślałem, że bedzie zużywał gaz do czasu, aż osiągnie zadaną temperaturę w pomieszczeniu (lub nieco wyższą), po czym się wyłączy na jakis czas, w domu spadnie temperatura, a kocioł włączy się ponownie. Tymczasem on cały czas zużywa gaz obniżajac lub podwyższając temperaturę wody w c.o. Max temp wody c.o. wg sterownika CRD mam ustawioną na 80 stopni.
    Czy tak powinien sie zachowywac kocioł? Czy to nie zwieksza rachunków za gaz?

pozdrawiam,
    Krzysiek

Mod. ROBSON33
    Regulamin 15
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .

• #2 02 Sty 2011 14:24
    kreslarz
    Poziom 35  

humbird napisał:
    Witam,
    Max temp wody c.o. wg sterownika CRD mam ustawioną na 80 stopni.

Jak Kolego na sterowniku CRD mogłeś ustawić 80 stopni?
    Z instrukcji sterownika CRD:
    Dodatkowe informacje o C.R.D.:
    Zakres od 5 do 30 °C co 0,1 °C.
    7-dniowy cykl programowania.
    3 poziomy temperatur.
    Pełne sterowanie kotłem, diagnostyka.

Na nim ustawiasz żądaną temperaturę w pomieszczeniu a nie na kotle.
    Jaką temperaturę ustawiłeś na sterowniku tak naprawdę?

• #3 02 Sty 2011 16:38
    humbird
    Poziom 2  

Nie ustawialem, tak było fabrycznie :)
    Ale chodzi mi o temperatuę wody w instalacji, a nie o temperaturę w pomieszczeniu.

Ale można ustawić- funkcja RIS L (po ang: CH SL), zakres regulacji: 35 - 80 stopni.
    To jest pierwsza funkcja dostępna po wciśnięciu [Prog] i [OK / i]

Zmieniłem na 60 stopni, ponieważ ktoś tu na forum podawał, że 60 st to optymalna wartość. No i póki co kocioł włącza się co jakiś czas- tak, jak by to intuicja (laika) podpowiadała.
    Ale cos kurcze, chyba ten mój serwisant cienki...

• #4 02 Sty 2011 19:01
    kreslarz
    Poziom 35  

Ja mam ustawione tak:
    na kotle 60 stopni przy temperaturze na zewnątrz do około -5 stopni przy niższej 65 na kotle.
    W pomieszczeniu ustawione 21 stopni w dzień i 17,5 stopnia w nocy. Grzanie w dzień powszedni od 6:00 do 7:00; 15:00 do 17:00; 20:00 do 23:00;
    w soboty i niedziele 8:00 do 10:00; 14:00 do 16:00; 20:00 do 23:00.
    Jak w międzyczasie jest nam zimno, to włączamy (bardzo rzadko) grzanie "z palca" na sterowniku. Efekty są, zużycie gazu spadło o około 1/3.

• #5 02 Sty 2011 19:37
    humbird
    Poziom 2  

No właśnie, przestawiłem na 60 st, zobaczę czy coś to da, bo zużycie gazu mnie załamało, jak odczytałem licznik.
    No i przy 60 st kocioł sie wyłącza i włącza, a przy 80 st - chodził w kółko.
    Jeszcze te minimalne i maksymalne moce ogrzewania trzeba by pewnie ustawić, ale nie znalazłem nigdzie jakie powinny być te nastawy.

• #6 17 Sty 2011 00:36
    Adili
    Poziom 17  

Ja dla C.O. ustawiłem temperaturę 55 st. i w sterowniku kotła zmniejszyłem moc maksymalną jak i minimalną. Piec pracuje cały czas, ale za to na bardzo małym płomieniu. Moim zdaniem lepiej jak pracuję cały czas, ale z mniejsza mocą, ponieważ każdy rozruch zużywa bardzo dużą ilość paliwa. Zużycie gazu bardzo minimalne teraz. Jak cieplejsze dni to moc kotła zmniejszam, jak zimniejsze - zwiększam. Ustawienia sterownika dobowego w pomieszczeniu tak jak u kolegi kreslarz.

• #7 19 Sty 2011 21:07
    humbird
    Poziom 2  

Na zewntąrz tak zmienna pogoda, ze ciężko porównać ustawienia.
    A w jakim trybie pracuje wasz sterownik CRD - modulowania mocy czy jako termostat pokojowy? Jakoś nie zauwazyłem kompletnie różnicy w spalaniu gazu- no ale ta pogoda w kratkę.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo