Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WEBASTO THERMO TOP DW50 - schemat podłączeń.

BaMaX 06 Sty 2015 21:56 114772 156
    marcin_wr
    Poziom 20  
    hercules69 napisał:
    czy podczas pracy webasta mogę uruchomić samochód? czy spadek napięcia nie uszkodzi badź zakłóci pracę?

Jeżeli bateria w dobrej kondycji to nic nie zakłóci pracy webasta, można odpalać.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
    blackbird100
    Poziom 11  
    Możesz spokojnie odpalać. Absolutnie nic się nie stanie.
    jendrol9
    Poziom 10  
    Nie wybrałeś zbyt dobrego miejsca na jego montaż,zasłania chłodnicę i będzie go schładzać podczas jazdy,przecież pod maską jest tyle miejsca w golfie II.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
    hercules69
    Poziom 11  
    Nie w moim tak jak napisałem założyłem silnik 1.9tdi 110KM + oryginalny intercooler z golfa 2 + cały osprzęt = nie ma miejsca na webasto. W golfie 4 jest zamontowane w nadkolu prawie przy samej ziemi także tam też nie jest za ciepło.
    jendrol9
    Poziom 10  
    Tak,ale jest za błotnikiem,tam powietrze nie wieje,tak jak na chłodnicę....z uwagi na dizla,może ci przez to słabiej grzać ogrzewanie
    hercules69
    Poziom 11  
    Przewidziałem to i dałem taki kawałek foli aluminiowej termicznej z watą szklaną jak do kominków się zakłada przed webastem
    jendrol9
    Poziom 10  
    W końcu uruchomiłeś ten piec,wszystko działa jak należy ?
    hercules69
    Poziom 11  
    Działa, wczoraj podłączyłem dmuchawę wnętrza na nagrzanie płynu chłodniczego do 70C przy -5C potrzebuje 20min
    blackbird100
    Poziom 11  
    Czyli wszystko w normie.
    Jeżeli chodzi o miejsce montażu to tylko wielka strata przy ew. kolizji. Innymi względami nie ma co się przejmować.
    hercules69
    Poziom 11  
    Jeszcze jedno mnie zastanawia mam do tego DW50 zegar preselekcyjny 1530 i gdy ustawię zadany czas włączenia to nie gaśnie mi podświetlenie czy to tak powinno?
    kipulo
    Poziom 10  
    Witam będe montowac ogrzewanie w peugeocie 806, mam kompletne z poprzedniego auta ze zbiorniczkiem w sobie.Przewody wodne podepnę przed nagrzewnicą.Cofdzi mi o podłaczenie wentylatora idą tam 2 przewody czerwony i czarny.W hondzie do wentylatora podłaczony był tylko brąz jakby masa czerwony na którym był prąd był zaizolowany,wentylatorbył ręcznie sterowany.Jak to podłaczyc do klimatronika?
    djkomprez
    Poziom 21  
    Do klimatonika jeśli jest sterowany analogowo (przekaźnikami każdy bieg) to podłączasz się pod 2 lub 3 bieg i gotowe (sterowaniem przekaźnika oczywiście poprzez diodę) Jeśli cyfrowe to trzeba emulator sterowania PWM.
    krzyniu58
    Poziom 1  
    kolega kipulo napisał:
    Witam będe montowac ogrzewanie w peugeocie 806, mam kompletne z poprzedniego auta ze zbiorniczkiem w sobie.Przewody wodne podepnę przed nagrzewnicą.Cofdzi mi o podłaczenie wentylatora idą tam 2 przewody czerwony i czarny.W hondzie do wentylatora podłaczony był tylko brąz jakby masa czerwony na którym był prąd był zaizolowany,wentylatorbył ręcznie sterowany.Jak to podłaczyc do klimatronika?

