Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dlaczego epson nie wykrywa kardridży z tuszem?

carlos2384 02 Jan 2011 13:12 23842 10
 • #1
  carlos2384
  Level 9  
  Mam takie pytanie dlaczego epson stylus photo nie wykrywa tuszy. Gdy używałem oryginalnych tuszy było ok. Postanowiłem zamontować Ciss z tuszami sublimacyjnymi i w tym momencie zapaliła mi się czerwona kontrolka na drukarce która wskazuję brak tuszy więc postanowiłem wrócić do oryginalnych kardridży ale po ich wsadzeniu kontrolka od braku tuszu nadal się świeci.Jeśli chodzi o stan tuszy to w oryginalnych kardridżach jest co najmniej jeszcze połowa tuszu(wydrukowałem może z 20 kartek) w ciss jest podobna ilość tuszu czy nawet większa.kupiłem nawet reseter do kardridży ale też nie pomógł. Nie wiem czy jest możliwe bym przez samo podłączenie ciss spalił elektronikę drukark?? Czy może coś się zablokowało??Bo raczej nie będzie to problem głowicy skoro nawet nie wydrukowałem ani jednej kartki na tuszu z ciss .Więc prosze o pomoc w rozwiązaniu tego problemu bo nie uśmiecha mi się bieganie od serwisu do serwisu i każdy będzie miał jakąś inną teorie
  pozdrawiam
 • #2
  PiotrekpPl123
  Level 19  
  Witam.
  Nie wiem czy mój post pomoże chcę tylko podzielić się moimi spostrzeżeniami z eksploatacji urządzenia firmy Epson. Osobiście posiadałem Stylusa cx5400. Firma Epson chcąc utrudnić stosowanie zamienników oraz napełniania kartridży zabezpiecza je specjalnym chipem (mały zielony układzik elektroniczny na kartridżu). Układ ten monitoruje ile tuszu zostało zużyte i jeśli tusz się skończy to nawet po napełnieniu pokazuje że jest pusty. Miałem ten problem również kupując zamienniki. Po zainstalowaniu nowych (zamienników) pokazywało brak tuszu. Są podobno jakieś urządzenia zwane reseterem czy jakoś tak ale zakup tego to dodatkowe koszty. Kupiłem więc oryginalne tusze i wszystko było w porządku. Obecnie mam urządzenie wielofunkcyjne HP i napełniam kartridże bez problemu.
 • #3
  carlos2384
  Level 9  
  Witam dziękuje za odpowiedź. Jeśli chodzi o reseter to nie pomógł. Problem z drukarką polega na tym że po zainstalowaniu ciss czyli zamiennika za puste uważa również oryginalne kardridżę. Wcześniej też miałem hp a teraz wziąłem epsona ponieważ potrzebuję drukarki przydatnej do sublimacji i termotransferu. Mam też takie pytanie nie wie ktoś jak zachowuję się oryginalny tusz epsona pod wpływem temperatury tzn czy nie blaknie czy naniesiony wydruk na koszulkę nie będzie się kruszył itp
 • #4
  konmaj
  Printers specialist
  CX5400 to już starszy model, a ja miałem do czynienia z wieloma starszymi modelami tej firmy i nigdy nie miałem problemów z zamiennikami (nie licząc pojedynczych wadliwych czipów) - jest ich pełno na Allegro. Ale wiele zamienników do nowszych drukarek, tych na tusze z czipami 9-stykowymi (w starszych było 7 styków) nie jest jeszcze dopracowanych, do tego Epson wprowadził dodatkowe utrudnienie związane z datą produkcji. Błędy tuszy pojawiają się też przy używaniu naraz zamienników różnych producentów lub łączeniu ich z oryginałami (np. czarny oryginalny, pozostałe zamienniki).
 • #5
  carlos2384
  Level 9  
  Ja zrobiłem tak wsadziłem oryginalne chodziło dobrze postanowiłem podłączyć ciss(czyli zamiennik) drukarka go nie wykryła to postanowiłem wrócić do oryginalnych.Więc teraz nie wiem co jest czy jakoś drukarka się zablokowała czy jest elektronika czy też inna część do wymiany
 • #6
  konmaj
  Printers specialist
  Nie jestem do końca pewien, ale tu może być tak, że jeśli już używane oryginalne tusze zastąpi się innymi (nawet jeśli te ostatnie nie działają), to te oryginalne po ponownym zamontowaniu drukarka rozpozna już jako zużyte. A jaki to dokładnie model drukarki i jakimi numerami oznaczonych tuszy ona używa?
 • #7
  carlos2384
  Level 9  
  epson photo stylus 1400 a numery to
  T0796 (light Magenta)
  T0795(Light Cyan)
  T0791(Black)
  T0794(Yellow)
  T0793(Magenta))
  T0792(cyan)
  a te problemy mogą być związane z tym ze zdemontowana jest pokrywka z karetki od tuszy?
 • #8
  konmaj
  Printers specialist
  Z tym modelem akurat nigdy nie miałem do czynienia, ale zazwyczaj w drukarkach tej firmy kartridże są odpowiednio umieszczone w gnieździe dzięki znajdującym się na nich zatrzaskom i pokrywka nie jest potrzebna, by je odpowiednio docisnąć. Drukarka powinna też mieć taki znacznik, dzięki któremu można sprawdzić, którego kartridża/kartridży dotyczy problem - można też posłużyć się Monitorem Stanu, jeśli drukarka jest podłączona i zainstalowana na komputerze.
 • #9
  carlos2384
  Level 9  
  Gdzie tego znacznika szukać??:) Co do stanu tuszy to wiem o tym i na monitorze pokazuje tusze są puste
 • Helpful post
  #10
  konmaj
  Printers specialist
  Gdy naciśnie się przycisk na drukarce odpowiedzialny za wymianę tuszy, to karetka ze stacji parkującej po prawej stronie pojedzie w lewo i tam w jednym miejscu na obudowie jest taka strzałka oznaczona kropelką - karetka zatrzyma się tak, by strzałka wskazywała na pusty lub uszkodzony kartridż, po następnym naciśnięciu wspomnianego przycisku karetka przesunie się tak, by strzałka wskazała na następny zły kartridż lub jeśli takiego nie ma, karetka pojedzie z powrotem w prawo i zatrzyma się w pozycji do wymiany tuszy.
 • #11
  carlos2384
  Level 9  
  To w takim razie pokazuje, że są puste