Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochod osobowy w busie? legalne?

driver86t 02 Sty 2011 14:58 1607 8
  • #1 02 Sty 2011 14:58
    driver86t
    Poziom 8  

Witam wszystkich mój problem jest dość nietypowy. Mieszkam za granicą posiadam busa jest to opel movano (blaszak) dmc 3500 i chciałem do niego jakoś wsadzić bmw e39 :D , po wstępnych obliczeniach bemka będzie wystawała około metra (auto by leżało na boku ) i moje pytanie brzmi czy policja w europie nie przyczepi się, i czy ogólnie taki transport jest legalny? za pomoc z góry dziękuje.

0 8
  • #2 02 Sty 2011 15:01
    robokop
    Moderator Samochody

Po pierwsze, to będziesz miał przekroczone DMC - czyli masę własną plus masę ładunku. Wniosek - nie wolno.

0
  • #3 02 Sty 2011 15:20
    driver86t
    Poziom 8  

masa własna movano dajmy na to ze max 1900 kg
    + e39 1600 i załóżmy ze zmieszczę się w DMC
    aha w e39 brakuje skrzyni biegów i wału więc odchodzi ze 100 kg

0
  • #4 02 Sty 2011 15:25
    robokop
    Moderator Samochody

Dorzuć do tego masę kierowcy i pasażera?

0
  • #5 02 Sty 2011 15:37
    driver86t
    Poziom 8  

tylko masę kierowcy poza tym zawsze mogę wytargać silnik i już zmieszczę się w DMC Tylko czy nie będzie problemu z wystającym autem i otwartymi tylnymi drzwiami .

0
  • #6 02 Sty 2011 15:57
    kamil907
    Poziom 28  

W Polsce by to przeszło, nie takie rzeczy widziałem, ale za granicą nigdy nie wiadomo, ktoś może się przyczepić że nie jest do końca bezpieczne. Np podczas wypadku lub nawet stłuczki różnie może się zachowywać taki nietypowy ładunek.

0
  • #8 02 Sty 2011 16:10
    :
    Poziom 19  

Na YT jest taki film jak Holenderska policja przetrzepała Polaków wiozących miotłę w komorze silnika, brak papierów etc. Jak zobaczą wystającą osobówkę z busa, to też możesz stać się sławny tak jak oni :D

0
  • #9 02 Sty 2011 16:51
    martinobmw
    Poziom 12  

kiedyś na bani w Niemczech niedaleko ringu zdjęła mię policja na parking, dlatego ze wiozłem na pace mercedesa corsę i była tylna burta nie domknięta TZN. zabrakło 30cm do zamknięcia burty. dostałem wtedy mandat 70e i zakaz jazdy. czujecie temat; na każdym kole pas, burta przepasana pasem a on się doj....... za to ze nie jest zamknięta; wiecie co zrobiłem zdjąłem ta burtę zawiesiłem trójkąt i jazda . czekali na mnie i znów na parking, popatrzyli i powiedzieli '' alles ist gut kann man fahren ''ale byli zdziwieni oczy dostali jak sowy.
    odp.na pytanie na twoim miejscu bym nie ryzykował. najlepiej na lawetę

0