Ja równiez mam dw 50 komplet z instalka wyciagłem je z poprzedniego auta PEUGEOT 306 2.0 hdi nieatwty miałem wypadek gościu we mnie wjechał i kupiłem drugie takie same auto
    ale to ma kllime pół automatyczna z czujnikem temp wewntrznej a tamten miał klime manulana chodzi mi o podłaczenie dmuchawy w starym modelu wystarczy ze wyciągłem bezpiecznik w skrzynce nad nogami kierowcy i wsunołem tam 2 wsówki konektory z pzeniesionym bezpieznikiem ten kabelek czarny i czerwony z instalacji nie musiąłem nic ciąć w instalacji i dmuchawa chodziła po odpaleiu pieca tutaj natomiast w moencie uruchomienia pieca panel od sterowania nawiewim i obiegiem zamknietym otwarytm lub klima przestaje działać ale gwyjme wsówki i włoże bezpiecznik to działa panel tylko ze webaso nie moze sterowac wentylatorem aha i drugie mje pytanie bo mam zegar do webasta z zielonym wyswietlaczem i czy mozna między zegarem a webatem zrobic włacznik np by ebasto chodziło do chwili jego wyłączenia przyciskiem np on of chciałbym np żeby chodziło cała noc kwestia paliwa to zbiorniczek umiesczony wyżej od webasta Prosze o jakis łopatologiczny schmat jutro wrzuce zdjęcia
    blackbird100
    Poziom 11  
    Pilot z odbiornikiem z powyższej aukcji może i nie jest zły, ale warunkiem załączania webasta jest krótkotrwałe złączenie styków w zegarze (tak mi się wydaje). Nie wiem czy w tym pilocie po puszczeniu przycisku układ w odbiorniku się rozłącza.
    Dobrą opcją jest wykorzystanie telefonu komórkowego. Wystarczy podłączyć przekaźnik do silniczka wibracji od telefonu i gotowe :)
    link do yt: https://youtu.be/kQ2eZW5lp6w
    kipulo
    Poziom 10  
    Witam mam piec taki jak na zdjęciu WEBASTO THERMO TOP DW50 - schemat podłączeń. dokupić chce taki zegar i okablowanie znalazłem takie, czy to będzie hulac?http://allegro.pl/webasto-thermo-top-v-kompletna-wiazka-ttv-evo-i4994665681.html
    kipulo
    Poziom 10  
    Wiązkę zrobie sobie sam,mam drugie na wzór,czy zamiast programatora 18-30 mogę założyc jakis włącznik, lub inny programator.Pozostaje jeszcze pompka paliwa -zewnętrzna .może byc używana? bo w tamtym jest zbiorniczek w urządzeniu.
    diablo-82
    Poziom 10  
    Witam, czytam ten temat i nie wszystko rozumiem. Z mazdy 626 którą kiedyś miałem wymontowałem kompletne webasto BW50. Chcę sam je podłączyć do swojej astry g z 2003r. ale nie do końca wiem jak. Jestem zmuszony sam to zrobić bo nie ma nikogo w moim mieście ani okolicach kto by się tego dokonał. Nie wiem czy nie umieją czy się boją. Jak to podłączyć?
    Moje webasto gdy było w mazdzie działało przez 30min czyli mam rozumieć, że ma wbudowany zbiorniczek, tak? Z tego co czytam tu na forum trzeba wpiąć się w przewód paliwowy powrotny do baku. W piecu które mam są dwa przewody paliwowe, jedno wejście drugie wyjście. Czy mam podłączyć tak, przecinam przewód paliwowy powrotny w astrze i jedną część podłączam na wejście w BW50 a drugą na wyjście, o to chodzi? Czy to samo tyczy się wody? Druga sprawa to jak to podłączyć w astrze do klimatronika?

WEBASTO THERMO TOP DW50 - schemat podłączeń. WEBASTO THERMO TOP DW50 - schemat podłączeń. WEBASTO THERMO TOP DW50 - schemat podłączeń. WEBASTO THERMO TOP DW50 - schemat podłączeń. WEBASTO THERMO TOP DW50 - schemat podłączeń.
    blackbird100
    Poziom 11  
    Przewody podłączyć tak jak piszesz.
    Dmuchawy nie można zwyczajnie równolegle podpiąć?
    cyniu16
    Poziom 10  
    Witam
    Posiadam Webasto BW50 analog z rocznika 96. Webasto nie odpala. Po załączeniu włącza się przedmuch pompa od wody, idzie napięcie na sztyft który grzeje, ale nie odpala, po jakimś czasie pojawia się na zegarze 1530 napis set stop. Webasto startowane z zegara i na krótko objawy takie same. Zaworek sterujący paliwem ma cały czas napięcie na obu wyjściach +12V. Po spięciu na krótko zaworka od paliwa webasto startuje i pali. Z rzeczy które sprawdziłem styki poczyszczone, w sterowniku doszedłem do układu l9308 z którego jak myślę idzie sterowanie owego zaworka. Może któryś z kolegów nakieruje mnie jak powinno wyglądać sterowanie tym zaworkiem, ewentualnie gdzie szukać przyczyny takiego działania.
    Pozdrawiam
    flatron316
    Poziom 13  
    Koledzy a ktoś wie ile czasu powinien grzać sztyft żarowy?
    U mnie grzeje ok 10 sek i się wyłacza-po podaniu zasilania kablem na sztyft i podgrzaniu ok 25 sek webasto się włacza i pracuje normalnie.
    Ile powinno podawać się napięcie na sztyft i czy można to jakoś ustawiać?
    Pozdrawiam
    flatron316
    Poziom 13  
    Już z wszystko OK
    Winą braku odpalania był kiepski akumulator użyty do testów.Mimo tego że był podłaczony na stałe z prostownikiem i tak nie dawał rady.
    Po użyciu lepszego aku webasto działa na stole bez zarzutu.
    Pozostaje montaż do auta.
    amples
    Poziom 2  
    Odgrzeję kotleta , może ktoś pomoże ,w DW50 przysmażyło mi WEBASTO THERMO TOP DW50 - schemat podłączeń.
    winnym było łożysko na wentylatorze , co prawda jeszcze działa ale skoro mam zdemontowane chciał bym ten element wymienić .
    Tylko pytanie co w zamian ze starego nie da się nic odczytać.
    Pozdr...